دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

نگاهی به کوه تایهانگ چین و زیبایی هایش

  • سمیه نیک فرجام
  • ۱ مرداد ۱۴۰۱
  • ۰

کوه تایهانگ چین یکی از مرتفع ترین رشته کوه های این کشور هستند. این کوه ها بسیار بلند بوده و دارای پله های مارپیچی به ارتفاع ۹۰ متر می باشند. با بالا رفتن از این پله ها می توانید به نزدیکی قله کوه برسید.

چین سرزمینی پهناور با انواعی از جاذبه های توریستی است. یکی از مهم ترین جاذبه های این کشور کوه تایهانگ چین است که در این بخش با آن بیشتر آشنا می شوید. این کوه شامل چند رشته کوه مرتفع هستند که در دامنه های فلات لئوس قرار دارند. مارپیچی بودن این رشته کوه ها چیزی است که موجب شهرت آن شده است.

دیدنی کوه تایهانگ

معرفی کوه تایهانگ چین:

این کوه ها در استان هنان و هبی کشیده شده اند. کوه هایی بسیار مرتفع و بلند که امروزه مقصد گردشگران زیادی هستند. از کوه ها از اطراف به نواحی مختلفی از این استان ها ختم می شوند. ویژگی های بارزی در این کوه ها وجود دارد که موجب شهرت آن برای گردشگران شده است. این کوه های از مهم ترین دیدنی های چین هستند.

آشنایی با تایهانگ

بررسی کوه تایهانگ:

یکی از ویژگی های مهم در این رشته کوه ها ارتفاع زیادی و گیج کننده آن می باشد. این رشته کوه ها در برخی از نواحی به ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ متر نیز می رسند. از محدوده شما و جنوب این رشته کوه ها تا ۴۰۰ کیلومتر گسترده شده اند. اما چرا این رشته کوه ها برای گردشگران جذابیت زیادی دارد؟ در ادامه می توانید در این باره بیشتر مطالعه کنید.

کوه های تایهانگ

کوه مارپیچی:

این رشته کوه ها به قدری مرتفع و بلند هستند که برای رسیدن به قله آن ها باید مسافت های زیادی را طی کنید. قرار دادن پله های مارپیچی بسیار عظیم و مرتفع در این رشته کوه ها تردد را برای گردشگران راحت تر کرده است. شما علاقه مندان برای بازدید از این رشته کوه ها می توانید از پله ها بالا رفته و از زیبایی خیره کننده آن ها لذت ببرید.

  •  مبل و میز
  •  بلیط کیش

کوه تایهانگ چین

قلعه اصلی در این کوه ها، قلعه ژاو ووتایشان می باشد که ارتفاع آن به ۲۹۰۰ متر نیز می رسد. در لبه جنوبی کوه های تایوان کانال پرچم سرخ قرار دارد که یکی از پل های معروف چینی که پل شیشه ای آن است در این کوه ها ساخته شده است. وجود چنین جاذبه های مهمی برای گردشگران بسیار با اهمیت می باشد. این نواحی برای گردشگران بسیار جالب توجه هستند و شما از آن ها نهایت لذت را خواهید برد.

کوه تایهانگ کجاست

معروف ترین جاذبه ای که در این رشته کوه ها قرار دارد، پله های مارپیچی بوده که برای رسیدن به قله این کوه ها در نظر گرفته شده است. ارتفاع این پلکان ۹۱ متر بوده و دارای قسمت های بسیار زیبایی می باشد. با بالا رفتن از این پله ها به ارتفاع ۹۰ متری می رسید.

کوه مرتفع تایهانگ

در صورتی که می خواهید این تجربه هیجان انگیز را داشته باشید، باید حتما رضابت نامه کتبی پر کنید. افرادی که سن بالای ۶۰ سال دارند امکان بالا فتن از این پله ها را نخواهند داشت. از دیگر دیدنی های چین می توان به دیدنی های چنگدو و دیدنی های شانگهای اشاره نمود که جاذبه های زیادی برای گردشگران دارند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.