دسته ها
پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳

همکار بودن با همسر چه فواید و معایبی دارد؟

 • بهجت فلاح
 • ۲۶ مرداد ۱۴۰۲
 • ۰

همکار بودن با همسر علاوه بر مزیت هایی که دارد، می تواند با مشکلات خاص خودش همراه باشد. بدون تردید آمیختن مسائل زناشویی و کاری با یکدیگر می تواند باعث بروز مشکلاتی در روابط زوجین شود. در حقیقت زمانی که با همسرتان کار می کنید، خوب است بدانید در همان حال که وظایف تان را انجام می دهید، باید سخت هوای زندگی تان را داشته باشید. در این مقاله همکار بودن با همسر را از ابعاد مختلفی مورد بررسی قرار داده ایم.

کار کردن با همسر در یک محیط کاری مزایا و معایب خاص خودش را دارد. گاهی اوقات روابط میان زن و شوهرها به خاطر کارهایی که انجام می دهند، دستخوش تغییراتی می شود که احتمالا روح شان از وجود آن ها بی خبر است. همسرانی که با یکدیگر در یک محیط کار می کنند و همکار بودن با یکدیگر را تجربه می کنند، به خوبی می دانند که علاوه بر مزایای بودن با یکدیگر، باید آمادگی مشکلات ناشی از شغل مشترک در منزل را داشته باشند.

هنگامی که زن و شوهر همکار بودن با یکدیگر را تجربه می کنند، مشکلات کمتری در زمینه هماهنگ کردن کار و زندگی خواهند داشت. به علاوه در زمان بروز مشکلات کاری می توانند از حمایت های عاطفی یکدیگر نیز بهره مند شوند. در ادامه مطلب به مزایا و معایب همکار بودن با همسر و راهکارهایی برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی زناشویی خواهیم پرداخت.

راهکارهایی برای بهبود روابط زناشویی در محیط کار

چنانچه با یکدیگر همکار هستید، نکات زیر را برای حفظ کیفیت رابطه تان در نظر بگیرید:

خوبی های همکار بودن زن و شوهر

مسائل کاری و زناشویی را از یکدیگر جدا کنید

ارتباط شما با همسرتان در محیط کار و در زندگی زناشویی دو مقوله کاملا متفاوت از یکدیگر هستند. به همین ترتیب رفتار شما نیز با همسرتان در این دو محیط کاملا متفاوت است. آنچه در رابطه عاطفی میان شما و همسرتان وجود دارد، نباید هیچ تأثیری در محیط کار داشته باشد. اگر در خانه سر هر موضوع مشترک زناشویی با یکدیگر اختلاف و جر و بحث داشته اید، به هیچ عنوان نباید آن را وارد مسائل کاری تان کنید. گذشته از این اجازه ندهید عواطف و احساسات شما بر کیفیت انجام کاری که بر عهده شما گذاشته شده است، تأثیر بگذارد.

استقلال تان را از دست ندهید

زمانی که یک زن و شوهر در محیط کار با یکدیگر همکار هستند، به سختی می توانند هویت و شخصیت مستقل خود را حفظ کنند. البته راهکارهای متعددی برای حفط فردیت هریک از همسران وجود دارد و باید با توجه به نوع آن ها راه حفظ هویت تان را پیدا کنید. توانایی گرفتن تصمیم های شخصی، داشتن ایده های جداگانه و حذف وابستگی در تصمیم گیری ها می تواند راهکاری مفید برای حفظ استقلال شما باشد.

 • آرون گروپس

فضای کارتان را از یکدیگر جدا کنید

یکی از مهم ترین راه های حفظ هویت و حریم خصوصی جدا کردن محیط کار از همسرتان است. بهتر است اتاق کار و فضای کاری تان از همسرتان جدا باشد. حتی اگر هر دو در محیط خانه کار می کنید، زمان و مکان کار را تا جایی که برایتان مقدور است از هم جدا کنید. زمانی که هر دو بر روی یک موضوع مشترک کار می کنید هم باید فضای کاری هر کدام از شما جدا از یکدیگر باشد. اسناد، مدارک و وسایل مورد نیاز برای کار را از یکدیگر جدا کنید. حتی اگر لازم است برنامه های کاری تان را با ارسال نامه یا ایمیل به هم اطلاع بدهید و واسطه ای برای کار مشترک تان داشته باشید.

همکار بودن زوج ها در محل کار

کار در بخش ها و محیط های مجزا

اگر کار شما مشترک و خیلی نزدیک به هم است در امور یکدیگر دخالت نکنید. تا زمانی که همسرتان به عنوان یک همکار از شما مشورت نخواسته است، در امور کاری اش مداخله نکنید. اگر احساس می کنید نمی توانید دخالت نکنید، در بخش های متفاوت کار کنید. شرکت یا مؤسسه می تواند کارهای متفاوتی را برای هر کدام از شما در نظر بگیرد.

ارزش همکار بودن

بدون تردید کار کردن با همسرتان در یک محیط می تواند با چالش هایی همراه باشد. با این حال فواید زیادی نیز به همراه خواهد داشت. کار کردن با عشق در کنار کسی که دوستش دارید، درک شما از موقعیت کاری یکدیگر، اعتماد و تعهدی که نسبت به کار مشترک تان احساس می کنید، همگی از مزیت های کار با همسرتان به حساب می آیند.

به وظایف خودتان عمل کنید

به این خاطر که با یکدیگر همکار هستید، نباید مسئولیت های خود را به دوش دیگری بیندازد. هرکدام از شما باید پایبند به وظایف خودش باشد و همان ارتباطاتی را که با دیگر همکاران تان دارید، باید با همسرتان نیز داشته باشید.

به پیشرفت یکدیگر فکر کنید

همکار بودن با همسرتان و احساس صمیمیت و نزدیکی همیشه هم خوب نیست. این احتمال وجود دارد که همسرتان نقص ها و ناتوانی تان را نادیده بگیرد یا به دنبال جبران آن باشد. از همسرتان بخواهید صرف نظر از این که چقدر دوستتان دارد به شما بگوید ایراد کارتان کجاست و به جای جبران، شما را تشویق به بهبود مهارت هایتان نماید.

همکار بودن با همسر خوبه یا بد؟

با وجود اختلاف نظرها با یکدیگر کار کنید

به طور معمول زن و شوهرهای همکار تنش و اختلاف نظرهای بیشتری با یکدیگر دارند. کاهش اختلاف نظرها و دست یابی به توافق جمعی کار نسبتا دشواری است. بهتر است یاد بگیرید با درک تفاوت ها، همدلی و تلاش برای رسیدن به یک توافق مشترک، تنش ها را به حداقل برسانید.

مزایای همکار بودن با همسر

 1. شناخت بهتر یکدیگر
 2. ایجاد صمیمیت بیشتر میان همسران
 3. افزایش اعتماد به نفس
 4. افزایش انرژی برای کار
 5. درک بهتر از مسائل کاری و مالی یکدیگر

معایب همکار بودن با همسر

 1. به خطر افتادن آینده شغلی
 2. ایجاد یکنواختی در رابطه
 3. وارد شدن مشکلات کاری به محیط خانه
 4. ایجاد حساسیت در روابط میان همکاران دیگر

بدی های همکار بودن زن و شوهر

امیدواریم از مطالعه این مطلب نهایت استفاده را برده باشید. در پایان پیشنهاد می کنیم مقالات ازدواج با همکار، محیط کار مناسب، رفتار در محیط کار و احترام در محیط کار را نیز مطالعه فرمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *