دسته ها
یکشنبه ۶ اسفند ۱۴۰۲

تزیین پاسیو قدیمی با فضاسازی خاص و شیک

  • منصوره رمضان زاده
  • ۲۷ مرداد ۱۴۰۱
  • ۰

طراحی پاسیو و استفاده از آن در ساختمان هایی که ارتفاع بلند داشته و نورگیری و فضای سبز مناسبی ندارند بسیار کاربردی و پرطرفدار می باشد. در صورتی که می خواهید تغییرات مثبتی در پاسیو منزل خود ایجاد کنید و این فضا را گرم و صمیمی نمایید می توانید با بهره مندی از ایده های تزیین پاسیوی قدیمی این امر را امکان پذیر سازید.

یکی از عناصر معماری که در هنگام طراحی ساختمان به آن توجه می شود پاسیو بوده که به طور معمول به نمای جانبی و جلوی ساختمان اضافه شده و اغلب کاربردهای بسیار گسترده ای دارد. با توجه به این که امروزه به دلیل فضای کم و زندگی آپارتمانی پرورش گل و گیاه کم شده و فاصله از طبیعت و فضای سبز افزایش یافته در نتیجه ساخت و استفاده از پاسیوها رواج یافته است. در همین راستا سعی داریم در این مطلب برای مشاهده و ایده گرفتن شما عزیزان تصاویری جذاب از انواع تزیین پاسیو قدیمی را به نمایش بگذاریم.

ایده های متنوع تزیین پاسیو قدیمی

امروزه به دلیل این که سبک زندگی تغییر یافته و اغلب آپارتمان نشینی رایج شده است در نتیجه همچون خانه های قدیمی حیاط و محوطه ای برای کسانی که به پرورش گل و گیاه علاقه دارند وجود نداشته ولی اغلب برای این منظور فضایی همچون پاسیو برای نورگیری و انجام این امر در نظر می گیرند که شما می توانید با تزیین پاسیو قدیمی خود این محیط را جذاب تر و دل نشین تر نمایید.

دیزاین جذاب پاسیو قدیمی

پاسیو در حقیقت بخش نورگیر منزل بوده که ارتباط با نور طبیعی را از طریق سقف مهیا می کند و به وسیله گیاهان مختلف و فضای سبز احاطه شده است. این محیط امروزه جزء پرکاربردترین قسمت های ساختمان بوده که با ایده گرفتن از پاسیو قدیمی طراحی پاسیو به سبک ایرانی انجام می گیرد. پاسیو کلاسیک به خاطر هزینه کم در مقایسه با پاسیو مدرن طرفداران بیشتری دارد. بکار بردن گیاهان برای هر سبک پاسیو مهم و الزامی می باشد و در پاسیو قدیمی کاربردی تر است. امروزه به دلیل تنوع و گستردگی گل و گیاه می توانید از گیاهان آپارتمانی مورد علاقه خود استفاده نمایید.

مدل های شیک دیزاین پاسیو قدیمی

بهتر است بدانید امروزه طراحی پاسیو مدرن بسیار رواج پیدا کرده است که اغلب مشابه یک فضای گلخانه ای می باشد با این فرق که در آن بکار بردن آبنما و نورپردازی خیلی رایج شده و زیبایی دو چندانی به ظاهر آن بخشیده است. پاسیوها را می توان با ایده های گوناگون دیزاین رنگ آمیزی نمود و به منزله یک فضای نشیمن هم در محیط داخلی خانه و هم در بیرون از خانه در قسمت ورودی منزل طراحی نمود.

طراحی پاسیو به سبک های مختلف

دیزاین و تزیینات پاسیو نقش مهمی در روحیه بخشیدن به افراد دارد. از جمله نکاتی که در زمان طراحی پاسیو بایستی بدان توجه نمایید متراژ این محیط و نورگیری مناسب آن است. سبکی که تمایل دارید در پاسیو اجرا نمایید را انتخاب نموده و متناسب با آن چیدمان و تزیینات را انجام بدهید. می توانید از فردی باتجربه برای انتخاب نمودن گل و گیاه مشاوره بگیرید.

بهتر است که حتما در پاسیو از اجزایی همچون استخر، حوض و آبنما استفاده کنید. به منظور پذیرایی کردن از مهمان ها از مبلمانی متناسب با محیط استفاده نمایید. در صورتی که علاقه مند به نور های فانتزی هستید می توانید در محیط پاسیو آن را بکار ببرید. در ادامه مدل های جذابی از انواع دیزاین پاسیو را برای الگوبرداری شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم.

  •  آرون گروپس
  •  مبل و میز

ایده های جدید دیزاین پاسیو قدیمی سبک های جالب دیزاین پاسیو قدیمی دیزاین شیک پاسیو قدیمی سبک های متنوع دکور پاسیو قدیمی  تزیین خلاقانه پاسیو قدیمی  انواع دیزاین خاص پاسیو قدیمی دیزاین خاص پاسیو قدیمی مدل های جدید دکور پاسیو قدیمی دکور شیک پاسیو قدیمی تزیین متفاوت پاسیو قدیمی دکوراسیون شیک پاسیو قدیمی ایده های متنوع دکور پاسیو قدیمی سبک های جدید دیزاین پاسیو قدیمی سبک های جدید دکور پاسیو قدیمی سبک های خاص دیزاین پاسیو قدیمی تزیین جالب پاسیو قدیمی دیزاین شیک پاسیو قدیمی دکراسیون خاص پاسیو قدیمی دیزاین شیک پاسیو قدیمی مدل های زیبا دکور پاسیو قدیمی دیزاین متفاوت پاسیو قدیمی ایده های خلاقانه تزیین پاسیو قدیمی سبک های جالب دکور پاسیو قدیمی دکوراسیون خاص پاسیو قدیمی دکور جالب پاسیو قدیمی دیزاین خاص پاسیو قدیمی دیزاین خاص پاسیو قدیمی تزیین پاسیو قدیمی به سبکی زیبا

تصاویری که مشاهده نمودید سبک های جالب و زیبایی از تزیین پاسیو قدیمی بود که امیدواریم مورد توجه و پسندتان قرار گرفته باشد و نهایت استفاده را از آن برده باشید. برای مشاهده انواع تزیین حیاط خلوت و تزیین دیوار حیاط می توانید به سراغ این لینک ها بروید و از طرح های متنوع و زیبایی دیدن نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *