دسته ها
جمعه ۱۵ مهر ۱۴۰۱

معروف ترین پل های جهان در کجا قرار دارند؟

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۵ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

معروف ترین پل های جهان در شهرهای مهمی همچون نیویورک، اصفهان، ژاپن، سیدنی و … قرار دارند. اغلب این پل ها به دلیل معلق بودن یا معماری تاریخی خود مورد توجه هستند.

تقریبا در مهم ترین بخش های تمدن بشری صحبت از پل است. پل ها در تمام نقاط دنیا راهی برای متصل کردن چند نقطه به یکدیگر هستند. امروزه در مهم ترین شهرهای دنیا پل قرار دارد. به همین دلیل قصد داریم در این بخش با معروف ترین پل های جهان آشنا شویم.

پل های مهم دنیا

معروف ترین پل های جهان

پل ها در برخی از کشورهای دنیا بسیار باشکوه هستند و از معماری ویژه ای برخوردار می باشند. پل ها نه تنها جنبه ارتباطی دارند بلکه می توانند در زیبایی و ظاهر یک شهر نقش موثری داشته باشند. برخی از مهم ترین پل های دنیا نیز همین ویژگی را دارند.

 • چکاد بام
 • بلیط کیش

پل معلق معروف

سی و سه پل در اصفهان:

پیش از هر چیز باید به یکی از زیباترین پل های دنیا که در ایران قرار دارد، اشاره کنیم. این پل بسیار قدیمی بوده و نمادی از شهر اصفهان است. این پل در میان توریستان نیز شهرت زیادی دارد. سی و سه پل دارای ۳۳ دهانه بوده و ۲۹۵ متر طول دارد و عرض این پل ۱۴ متر و سازنده آن الله وردی خان اوندیلادزه است. این پل بر روی رود زاینده رود ساخته شده است. این سازه از دیدنی های اصفهان به شمار می آید.

پل پونته وکیو در فلورانس:

این پل در شهر فلورانس ایتالیا قرار دارد. این پل در طی جنگ جهانی بدون هیچ آسیبی باقی مانده است. فروشگاه هایی که در ردیف این پل مشاهده می کنید، قصابی بوده اند. امروزه اغلب این فروشگاه سوغاتی فروشی شده اند. طول این پل ۸۴ متر و عرض آن ۳۲ متر می باشد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

پل های معروف دنیا

پل بندرگاه سیدنی در سیدنی:

یکی دیگر از معروف ترین پل های جهان این پل می باشد و در سال ۱۹۳۲ بهره برداری شده است. این پل یک پل قوسی فولادی است که منبسط و منقبض می شود. این پل بسیار معروف است و محلی برای تردد و عبور اتومبیل ها و وسایل نقلیه می باشد. این پل یک نماد و سمبل با اهمیت است.

نمایی از پل های معروف

پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو:

این پل معروف در سال ۱۹۳۷ ساخته شد و فعالیت های توریستی زیادی داشته است. رنگ نارنجی و قرمز این پل برای گردشگران بسیار جلب توجه می کند. در میان مه این پل به خوبی قابل مشاهده است. معماری و مهندسی این پل بسیار پیشرفته بوده و طول آن به ۲.۷۳ کیلومتر می رسد. وزن این سازه بالغ بر ۸۰۴۶۷۲  تن است. این پل عظیم از مهم ترین مکان های دیدنی سانفرانسیسکو به شمار می آید.

معروف ترین پل های جهان

پل آکاشی کای کیو در ژاپن:

این پل معروف نیز بر تنگه آکاشی قرار دارد. پلی که به عنوان طولانی ترین پل های جهان شناخته شده است. این پل معلق دارای چهار ستون بوده و با عنوان پل مروارید نیز شناخته می شود. این پل عریض در طی ۱۰ سال ساخت تغییراتی داشته است.

پل های زیبای دنیا

از دیگر مهم ترین پل های دنیا می توان به پل برکلین در نیویورک اشاره نمود. این پل معلق بوده و از دیدنی های نیویورک است. شما گردشگران و علاقمندان در سفر به این شهر می توانید این پل را مشاهده کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.