دسته ها
شنبه ۳۰ تیر ۱۴۰۳

موارد مصرف قرص آلپروکیم و عوارض جانبی این دارو

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۷ مرداد ۱۴۰۲
 • ۰

قرص آلپروکیم یکی از دارو هایی است که می تواند بر روی سیستم عصبی شما تاثیر گذاشته و ان را آرام تر نماید و دارای متابولیسم کبدی است از این رو افرادی که دارای مشکلات خاص کبدی می باشند باید با احتیاط بیش تر از این دارو استفاده کنند.

قرص آلپروکیم یکی از دارو های ضد استرس می باشد و باید با احتیاط بالایی مورد استفاده شان قرار دهید. در نظر داشته باشید که این دارو برای درمان های کوتاه مدت بیش تر کاربرد دارد و نباید برای طولانی مدت از آن استفاده نمایید. این دارو در فرم های ۰.۵ و ۱ در دسترس عموم قرار دارد و شما می تواند از دارو خانه ها این مورد را تهیه نمایید.

آلپروکیم و روش استفاده از ان

اطلاعات دارویی قرص آلپروکیم

قرص آلپروکیم یکی از دارو های آرامبخش می باد و برای درمان استرس و اضطراب به خوبی عمل می کند. این دارو از خانواده بنزودیازپین ها بوده و می تواند با افزایش تاثرات ماده ای به نام گابا بر روی اعصاب شما تاثیراتی داشته باشد و شما را آرام تر نماید تا بتوانید از یک شرایط استرس زا که برای بدن مضر می باشد دور شوید.

آلپروکیم همان آلپرازولام می باشد و باید بدانید که متابولیسم این دارو کبدی است و افرادی که دارای مشکلات کبدی می باشند نباید از این دارو استفاده کنند. باید بدانید که این دارو می تواند منجر به تنظیم ارتباط سلول های مغزی شود. از این دارو برای مواردی همانند درمان استرس و اضطراب و مشکلات پانیک نیز استفاده خواهد شد و می توان کفت این دارو در دسته ای از دارو های آرامبخش و ضد استرس قرار می گیرد. یادتان باشد که این دارو ها می توانند اعتیاد آور باشند از این رو اگر برای مدتی است از ان ها استفاده می کنید باید آن ها را زیر نظر متخصص ترک کنید. تا مشکلی برایتان ایجاد نشود.

نحوه استفاده

استفاده از این دارو به شرایط خالصی همانند سن، مشکلات و بیماری های پزشکی و چگونگی واکنش بدن فرد به دارو تجویز می شود از این رو شما نباید از این دارو برای افرادی که دارای مشکلی مشابه شما می باشند تجویز نمایید زیرا این کار می تواند منجر به ایجاد مشکلاتی برای آن ها شود چون شما از سوابق و اطلاعات پزشکی این افراد آگاهی ندارید. بهتر است برای این که عارضه های کم تر از این دارو ببینید آن را طبق تجویز متخصص خود مورد استفاده قرار دهید.

داروی آلپروکیم

 • آرون گروپس

عوارض استفاده از داروی آلپروکیم

استاده از این دارو در طولانی مدت می تواند اثرات خوبی بر بدن نداشته باشد و بدن شما برای این که بتواند آرام تر شود نیاز دارد تا دوز بیش تری از این دارو را دریافت نماید از این رو بسیاری از متخصصان بر این باور می باشند که استفاده از این دارو به مدت طولانی اعتیاد آور می باشد و این مورد یکی از بد ترین عارضه های قرص آلپروکیم است.

در زمان استفاده از این دارو ممکن است نشانه هایی همانند خواب آلودگی، سرگیجه و افزایش ترشح بزاق و تغییر در میل جنسی داشته باشید که طبیعی بوده و ممکن الست برای هر مصرف کننده ای ایجاد شود. یادتان باشد که در صورت تداوم این مشکل باید پزشک خود را در جریان قرار دهید.

زمانی که متخصص برای شما دارویی را تجویز می کند تمامی معایب و خوب های آن را بررسی کرده است و مطمئن شده است که عوارض دارو کم تر از مزیت هایی می باشد که دارو برای شما دارد از این رو بهتر است بدون مشورت با متخصص این دارو را قطع نکنید. یک سری از عارضه های خطرناکی که ممکن است با آن ها رو به رو شوید را در ادامه بررسی می کنیم و شمال می توانید با مشاهده هر کدام سریعا خود را به اورژانس برسانید تا تا اقدامات درمانی برایتان انجام شود. عارضه های خطرناک در این زمینه عبارت است از :

 • تغییرات شدید خلقی
 • از دست دادن هماهنگی بدن
 • کاهش قدرت تکلم
 • مشکل در راه رفتن
 • زرد شدن چشم ها
 • تشنج کردن
 • بروز واکنش های حساسیتی
 • جوش های پوستی
 • خارش بدن
 • التهاب در نواحی بدن
 • مشکلات شدید تنفسی

داروی مهار کننده اضطراب

هشدار های مصرفی

یک سری از مواردی هستند که اگر بتوانید آن ها را رعایت کنید احتمال این که مشکلی برایتان در حین استفاده از این دارو ایجاد شود به شدت کاهش پیدا می کند. این نکات را در ادامه یک به یک برایتان مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 • اگر به هر یک از خانواده بنزودیازپین ها حساسیت دارید بهتر است قبل از مصرف پزشک را در جریان قرار داده تا داروی شما تعویض گردد.
 • اگر دارای مشکلاتی مانند مشکلات شدید تفسی هستید و یا بیماری های حاد کلیه و کبد دارید بهتر است استفاده از این داو را فراموش نمایید.
 • قرص آلپروکیم در زمان بارداری در دسته دارو های D قرار می گیرد و باید بدانید که ان دارو می تواند تاثیرانت جدی بر روی جنین داشته باشد و او را همراه با بیماری های بد تولد نماید از این رو در بارداری نباید از این دارو استفاده گردد.
 • ان دارو همچنین امکان دارد که در زمان شیر دهی بر روی شیر مادر تاثیر گذاشته و وارد بدن نوزاد شود از این رو اگر در این زمان هستید به شما توصیه می کنیم برای پیشگیری از بروز هر مشکلی روی نوزاد خود قبل از این که از این دارو استفاده کنید حتما متخصص خود را در جریان قرار دهید.

 قرص آلپروکیم

استفاده از دارو های آرامبخش می تواند تاثیرات جدی بر روی بدن داشته باشد از این رو بدون دستور متخصص اصلا نباید از این دارو ها استفاده کنید و در ادامه  می توانید با کلیک بر روی لینک های داده شده اطلاعاتی در مورد داروی تاسیکر و داروی کونکور نیز بدست آورید و آگاهی خود را در زمینه دارو ها تا حدودی افزایش دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *