دسته ها
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

دیدنی های بدره و جاذبه های تماشایی که نباید از دست بدهید

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳۰ مرداد ۱۴۰۲
  • ۰

دیدنی های بدره برای گردشگران تنوع زیادی دارد. این تنگه چشم اندازهای طبیعی و تاریخی متفاوتی داشته و امروزه نیز مقصد گردشگری خوبی است.

بدره شهرستانی در فاصله ۸۵ کیلومتری از ایلام بوده که گردشگران و علاقه مندان زیادی دارد. شما می توانید در این بخش با دیدنی های بدره آشنا شوید. این شهر داراغی تنگه هایی وسیع و سرسبز و در عین حال دیدنی هستند.

تنگه های قدیمی بدره

معرفی دیدنی های بدره:

این شهرستان امروزه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری بوده که بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود می کشاند. شرایط آب و هوایی مطبوع، مزارع سرسبز، چشم اندازهای بکر و … از زیبایی های زیادی برخوردار هستند. تنگه رازیانه نیز از دیگر دیدنی های این نواحی است.

دیدنی های بدره

تنگه زارنگوش بدره:

این تنگه نیز در فاصله ۲ کیلومتری از شهر واقع شده و درای جاذبه های طبیعی و تاریخی متعددی برای گردشگران است. مجموعه آثار مهمی در زیر تخته سنگ های این ناحیه دفن شده اند. قدمت این قلعه بسیار بالا بوده و کارشناسان زیادی در این زمینه تحقیقات داشته اند. در فصل هایی از سال درون این تنگه میزانی آب جاری است. درختان سر به فلک کشیده از یک سو و از سوی دیگر نیز تخته سنگ های وسیع چشم اندازهای این ناحیه را تشکیل می دهند.

بازدید از بدره

تنگه کافری:

بی شک این دره نیز زیبای های زیادی داشته و شاید توجه شما را بیشتر از جاذبه های دیگر جلب کند. رودخانه ای پر آب که در میانه این تنگه قرار دارد، محلی برای قایق رانی می باشد. جنگل های وسیعی از بلوط ها نیز سرسبزی این ناحیه را دو چندان می کند.

  •  آرون گروپس

نمونه ای از سنجاب های ایرانی در آب های این دره دیده می شود. برکه زمزم نیز در یک کیلومتری از این دره قرار گرفته زیارتگاه جابر نیز در انتهای این تنگه قرار داشته که شما می توانید از آن بازدید کنید.

تنگه بدره

اتشکده کلم:

این آتشکده نیز زیبایی های تاریخی زیادی داشته و یکی از مهم ترین سازه هایی است که شما از ان دیدن می کنید. قدمت این آتشکده به اواخر دوران اسلام باز می گردد. امروزه نیز این آتشکده را به عنوان یکی از بناهای مهم در میراث ملی ایران به ثبت رسانده اند. باستان شناسان قدمت این سازه را متعلق به دوران پس از اسلامی می دانند.

طبیعت بدره

تنگه لارت:

حالا باید سری به این تنگه و دیدنی های مهم آن بزنید. برای بازدید از این تنگه باید به فاصله ۲ کیلومتری از بدره سفر کنید. این تنگه امروزه از مهم ترین دیدنی های بدره به شمار می آید که توجه شما را جلب می کند. شما می توانید در لینک با دیدنی های ایلام بیشتر آشنا شوید.

صخره های بدره

برای بازدید از این تنگه باید فصل بهار را انتخاب کنید که شرایط آب و هوایی معتدل است البته اوایل تیر ماه و یا اواخر خرداد ماه نیز مناسب بوده زیرا درون این دره بسیار سرد است. مجموعه آثار باستانی زیادی در این ناحیه کشف شده که نشان دهنده قدمت بالای این منطقه می باشد.

شما در سفر به تنگه الماس نیز امکان بازدید از دیدنی های زیادی را خواهید داشت. این نواحی هر یک به نوعی دارای چشم اندازهای خاص و ویژه خود می باشند که توصیه می کنیم تا از چنین زیبایی های بیشتر دیدن کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *