دسته ها
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

غار لاسکو فرانسه متعلق به دوره پارینه سنگی

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
 • ۰

غار لاسکو یکی از مجموعه غارهای مهم و باستانی بوده که در فراسنه قرار دارد. این غار قدمت زیادی داشته و یکی از جاذبه های مهمی است که می توانید از آن دیدن نمایید.

مجموعه ای از غارها که در جنوب غربی فرانسه و در نزدیکی مونتیناک قرار دارند، با عنوان غار لاسکو شناخته می شوند. قدمت این مجموعه غارها به زمان پارینه سنگی باز می گردد و از اهمیت تاریخی زیادی برخوردار است. این غارها ارزش هنری زیادی داشته و برای بازدیدکنندگان و گردشگران اهمیت زیادی دارند.

معماری لاسکو

معرفی غار لاسکو

همانطور که اشاره شد، قدمت این غارها به زمان پارینه سنگی باز می گردد. این نگاره ها قدمت بسیار زیادی داشته و از روی آن می توان روایت های تاریخی مهمی را بیان کرد. این سازه امروزه در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است و اهمیت تاریخی زیادی دارد. شما علاقمندان در این بخش نگاهی به یکی از دیدنی های فرانسه را خواهید داشت.

 • بلیط کیش
 • چکاد بام

غار لاسکو

پیشینه تاریخی غار:

این غار از پیشینه تاریخی غنی برخوردار می باشد. در ۱۲ سپتامبر سال ۱۹۴۰ چهار نوجوان این غار مهم و تاریخی را کشف کردند و یکی از رویدادهای مهم تاریخ را رقم زدند. بازدید از این غار امروزه یک ماجراجویی مفصل و به تمام معنا است. این غار که قدمت بسیار بالایی دارد، دارای مجموعه ای از نقاشی ها و نگاره های مفهومی است و به همین دلیل شهرت زیادی یافته اند.

غار تاریخی لاسکو

این غار چه زیبایی هایی دارد؟

زیبایی این غارها به دلیل وجود نگاره های مفهومی آن و نقاشی هایی است که بر روی دیواره ها مشاهده می شوند. در بخش های مختلفی از این غار می توانید، تالار گاوها را مشاهده کنید. در این تالارها مجموعه ای از اسب، گاو، گاوهای وحشی و … حکاکی شده اند. این نقاشی های حیرت انگیز بوده و جای تفکر و تامل دارند.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

نمایی از لاسکو

بازدید از درون غار:

درون غار لاسکو تشکیل شده از بخش های مختلفی است. هر یک از بخش های این تالار اهمیت زیادی دارند و شما می توانید در آن ها به جست و جو بپردازید. هنرهایی که از زمان پارینه سنگی در این غار مشاهده شده است، مورد توجه محققان زیادی می باشند. بررسی ها و تحقیقات لازم نشان داده این نگاره ها قدمتی ۱۷.۳۰۰ ساله دارند. این نگاره ها تشکیل شده از انواع مفاهیم هستند.

سازه لاسکو

بخش مهمی از این نگارها را تصاویر بزرگ از حیوانات تشکیل می دهد. بیشتر این تصاویر از روی سنگ نگاره ها تشخیص داده شده اند. این غار تاریخی به عنوان یکی از مهم ترین میراث جهانی یونسکو از اهمیت بالایی برخوردار است. این غار از جاذبه ها و مکان های  دیدنی فرانسه برای گردشگران می باشد. جالب است بدانید، این غار سالانه ۲۵۰.۰۰۰ بازدیدکننده به خود اختصاص می دهد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.