دسته ها
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳

دیدنی های آبشار هرگلان و بهترین زمان بازدید از طبیعت زیبای آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
  • ۰

آبشار هرگلان یک آبشار دیدنی با ارتفاع ۵۰ متر بوده و جاذبه های زیادی دارد. این آبشار در دل صخره ها واقع شده است.

آبشار هرگلان یک آبشار دیدنی و زیبا بوده که از آن دیدن می کنید. این آبشار یکی از جذابیت های طبیعی و گردشگری در عجب شیر بوده که هر ساله گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کند.

آب های هرگلان

دیدنی های آبشار هرگلان:

اگر به دنبال یکی از قطب های گردشگری مهم هستید، می توانید در این بخش با دیدنی های این آبشار آشنا شوید. این آبشار امروزه از دیدنی های مهم در استان آذربایجان شرقی بوده که از زیبایی آن دیدن می کنید. این آبشار امروزه از مکان های دیدنی آذربایجان شرقی بوده که از آن دیدن خواهید کرد.

طبیعت زیبای هرگلان

در هر نقطه ای از این استان شما می توانید با جاذبه های مختلفی رو به رو باشید. این نواحی دارای کوه هایی با ارتفاعات و دامنه های بلند بوده که البته سرسبز و دیدنی هستند. چشم اندازهای این آبشار برای علاقه مندان و گردشگران بسیار خیره کننده خواهد بود.

معرفی آبشار:

این آبشار ویژگی های گردشگری و طبیعی زیادی داشته که از آن دیدن می کنید.  برای بازدید از این آبشار باید میان کوه های بلند بروید. این آبشار دیدنی حدود ۵۰ متر ارتفاع داشته و از دل صخره های مرتفع سرازیر می شود. طبیعت دل نواز این ناحیه از یک سو و از سوی دیگر نیز صدای حیات و طبیعت مناظر زیبایی دارد.

جذابیت هرگلان

  •  آرون گروپس

طبیعت اطراف این آبشار سرسبز و دیدنی بوده و از سوی دیگر نیز این ناحیه دارای جاذبه های تاریخی و قدیمی است. قدمت سازه های این ناحیه به حدود ۳ هزار سال پیش می رسد. از مهم ترین مکان های دیدنی تاریخی در این ناحیه می توان به رودخانه قلعه چای که یکی از این دیدنی های تاریخی است، اشاره کرد.

دیدنی های تاریخی هرگلان:

بندر رحمانلو، کوهپایه سهند و … نیز از دیگر دیدنی های تاریخی این ناحیه به شمار می آید. شما علاقه مندان در سفر به این منطقه می توانید از جاذبه های متنوع طبیعی و تاریخی نیز دیدن کنید. این آبشار امروزه از مکان های دیدنی عجب شیر است.

آبشار هرگلان

زمان مناسب برای سفر:

آبشار هرگلان در ایران یکی از نواحی کوهستانی بوده که دارای شرایط آب و هوایی معتدل و خنکی است. فصل تابستان و بهار برای سفر به این نواحی بسیار مناسب بوده و هر ساله گردشگران زیادی در این فصل به این آبشار و نواحی دیدنی اطراف آن سفر می کنند.

در فصل بهار هم طبیعت این ناحیه دیدنی تر بوده و هم اینکه شرایط آب و هوایی آن مناسب تر است. اگر می خواهید در این نواحی آب تنی هم کنید حتما باید در فصل بهار سفر کنید که آب و هوا مناسب است.

هرگلان کجاست

این آبشار و طبیعت دیدنی اطراف دارای کوه و ارتفاعات زیادی می باشد.  این نواحی جذابیت های زیادی داشته که از آن دیدن می کنید. اهمیت این چشم اندازهای طبیعی به خاطر وجود صخره های مرتفع، جاذبه های طبیعی و … است که از ان ها دیدن می کنید.

قلعه ضحاک از دیدنی های تاریخی و مهم در این استان بوده که شما از آن دیدن می کنید. این بنای تاریخی قدمت زیادی داشته و یکی از بناهای تاریخی بوده که در این استان بازدیدکنندگان زیادی دارد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *