دسته ها
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱

مسافت زمین تا سیاره های دیگر و ماه و خورشید

  • شقایق ایران دوست
  • ۱۱ آبان ۱۴۰۱
  • ۰

در این مطلب قرار است شما را با مسافت زمین تا سیاره آشنا کرده و اطلاعاتی بسیار خوب در این زمینه به شما بدهیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه همراه ما باشید.

زمین سومین سیاره کهکشان می باشد و بلا فاصله ۱۴۹۶۰۰۰۰۰ کیلومتری از زمین قرار دارد و حیات تمامی بشر و جانداران روی زمین قرار دارد. در واقع زمین تنها سیاره قابل سکونت تا به امروز می باشد و ممکن است سال های آینده باز هم سیاره های دیگر قابل سکونت شوند. در ادامه شما را با مسافت زمین تا سیاره های دیگر و ماه و خورشید مورد بررسی قرار می دهیم و اطلاعاتی در این زمینه به شما می دهیم.

مسافت زمین تا سیاره

مسافت زمین تا سیاره های دیگر

زمین تنها سیاره قابل سکونتی می باشد که بشر روی آن زندگی می کند و حیوانات و جانداران متفاوتی بر روی آن هستند. البته سیاره های دیگر نیز هستند ولی حیات و زندگی کردن روی آن ها برای بشر و جانداران دیگر هنوز مقدور نشده است ولی انسان در تلاش است تا بتواند حیات را به سیاره های دیگر نیز ببرد. در ادامه شما را با مسافت زمین تا سیاره های دیگر و ماه و خورشید آشنا می کنیم.

فاصله زمین تا ماه

باید بدانید که فاصله زمین تا ماه برابر ۳۸۴۴۰۰ کیلومتر می باشد و برای این که از سطح زمین به ماه برسید باید این مسافت را طی کنید و هر بار که فضا نوردان به ماه می روند این مسافت را طی می کنند.

فاصله زمین از خورشید

همانطور که می دانید سیاره زمین سومین سیاره می باشد و جلو تر از زمین و نزدیک تر از آن دو سیاره دیگر به خورشید قرار دارند. در واقع فاصله خورشید از زمین حدودا ۱۴۹۶۰۰۰۰۰ کیلو متر می باشد و همین فاصله باعث شده است که زمین گرمای لازم را برای زندگی داشته باشد. در غیر این صورت اگر فاصله زمین کم تر و یا بیشتر از این میزان بود دیگر حیاتی روی آن شکل نمی گرفت زیرا یا بسیار گرم می شد و یا با دور تر شدن بسیار سرد می شد و دیگر هیچ جانداری توانایی زندگی بر آن را نداشت.

فاصله عطارد تا زمین

عطارد یکی از کوچک ترین سیاره ها می باشد و درونی ترین سیاره خورشیدی می باشد. این سیاره را جزء تندرو ترین سیارات می دانند زیرا هر ۸۸ روز یک بار می تواند خورشید را دور بزند. به گفته بسیاری از محققان این سیاره نزدیک به خورشید می باشد و دمایی بسیار بالا دارد. فاصله این سیاره تا زمین حدودا ۹۱۶۹۱۰۰۰ کیلومتر می باشد.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

فولاصل بین زمین و سایر سیاره ها

زمین تا ناهید

زهره یا ناهید یکی از سیاره هایی می باشد که بین مدار عطارد و زمین قرار گرفته است. این سیاره از نظر قرار گیری در مدار نزدیک ترین فاصله به زمین دارد ولی باز هم آنچنان گرم می باشد که حیات روی آن وجود ندارد. فاصله این سیاره نسبت به زمین برابر ۴۱۴۰۰۰۰۰ کیلومتر متر می باشد.

مریخ تا زمین

سیاره مریخ که نام دیگر آن بهرام می باشد در مداری دور تر از زمین قرار دارد و با سرعت بسیار کم تری از زمین دور خورشید می چرخد. در واقع گردش زمین به دور خورشید حدودا ۳۶۵ روز طول می کشد ولی گردش مریخ به دور خورشید برابر ۶۸۷ روز می باشد. فاصله مریخ تا زمین برابر ۷۸۳۴۰۰۰۰ کیلو متر می باشد.

مشتری و زمین

شاید برایتان جالب باشد که بدانید مشتری یکی از سیاره هایی می باشد که دارای قمرهای متعددی می باشد و در بین منظومه های شمسی دارای بزرگ ترین حجم است. فاصله این سیاره تا زمین برابر ۶۲۸۷۳۰۰۰۰ کیلومتر می باشد.

فاصله زمین تا سیاره مریخ

زحل و زمین

زحل از زیباترین سیاره ها می باشد و شما می توانید این سیاره را در برخی از روزهای سال بدون هیچ چشم مسلحی در آسمان مشاهده نمایید. جالب است بدانید که فاصله بین زمین و زحل برابر ۱۲۷۵۰۰۰۰۰۰ کیلو متر می باشد.

اورانوس و فاصله آن از زمین

اورانوس هفتمین سیاره از نظر نزدیکی به خورشید می باشد. این سیاره برای یک بار گردش به دور خورشید به ۸۴ سال و هفت روز زمان نیاز دارد. مسافت زمین تا سیاره اورانوس برابر ۲۷۳۳۹۵۰۰۰۰ کیلومتر می باشد.

زمین تا نپتون و پلوتو

فاصله زمین تا آخرین سیاره خورشیدی یعنی سیاره نپتون برابر ۴۳۵۱۴۰۰۰۰۰ کیلو متر می باشد و حدودا ۱۶۴ سال زمان برای یک دور چرخش به دور خورشید نیاز دارد. این سیاره را بسیاری از افراد جزء آخرین سیاره خورشیدی می دانند و یک سری دیگر از دانشمندان سیاره پلوتو را آخرین سیاره می دانند. در نزدیک ترین فاصله سیاره پلوتو تا زمین مسافتی برابر ۴۲۸۰۰۰۰۰۰۰ کیلومتر و در دورترین فاصله مسافتی برابر ۷۵۱۶۰۰۰۰۰۰ کیلومتر دارد. از نظر آب و هوایی می توان گفت این سیاره جزئی از سردترین و تاریک ترین سیاره ها می باشد و به هیچ عنوان امکان حیات بر روی آن وجود ندارد و چون بیشتر حجم سیاره پلوتو را گازها تشکیل داده اند بسیاری  از دانشمندان آن را جزئی از سیاره ها نمی دانند.

زمین تا نپتون چقدر فاصله دارد؟

در این مطلب با مسافت زمین تا سیاره های دیگر و ماه و خورشید آشنا شدید و امیدواریم در این مطلب اطلاعاتی که مورد نیازتان بوده است را پیدا کرده باشید.

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *