دسته ها
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱

خلاقیت های جالب برای ساخت کاردستی کوالا

 • منصوره رمضان زاده
 • ۴ بهمن ۱۴۰۱
 • ۰

کاردستی کوالا از جمله کاردستی حیوانات بوده که با ساخت نمونه ای از آن به همراه کودکان می توان تمامی اطلاعات مهم درباره این حیوان را به بچه ها یاد داد و همچنین با انجام این فعالیت جذاب و سرگرم کننده باعث افزایش خلاقیت و تخیل و مهارت های زیادی در کودکان شد.

یکی از انواع کارهای هنری زیبا و بامزه که می توان به همراه کودکان به انجام آن پرداخت ساخت عروسک کوالا بوده که ایده های متنوع و جالبی برای درست کردن این حیوان وجود دارد و می توانید از آن الگوبرداری کرده و با استفاده از وسایل ساده ای که در دسترس دارید این هنردستی جذاب را بسازید و فرزندتان را سرگرم و خوشحال نمایید. در همین راستا قصد داریم در این مطلب به منظور یادگیری شما عزیزان به آموزش ساخت کاردستی کوالا بپردازیم.

آموزش ساخت کاردستی کوالا

کوالا یا خرس کوالا حیوان جالبی بوده که بر روی درخت زندگی می کند و در طول شب و روز نزدیک به ۲۰ ساعت در حال خواب می باشد. این حیوان گوش های گردی داشته و ظاهری پشمالو دارد که برای کودکان بامزه و دوست داشتنی به نظر می رسد. شما می توانید در صورت علاقه مندی فرزندتان به این حیوان با ساخت کاردستی کوالا با وسایل و ابزار ساده ای که در اختیار دارید به راحتی او را خوشحال نمایید.

کارهنری زیبا به شکل کوالا

ایده ها و روش های گوناگونی برای درست کردن این نوع کاردستی وجود دارد که بستگی به هنر و خلاقیت شما دارد که از کدام شیوه استفاده نمایید ولی می توانید با لوازم ساده و ارزانی همچون نمد، کاغذ، مقوا، کاموا و … بهترین کاردستی را بسازید و از هنر دست خود لذت ببرید.

انواع کاردستی کوالا

روش اول درست کردن عروسک کوالا

این کاردستی ساده را می توانید با استفاده از نمد به راحتی به همراه فرزند خود در منزل بسازید و از این فعالیت جذاب لذت برده و اوقات فراغت خود را پر کنید. در ادامه به شرح وسایل مورد احتیاج و مراحل انجام کار پرداخته ایم.

لوازم مورد نیاز

برای آغاز کار تنها به مقداری نمد قهوه ای یا طوسی رنگ و کمی نمد صورتی، یک سنجاق و نخ و سوزن احتیاج دارید.

 • مبل و میز
 • بلیط کیش

مراحل ساخت

در ابتدا باید به برش زدن قطعات الگو بپردازید. به منظور بریدن نمد همواره باید در ابتدا طرح کار را آماده کنید اما این کار به خاطر ساده بودن احتیاجی به استفاده از الگو ندارد. بر اساس تصویر نمایش داده شده دو دایره بزرگ برای قسمت سر کوالا در هر سایزی که تمایل دارید برش بزنید البته توجه نمایید که این کاردستی برای چسب زدن بر روی یک سنجاق بکار برده می شود. یک دایره کوچکتر برای قسمت پوزه عروسک و دو گوش از رنگ قهوه ای و دو بخش درونی گوش از رنگ صورتی احتیاج دارید.

مراحل ساخت کاردستی کوالا

سپس بخش صورتی را بر روی گوش بگذارید بعد تنها حاشیه پایینی آن ها را همچون شکل ارائه شده با کوک شلاقی به یکدیگر دوخت بزنید.

آموزش ساخت کاردستی کوالا

اکنون نوبت دوختن پوزه عروسک است، برای این کار دایره کوچک را در جای پوزه بگذارید و با کمک دوخت دندان موشی دور آن را دوخت بزنید. بعد با کمک دوخت بخیه دهان عروسک را همچون تصویر نشان داده شده بدوزید.

درست کردن عروسک کوالا با نمد

در گام بعدی چشم ها را با استفاده از دوخت بخیه و گوش ها را محل خود پشت سر چسب بزنید یا با استفاده از سوزن ته گرد محکم کنید که در زمان دوخت جا به جا نگردد.

روش درست کردن خرس کوالا با نمد

سپس دایره دوم را پشت صورتی که تهیه کردید بگذارید و دور تا دور سر را دوخت دندان موشی بزنید. یک روبان را نیز می توانید همچون پاپیون ساخته و بر روی سر کوالا چسب بزنید. در اینجا ساخت عروسک کوالا به پایان رسیده و می توانید آن را بر روی یک تل یا سنجاق بچسبانید و از کارهنری خود لذت ببرید.

آموزش درست کردن عروسک کوالا با نمد

همینطور می توانید در صورت تمایل عروسک کوالا ساخته شده را با استفاده از دوخت دندان موشی بر روی تی شرت و یا کیف پارچه ای دوخت بزنید و بدین گونه کارهای هنری زیبایی بسازید.

هنردستی زیبا به شکل کوالا

روش دوم ساخت کوالا

این نوع کاردستی رابطه پر مفهومی با حرف الفبای ک فارسی دارد. درست کردن کاردستی آموزش حروف الفبا به بچه ها از جمله شیوه های یادگیری عالی الفبای فارسی به بچه های پیش دبستانی و اول دبستان می باشد. آموزش حروف الفبا به بچه ها می تواند خیلی لذت بخش باشد و شما می توانید با آموختن الفبا فرزند خود را برای خواندن و نوشتن آماده نمایید.

با این نوع کاردستی می توانید ضمن سرگرم نمودن کودک خود بر اساس رده سنی و مهارت های فعلی کودک از او در چسب زدن و برش زدن کمک گرفته و در افزایش مهارت دست ورزی و قوی شدن عضله های کوچک دست کمک نمایید. از این رو بهتر است این کار هنری را در منزل بسازید و از این طریق صدای ک را به فرزند خود یاد بدهید و همینطور می توانید در رابطه با زندگی کوالا با کودک خود صحبت کرده و از این کار لذت ببرید.

وسایل مورد احتیاج

 • دایره طوسی رنگ با قطر ۱۰ سانتی متر
 • دو عدد دایره مشکی رنگ با قطر دو سانتی متر
 • دو عدد دایره طوسی با قطر ۴ سانتی متر
 • یک مستطیل مشکی رنگ با ابعاد ۴ در ۲ سانتی متر
 • دو عدد دایره سفید رنگ با قطر یک سانتی متر
 • ماژیک
 • مقوا
 • چسب
 • سیخ چوبی
 • قیچی

مراحل انجام کار

برای آغاز کار دایره های سیاه را بر روی دایره های طوسی بچسبانید و بعد بخش بالایی دایره بزرگ را به مقدار نیم سانتی متر برش بزنید و دایره های آماده را به جای دو گوش دو سمت بخشی که برش زده اید چسب بزنید. دایره های سفید را به جای چشم های کوالا چسب زده و از مستطیل مشکی رنگ بینی کوالا را برش زده و سپس بچسبانید.

در گام بعدی با استفاده از ماژیک سیاه درون چشم های عروسک را رنگ آمیزی کرده و برای آن یک لبخند بکشید و حرف ک را در قسمت بالای سر عروسک بنویسید و با کمک ماژیک قرمز دو سمت صورت عروسک را قلب بکشید. در پایان سیخ چوبی را چسب بزنید و در پشت کاردستی قرار دهید.

ساخت خرس کوالا با وسایل ساده

ایده های جالب و خلاقانه ساخت عروسک کوالا

در ادامه برای الگوبرداری شما عزیزان چند نمونه مختلف از ساخت عروسک کوالا با وسایل ساده و در دسترس را در اختیارتان قرار داده ایم تا از آن ها بهره مند شوید.

درست کردن کارهنری به شکل کوالا

هنردستی کودکانه به شکل خرس کوالا

انواع عروسک کوالا دست ساز زیبا

هنردستی ساده به شکل خرس کوالا

مدل های مختلف هنردستی به شکل کوالا

کارهنری خلاقانه با وسایل ساده به شکل کوالا

در مطلب ارائه شده با دو روش ساده و جالب ساخت کاردستی کوالا به صورت مرحله به مرحله آشنا شدید که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت بهره و لذت را از آن برده باشید. به منظور ساخت کاردستی پاندا و ساخت کاردستی خرس نیز می توانید روی مطالب کلیک نمایید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *