دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

دیدنی های نجف اشرف و جاذبه های تاریخی این شهر زیارتی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۷ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

نجف از جمله مهم ترین شهرهای زیارتی دنیا بوده که به دلیل وجود جرم امام علی اهمیت زیادی دارد. این شهر هر ساله مورد توجه زائران زیادی است. شما علاقه مندان در این بخش با دیدنی های نجف بشتر آشنا می شوید.

نجف یک شهر زیارتی مهم بوده که سالانه زائران زیادی از نقاط مختلف دنیا به سوی خود جذب می کند. این شهر اغلب دارای جاذبه های مذهبی و به غیر از مراکز خرید آن پر از حرم های امامان بوده است. در ادامه با دیدنی های نجف آشنا می شوید.

معرفی دیدنی های نجف

این شهر با وجود مرقدهای مهم و حرم های مطهر شناخته شده است. اگر قصد سفر به این شهر را دارید می توانید با جاذبه های این شهر آشنا شوید. این شهر زیارتی امروزه از مکان های دیدنی عراق است. در لینک نیز به معرفی مکان های دیدنی عراق پرداخته ایم.

جاذبه توریستی نجف

حرم امام علی (ع):

یکی از مهم ترین دیدنی های نجف حرم امام علی (ع) می باشد که از اصلی ترین جاذبه های کشور عراق است و برای مردم این کشور به عنوان یک نماد بزرگ شناخته می شود. این جاذبه در دوره های تاریخی مختلف بار ها مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است.

آشنایی با نجف

اگر قصد سفر به کشور عراق را دارید و می خواهید از اماکن مذهبی آن برای عبادت و بازدید استفاده کنید این حرم می تواند، بهترین گزینه در طول سفر باشد. همچنین این حرم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که علاوه بر مردم عراق گردشگران زیادی از سراسر جهان برای بازدید از آن به نجف سفر می کنند.

دیدنی های نجف

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

بازار بزرگ نجف:

این بازار مهم در خیابان امام صادق(ع) این شهر واقع شده است و گردشگران می توانند برای خرید سوغاتی و کالاهای مهم در طول سفر به آن سفر کنند. این بازار همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۲۳ باز می باشد. شما در این بازار می توانید، انواع طلاجات، نقره، کالاهای مذهبی، صنایع دستی و … خریداری نمایید. همچنین قیمت اجناس در این بازار بسیار مناسب تر از دیگر خیابان های شهر نجف می باشد که می توانید راحت تر و آسوده از این بازار به خرید بپردازید.

نجف را بشناسید

برج نمرود:

یکی دیگر از اماکن مهم و تاریخی در کشور عراق برج نمرود می باشد که از معماری خاص و منحصر به فردی برخوردار است. این برج با گذشت سالیان زیاد هنوز بخش هایی سالم و قابل بازدید دارد که گردشگران می توانند علاوه بر بازدید از آن به ثبت عکس نیز بپردازند. در تفاسیر مختلف گفته شده است که حضرت ابراهیم (ع) را در این مکان به آتش انداخته اند.

سازه های نجف

قبر حضرت آدم (ع):

یکی از مهم ترین جاذبه هایی که می توانید در این شهر از آن بازدید کنید قبر حضرت آدم (ع) می باشد که در قبرستان وادی‌السلام قرار دارد و روزانه گردشگران زیادی از آن دیدن می کنند. وادی السلام یکی از مهم ترین قبرستان ها در شهر نجف است که پیامبران و بزرگان زیادی را در خود جای داده است و یکی از مهم ترین آنها حضرت آدم (ع) می باشد.

معرفی شهر نجف

اگر قصد سفر به کشور عراق و بازدید از امکان مختلف آن را دارید قبر حضرت آدم (ع) یکی از گزینه های مناسب برای بازدید می باشد. این قبر حدود ۳۵ متر می باشد. طول قامت حضرت آدم در تفاسیر و احادیث حدود ۳۵ متر ذکر شده است و می تواند جالب توجه باشد. این مکان سالانه بازدیدکنندگان زیادی را در خود جای می دهد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.