دسته ها
چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۴۰۳

آشنایی با روستای الیت و طبیعت بکر و زیبای آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ مرداد ۱۴۰۲
  • ۰

روستای الیت که از توابع مرزن آباد می باشد، دیدنی های زیادی دارد. این روستا دارای جنگل، مراتع، چشمه و رودخانه های پر آبی می باشد.

یکی از روستاهای دیدنی در نواحی مازندران، روستای الیت بوده که شما از ان دیدن می کنید. این روستا طبیعتی سرسبز با جاذبه های مختلف داشته و از توابع مرزن آباد به شمار می اید.

دره های الیت

طبیعت بکر روستای الیت:

این روستا با برخورداری از چشم اندازهای جلگه ای و دشت های سرسبز خود می تواند، توجه شما را جلب کند. رودخانه و دامنه های سرسبز از مهم ترین جاذبه ها و دیدنی های این روستا به شمار می آیند. شما در این روستا می توانید نگاهی به دیدنی تاریخی مازندران نیز بیاندازید.

طبیعت الیت

این روستا در نزدیکی چالوس و از توابع مرزن آباد بوده که شادی توجه شما را به سوی خود جلب کند. مسیر دسترسی به این روستا نسبتا مناسب بوده و می توانید از مسیرهای مختلفی همچون تهران راهی سفر شوید. در طی مسیر از تهران به روستا نیز امکانات زیادی بوده که رستوران از جمله آن ها می باشد.

جاذبه های روستا:

این روستا نیز مانند دیگر مناطق ییلاقی ایران جذابیت های زیادی داشته و از آن دیدن می کنید. از مهم ترین دیدنی های این روستا می توان به طبیعت بکر و دیدنی اشاره کرد. این روستا فوق العاده باصفا  و سرسبز بوده و یکی از روستاهای قدیمی در منطقه می باشد که از آن دیدن می کنید.

طبیعت وسیع الیت

  •  آرون گروپس

مردمان این روستا بسیار خون گرم با ویژگی های فرهنگی بوده که شما از نزدیک می توانید با سبک زندگی مردمان این روستا و ویزگی های فرهنگی این ناحیه آشنا شوید. این روستا در روزهای مختلفی از سال دارای مراسم های مختلف بوده که هر یک ویژگی های فرهنگی مختلف داشته و می توانید در این مراسم ها شرکت کنید.

این روستای تاریخی دارای دیدنی های زیادی بوده و می توانید از نزدیک مشاهده کنید. رودخانه و چشمه های آب نیز از دیگر دیدنی هایطبیعی در این ناحیه هستند. شما می توانید در لینک نیز با مکان های دیدنی چالوس آشنا شوید. این نواحی دارای چشم اندازهای بسیار دیدنی و جذاب هستند که از آن دیدن می کنید.

جاذبه الیت

این روستا تقریبا ناحیه ای کوهپایه ای بوده و مشرف به جنگل های سرسبز هستند. در این مجموعه می توانید مجموعه ای از درختان ون، بید و گردو را مشاهده کنید. طبیعت این ناحیه فوق العاده سرسبز است. انواع باغات سیب و … نیز در این ناحیه روستا بازدیدکنندگان زیادی دارد.

انواع گل های زینتی نی در این روستا دیده می شود که طبیعت آن را برای شما علاقه منندان و عزیزان دیدنی تر می کند. مردمان این روستا به شغل کشاورزی مشغول بوده و به همین دلیل است که این روستا دیدنی های سرسبز زیادی دارد.

روستای الیت

چشمه، رودخانه و جنگل الیت:

روستای الیت دارای چشمه های آب مختلف، رودخانه و جنگل های سرسبزی بوده که از آن دیدن می کنید. در فصل های مختلفی از سال این روسنا شامل دیدنی می باشد. شرون دره، جنگل عیسان، داماد گردن و … از دیگر جنگل های سرسبز و دیدنی هستند که شما از آن دیدن خواهید کرد.

چشمه سارهای این ناحیه بسیار دیدنی هستند و شما می توانید در آب چشمه و رودخانه های جنگلی آب تنی کنید. این ناحیه دیدنی مهمی داشته و علاقه مندان زیادی را به سوی خود جلب می کند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *