دسته ها
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱

بازدید از باغ گیاه شناسی و آشنایی با بخش های مختلف آن

 • سمیه نیک فرجام
 • ۳۰ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

باغ گیاه شناسی تهران یکی از باغ های تفریحی با تنوع بالای گیاهان بوده که شما گردشگران و علاقمندان می توانید از زیبایی های آن دیدن کنید. این باغ تنوع زیادی دارد و بسیار دارای جذابیت است.

در تهران با وجود هیاهو و شلوغی که در آن حاکم است، می توانید از یک باغ گیاه شناسی با تنوع گل ها و گیاهان متنوع دیدن کنید. این باغ در میان جاذبه های ایرانی نیز اهمیت زیادی دارد. شما در خاورمیانه باغی به این زیبایی مشاهده نخواهید کرد.

منطقه گیاه شناسی

زیبایی های باغ گیاه شناسی

محیط آرامش بخش و زیبایی که در این باغ وجود دارد، بیش از حد توجه گردشگران را جلب می کند. این باغ محل گشت و گزار بسیاری از گردشگران بوده و شما با قدم زدن در بخش های مختلفی از آن می توانید، تجربه های بکری داشته باشید. این پارک از تنوع جاذبه های زیادی برخوردار بوده و دوست داران به گیاهان و طبیعت می توانند از جذابیت های آن دیدن کنید. این باغ یکی از مکان های دیدنی تهران برای گردشگران است.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

پارک گیاه شناسی

بررسی تاریخچه پارک:

همانطور که می دانید این پارک در شمار ۱۰ پارک برتر دنیا قرار دارد. این باغ در تهران بسیار شناخته شده است و می توانید در این بخش از زیبایی های آن بیشتر مطلع شوید. در سال ۱۳۴۸ طراحی و احداث این پارک توسط کارشناسان برجسته ای انجام شده است. طراحی این باغ زیر نظر موسسات مراتع و جنگل ها صورت گرفته است. این نواحی دارای مجموعه ۱۴۵ هکتاری بوده و اهمیت زیادی برای گردشگران دارند.

باغ گیاه شناسی تهران

این باغ دارای آب و هوای نیمه خشک بوده و میزان بارندگی در این نواحی نیز بسیار بالا است. این نواحی محل مناسبی برای رویش گیاهان بومی و غیر بومی هستند. در این مکان تحقیقات گیاه شناسی متعددی اجرا می شوند. این نواحی محل بسیار مناسبی برای تکثیر و رشد گیاهان هستند.

 • چکاد بام
 • قاصدک 24

محوطه گیاه شناسی

جاذبه های باغ:

در طراحی این باغ گیاه شناسی فعالیت های مهمی انجام شده است. مناظر و چشم اندازهای طبیعی موجود در این باغ از یک سو و از سوی دیگر رودخانه های جاری در آن از زیبایی و جذابیت های زیادی برخوردار هستند. این نواحی دارای دو آبشار با ویژگی های طبیعی و گردشگری می باشند. شما در این باغ می توانید در لا به لای صخره های مرتفع نیز گشت  گزار کنید.

جاذبه های پارک گیاه شناسی

این باغ دارای تنوع سنگ ها و گیاهان است. در این مناطق سنگ هایی بسیار پهن دیده می شوند. رنگ و بوی درختان و تنوع گیاهی این باغ نیز بیش از هر چیز می تواند، چشم نوازی کند. در این نواحی می توانید، تنوعی از درختچه های طبیعی مشاهده کنید. از مهم ترین گونه های گیاهی در این نواحی می توان به سوزنی برگ، خزان شده و … اشاره نمود.

بخش های مختلف باغ:

باغ گیاه شناسی تهران دارای مجموعه ای از کلکسیون ها بوده و یکی از مهم ترین نواحی رویشی هیرکانی است. رویشگاه زاگرس، رویشگاه البرز جنوبی، رویشگاه ایرانی، گلخانه جنوب ایران، باغ پیاز ایرانی، باغ میوه های بومی و بسیاری از رویشگاه های دیگر در این نواحی قرار دارند. در این مجموعه کلکسیونی از گیاهان جهانی نیز قرار دارند. نگاهی به باغ فاتح کرج نیز خالی از لطف نیست و شما می توانید با این باغ نیز آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.