ایده های جدید و متنوع برای تزیین سبزه هفت سین و مدل های شیک و زیبای انواع سبزه عید با بذرهای مختلف را در این مطلب مشاهده می فرمایید و با جدیدترین روش ها برای سبز کردن سبزه سفره هفت سین آشنا می شوید.

با نزدیک شدن به عید نوروز و فرا رسیدن روزهای پایانی سال، اغلب به فکز تهیه سفره هفت سین هستیم که در این میان تهیه سبزه هفت سین نیازمند صرف زمان بیشتری است و اغلب در اواسط اسفند ماه برای سبز نمودن آن اقدام می کنیم. انتخاب مدل سبزه عید و همچنین بذر آن، یکی از مهمترین مسائلی است که برای داشتن سبزه ایی زیبا  و جذاب در سفره هفت سین باید به آن توجه نمایید. با مشاهده ادامه مطلب با جدیدترین ایده ها برای انتخاب مدل سبزه سفره هفت سین آشنا می شوید.

عکس های تزیین سبزه هفت سین با ایده های جدید و زیبا :

روش های مختلفی برای سبز نمودن سبزه هفت سین وجود دارد و می توان آن را با طرح های متنوع و همچنین بذرهای مختلف تهیه نمود. در این مطلب مجموعه ایی از جدیدترین و زیباترین ایده ها برای انتخاب مدل سبزه سفره هفت سین را گردآوری نموده ایم که در ادامه این مدل های زیبا و جذاب را مشاهده می فرمایید.

سبزه هفت سین فانتزی :

انواع مختلف سبزه های فانتزی به دلیل متنوع بودن و همچنین جذابیت ظاهری که دارند در سال های اخیر رواج بیشتری پیدا کرده اند و اغلب خانم های هنرمند و باسلیقه که قصد دارند سفره هفت سین متفاوت و زیبایی بچینند مدل های سبزه عید فانتزی را ترجیح می دهند و سعی می کنند با تهیه اینگونه سبزه ها، زیبایی خاص و ویژه ایی به چیدمان هفت سین خود ببخشند. مهمترین نکته برای تهیه سبزه فانتزی به کارگیری خلاقیت و ابتکار است که منجر به تهیه هفت سینی زیبا و متنوع می شود. تصاویر زیر می توانند الگویی برای تهیه این مدل ها سبزه ها باشند.

سبزه سفره هفت سینسبزه عروسکی و فانتزی زیبا برای سفره هفت سین ۹۵

مدل سبزه عیدسبزه عید طرح اردک فانتزی و متنوع

سبزه سفره هفت سینسبزه فانتزی و زیبا برای سفره هفت سین

سبزه هفت سینسبزه سفره هفت سین با طرح عروسک دختر

سبزه سال میمونسبزه طرح میمون ویژه هفت سین سال ۹۵

سبزه عیدسبزه عید فانتزی و متنوع برای کودکان

سبزه طرح درختچهسبزه طرح درختچه فانتزی برای سفره هفت سین

سبزه هفت سین با گندم :

بذر گندم یکی از رایج ترین بذرها برای سبزه عید نوروز است که اغلب حدود ده روز مانده به عید اقدام به سبز کردن آن می نماند. این نوع سبزه از گذشته در بیشتر سفره هفت سین های ایرانی وجود داشته و بزرگترین حسن آن این است که در صورتی که بیش از حد رشد نمود و یا یکدست نبود می توانید از قسمت بالا بخش های اضافه را با قیچی جدا کنید و اطمینان داشته باشید که سبزه عید شما خراب نمی شود. با اینکه سبزه گندم فرم ساده و معمولی دارد اما با انجام تزیینات زیبا و جذاب می توانید آن را تغییر داده و تبدیل به سبزه ایی شیک نمایید که زینت بخش سفره هفت سین شما باشند.

سبزه سفره هفت سینسبزه عید نوروز با گندم

سبزه گندمسبزه سفره هفت سین زیبا و جدید

سبزه عید با گندمسبزه عید با گندم در لیوان شیشه ایی

مدل سبزه عیدسبزه گندم زیبا و جدید با خاک ژله ای

سبزه سفره هفت سینسبزه عید نوروز با بذر گندم

 سبزه هفت سین با عدس :

بذر عدس به این دلیل که بعد از سبز شدن دارای برگ های ریز است جذابیت ویژه ایی دارد و اغلب از این نوع سبزه زیبا برای تزیین سفره هفت سین های شیک و جذاب استفاده می شود. توجه داشته باشید که بذر عدس برای سبز شدن نیازمند صرف زمانی بیشتر نسبت به دیگر بذرهاست و لازم است که حدود بیست روز قبل از عید برای سبز نمودن این سبزه اقدام کنید تا در روز های آغاز سال نو سبزه ایی زیبا در سفره هفت سین داشته باشید. در ادامه عکس چند نونه سبزه عید با عدس را ملاحظه می فرمایید که به زیبایی تزیین شده اند و این تصاویر می توانند ایده جالبی برای سبزه عید سال جدید باشند.

سبزه با عدسسبزه عید زیبا و جدید با بذر عدس

سبزه عید نوروزسبزه سفره هفت سین سال ۹۵

سبزه هفت سینتزیین زیبا و جدید سبزه عید نوروز

سبزه برای هفت سینسبزه ساده و زیبا برای سفره هفت سین

سبزه سفره هفت سینسبزه عید با عدس برای هفت سین سال ۹۵

سبزه سفره هفت سین جدید :

علاوه بر نمونه های بالا می توانید از دیگر ایده ها برای تهیه سبزه هفت سین استفاده نمایید و از این طریق زیبایی و جذابیت خاصی به چیدمان سفره هفت سین ببخشید. در ادامه به معرفی مدل های متنوع و خاص سبزه عید نوروز می پردازیم که با ایده های خلاقانه و زیبایی تهیه شده اند و هر یک از این مدل های زیبا می توانند ایده جالبی برای تهیه سبزه عید توسط شما برای سال جدید باشند.

سبزه عیدسبزه عید با خاکشیر بر روی ظرف سفالی

سبزه فانتزی هفت سینسبزه دورنگ عروسکی زیبا و شیک

سبزه عید طرح درختچهسبزه طرح درختچه زیبا و جدید

سبزه عید زیبا و جدیدسبزه مدل جعبه هدیه زیبا و جالب

سبز کردن سبزه عیدسبزه سفره هفت سین زیبا و ساده

سبزه عید زیبا سبزه عید با طرح جنگل و کلبه

سبزه دورنگ جدیدسبزه پروانه ایی دو رنگ با بذر خرفه و منداب

با جدیدترین مدل های سبزه هفت سین آشنا شدید، حال می توانید با ایده گرفتن از این طرح های متنوع، زیباترین سبزه عید را تهیه نمایید. فقط توجه داشته باشید که برای نتیجه گیری بهتر حتما از بذرهای تازه استفاده نمایید. همچنین پیشنهاد می کنیم برای مشاهده طرح های متنوع و آموزش های جالب در این زمینه به بخش سفره هفت سین مراجعه نمایید و از دیگر مطالب مرتبط دیدن فرمایید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.