دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

برخورد اصولی و صحیح با خانواده همسر کنترل گر

  • فروغ راد
  • ۱۷ شهریور ۱۴۰۱
  • ۰

در این مقاله شما با نحوه صحیح رفتار با خانواده همسر کنترل گر آشنا خواهید شد و همچنین برخی از دخالت های خانواده همسر در زندگی مشترک و نحوه برخورد با آن ها را مطالعه خواهید کرد.

 یکی از مشکلاتی که برخی از زوجین در زندگی مشترک خود دارند خانواده همسر کنترل گر می باشد، اگر شما نیز دچار چنین مشکلی هستید و خانواده همسر شما دائما با کنترل کردن زندگی تان قصد دخالت دارند و همین امر موجب برهم خوردن آرامش شما و شریک زندگی تان شده است، با ما در این مقاله همراه باشید تا راهکارهایی را در این زمینه بیاموزید.

نحوه رفتار با خانواده همسر کنترل گر

بعضی از والدین بعد از ازدواج فرزندان خود در زندگی خصوصی آن ها و امور زندگیشان دخالت می کنند و باعث می شوند که زندگی مشترک آن ها دچار مشکل شود، اما همه زوجین می توانند با فراگیری تکنیک ها و راهکارهایی با وجود چنین رفتارهای کنترل گرانه ای از جانب خانواده همسر خود زندگی زناشویی خود را حفظ کرده و با این مساله کنار بیایند.

دخالت های خانواده همسر

برخی از دخالت های خانواده همسر در زندگی مشترک

والدین کنترل گر در امور اقتصادی زوج دخالت می کنند به نحوی که آن ها حتی باید بابت کوچک ترین خرید خود نیز به خانواده همسر توضیح بدهند، آن ها اگر تفریح یا مسافرت بروند و یا برای درمان به مراکز درمانی خصوصی مراجعه کنند باید به خانواده همسرشان توضیح دهند، گاهی اوقات نیز چنین والدینی حتی می خواهند از میزان دخل و خرج و پس انداز زوجین مطلع شوند.

والدین کنترل گر در روابط زوجین دخالت می کنند، برخی از آن ها روی معاشرت های زوجین دخالت می کنند، برخی نیز مدام سوالاتی از این قبیل می پرسند: چقدر خانه پدرت می روی؟ مگر دیروز خانه پدرت نبودی؟ چقدر مهمان دعوت می کنی؟ فلانی که به تازگی خانه شما مهمان بود و…

بعض از این افراد به سبک لباس پوشیدن و در کل پوشش زوجین دخالت می کنند، حتی اگر عروس یا داماد آن ها از لحاظ پوشش با خانواده آن ها اختلاف چندانی نداشته باشد، باز هم والدین کنترل گر از نوع و رنگ و… لباس آن ها ایراد می گیرند.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

این والدین در همه فعالیت های شخصی زوجین نیز دخالت می کنند، یعنی همه فعالیت ها مانند تحصیل، ورزش، خواب و خوراک، کار کردن و همه فعالیت های دیگر زوجین را زیر ذره بین قرار می دهند.

دخالت های نادرست خانواده همسر

نحوه صحیح برخورد با خانواده کنترل کننده همسر

یکی از مهم ترین ها در این زمینه این است که ابتدا بتوانید احساسات خود را مدیریت کنید، تا آرامش زندگیتان از بین نرود و محیط متشنج نشود. درست است چنین رفتارهایی احساسات هر فردی را برانگیخته می کند و موجب از بین رفتن آرامش می شود و دوست دارید بلافاصله عملی انجام دهید یا چیزی بگویید، اما بهتر است به جای هر کاری ابتدا خودتان را آرام کنید و یک لیوان آب بنوشید.

خشم و پرخاشگری بسیار مسری می باشند، بنابراین هنگامی گه با کنترل گری خانواده همسر خود رو به رو می شوید، حواستان باشد که پرخاشگری های کلامی آن ها به شما سرایت نکند و باعث عصبانیت شما نشود، زیرا این رفتار شما باعث می شود آن ها به خود این اجازه را بدهند که به مسائل زندگی شما بیشتر ورود کنند. زوجین باید زمانی که می خواهند این مشکل را برطرف نمایند، با یکدیگر اتحاد داشته باشند. بسیار حائز اهمیت می باشد که در کنار یکدیگر باشید و به دیگران نشان دهید که رابطه خوبی باهم دارید و هیچ شخصی نمی تواند رابطه محکمی که بین شما است را برهم بزند. بنابراین به صحبت هایی که والدین شما در مقابل شما از همسرتان می کنند توجه نکرده و به آن ها بگویید نزد شما پشت سر همسرتان حرفی نزنند.

