دسته ها
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱

زیباترین مساجد دنیا با معماری های خیره کننده و ستودنی

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۵ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

زیباترین مساجد دنیا در کشورهای مسلمان همچون ترکیه، مالزی، عربستان، امارات و ایران قرار دارند. این مساجد به دلیل بزرگ بودن، معماری زیبا و ستودنی و دیگر موارد در دنیا شناخته شده هستند.

همانطور که می دانید، یک سوم از جمعیت کل دنیا پیرو دین اسلام می باشند. پر رنگ بودن دین در برخی از این اقلیت ها با وجود نشانه هایی از اسلام دیده می شود. مساجد مهم ترین نشانه اسلام هستند که در تمام کشورهای مسلمان دنیا وجود دارند. در اینجا می خواهیم مساجد را از نظر زیبایی معماری آن ها بررسی کنیم و زیباترین مساجد دنیا آشنا شویم.

مساجد باشکوه دنیا

زیباترین مساجد دنیا را بشناسید

اغلب این مساجد به دلیل نوع معماری خود شناخته شده هستند. این مساجد دارای نمونه های بارزی از معماری های اسلامی در دنیا بوده و شکوه و عظمت خاصی دارند. مسجد سلطان احمد یکی از این سازه های اسلامی است که می توانید از زیبایی آن ها دیدن کنید.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

زیباترین مساجد دنیا

مسجد شیخ زاید ابوظبی:

این مسجد یکی از بزرگ ترین سازه های اسلام بوده که در امارات متحده قرار دارد. در این مسجد می توانید بزرگ ترین فرش دستبافت دنیا را نیز مشاهده کنید. این فرش اثر دست یک هنرمند توانای ایرانی می باشد. در شبستان این مسجد یک لوستر زینتی بسیار بزرگ قرار داده شده که چشمان شما را خیره می کند. این مسجد یک مجموعه مرمرین و بسیار بزرگ می باشد.

مساجد زیبای جهان

مسجد جامع کوالالامپور:

برای بازدید از این مسجد باید به مرکز شهر بروید. مسجدی با فضای دل انگیز و فضایی سرسبز که برای بازدیدکنندگان بی همتا است. این مسجد در سال ۱۹۶۵ بنا شده و ساخته معماران ماهر و توانا می باشد. این بنا در سال ۱۹۸۷ نیز بازسازی شده است. این مسجد یکی از دیدنی های کوالالامپور می باشد.

 • مبل و میز
 • چکاد بام

مهم ترین مساجد دنیا

مسجد نصیرالملک:

این مسجد به مسجد صورتی شهرت دارد. پنجره های رنگی در این بنا بسیار آرامش بخش بوده و کاشی کاری و منقرس کاری های آن نیز از دیگر ویژگی های این سازه به شمار می آید. درخشندگی این بنا در زمان تابش خورشید به سقف و پنجره ها بیشتر نمایان می شود.

مسجدهای معروف جهان

مسجد امام اصفهان:

این مسجد بخش مهمی از زیبایی های ایران برای گردشگران است. مسجدی فیروزه ای رنگ که با آجر و کاشی تهیه شده و دارای بخش های مختلفی می باشد. این بنا دارای یک گنبد، ۲ شبستان و ۴ مناره است. این مسجد باشکوه از دیدنی های اصفهان به شمار می آید.

مسجدهای مهم جهان

مسجد سلیمانیه:

این مسجد از جاذبه های دیدنی کشور ترکیه به شمار می آید و یکی از زیباترین مساجد دنیا است. قدمت این بنا به زمان عثمانیان باز می گردد. معمار این مسجد خواجه سنان آغا بوده و یک شاهکار هنری خلق کرده است. این بنا دارای ۴ مناره بوده و حیاط دار می باشد.

مساجد زیبای ایران

مسجد شاه فیصل:

بنایی که در کشور پاکستان شهرت زیادی دارد و یکی دیگر از بزرگ ترین مسجدها در جهان است. ظرفیت این بنا بسیار بالا بوده و یکی از ویژگی های معماری در این سازه نداشتن گنبد خواهد بود. در واقع می توان گفت این سازه تلفیقی از معماری مدرن و سنتی به شمار می آید.

مساجد تاریخی دنیا

مسجد لاله مصطفی پاشا:

یک بنای تاریخی و مهم دیگر که از معماری بسیار باشکوهی برخوردار است. این بنا در کشور قبرس قرار دارد و یک سازه با معماری گوتیکی است. این بنا یکی از بزرگ ترین سازه هایی بوده که از قرون وسطی باقی مانده و می تواند شکوه خود را به رخ بکشد.

مساجد قدیمی مساجد دنیا

نگاهی به مسجد نور نیز خالی از لطف نیست. این مسجد نیز دارای معماری زیبایی بوده و در استانبول قرار دارد. از دیگر مساجد مهم در جهان می توان به مسجد قل شریف روسیه، مسجدالنبی عربستان، مسجد جامع مسکو، مسجدالحرام، مسجد کریستالی مالزی و … اشاره کرد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.