ناراحتی های شما از والدین همسرتان نباید باعث شود تا به لحاظ عاطفی شما دو نفر از یکدیگر جدا شوید، شما باید احساسات خود را کنترل کرده و در این موقعیت دشواری که قرار گرفته اید، با همسر خود در یک تیم بمانید و از بروز هر گونه تفرقه جلوگیری نمایید. قهر کردن، غر زدن و تحقیر باعث ایجاد تفرقه بین زن و شوهر می شود.

زندگی مشترک و دخالت والدین

در مواجهه با خانواده همسر کنترل گر مراقب باشید هیچگاه در مقابل همسرتان و یا خانواده او نقش یک قربانی را بازی نکنید، انجام این کار به حل مشکلتان کمکی نمی کند، شما باید تمرکز خود را برای بهبود بخشیدن به شرایط بگذارید و به سرگرمی ها و علایق مشترکی که با همسر خود دارید بپردازید.

همسر خود را مسئول همه چیز ندانید، او مسئول رفتارهای خانواده خود نیست، البته می تواند با خانواده اش در رابطه با این موضوع صحبت کند و از آن ها بخواهد در زندگی اش دخالت نکنند اما به احتمال زیاد صحبت های او با اعضای خانواده اش نتیجه ای نخواهد داد.

بنابراین زندگی خود را خراب نکنید و با سرزنش های بی مورد آرامش همسرتان و خودتان زا از بین نبرید، همین اندازه که دخالت های بیجا خانواده اش را قبول کند و بابت این مساله ناراحت باشد کافی است. هیچگاه از خانواده همسرتان پیش خودش بدگویی نکنید و این مساله را بپذیرید که تحت هر شرایطی او به خانواده اش علاقه مند است و سعی کنید هیچگاه گذشته را شخم نزنید.

همیشه سعی کنید در بروز چنین مشکلاتی بالغ رفتار کنید و بدون توجه به این مساله که صدمه خورده اید یا نه  با اعتماد به نفس بالا با مشکلات زندگی مقابله نمایید،  زمانی که شبیه به یک انسان نابالغ رفتار نمایید والدین نیز می خواهند طرز فکر شما را تغییر بدهند، اما زمانی که با اعتماد به نفس با آن ها رو به رو شوید متوجه می شوند که شما مصر هستید طبق برنامه خودتان پیش بروید و کمتر در کارهای شما دخالت می کنند.

شرایط زندگی با خانواده همسر کنترل گر

ضمن حفظ حریم خصوصی زندگی خودتان به حریم زندگی خانواده همسرتان نیز احترام گذاشته و وارد حریم خصوصی زندگی آن ها نشوید. گاهی اوقات کنجکاوی ها و رفتارهای خود زوجین باعث می شود که دیگران به مسائل خصوصی زندگی آن ها ورود پیدا کنند. بهتر است در نزد خانواده همسر ریز و درشت زندگی شخصی خود را بیان نکنید و همچنین درباره خانواده همسرتان نیز کنجکاوی نکنید.

زمانی که شما درگیر کنترل گری خانواده همسر خود می شوید، احساسات مختلفی مانند خشم، ترس، نگرانی، تنفر، غم و تنهایی را تجربه خواهید کرد، بنابراین شاید دوست داشته باشید با شخصی درباره این موضوع صحبت کنید، بهتر است تحت هیچ شرایطی با همسر خود، خانواده همسر و خانواده خود صحبت نکنید. شما باید به دنبال یک نفر سوم باشید که هم قابل اعتماد باشد و هم اینکه بی طرف و دلسوزانه شما را راهنمایی کند.

برای اینکه زندگی مشترک خود را مدیریت کنید باید حد و مرز و محدودیت تعیین کنید، به جای اینکه در برابر رفتار بد آن ها سکوت کنید، یاد بگیرید چگونه رفتار کنید تا رابطه قوی تر و بهتری داشته باشید و در عین حال با رفتار خود اجازه دخالت به دیگران را ندهید.

برخورد درست با خانواده همسر کنترل گر

بهتر است با همسرتان صحبت کنید تا در همه موارد از قبیل رفت و آمد، تلفن زدن، پیام دادن، شوخی کردن و… تعادل را نگه دارد. با همسرتان توافق کنید که هفته ای چندبار به صورت مشترک به خانواده های هم سر بزنید و همچنین با هم توافق کنید که خانواده ها را در جریان چه مسائلی قرار بدهید و در جریان چه مسائلی قرار ندهید.

در پایان این مبحث در صورت علاقمندی به مطالعه مطالبی در ارتباط با نوع روابط با خانواده همسر و ایجاد صمیمیت با خانواده شوهر می توانید کلیک نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.