دسته ها
شنبه ۱۸ آذر ۱۴۰۲

تجربه هیجان در اتاق فرار تهران

  • فرهاد هاشمی
  • ۸ تیر ۱۴۰۱
  • ۰

به بهترین خاطره زندگیتان فکر کنید. کدام روز بوده که از ته قلب خوشحال بوده‌اید و فکر می‌کردید همه چیز زیبا و دوست داشتنی است؟ شاید از دور این طور به نظر برسد که هر وقت در لاکچری‌ترین هتل‌ها و سفرها باشید یا پشت ماشین مورد علاقه‌تان رانندگی کنید؛ حتما احساس خوشبختی خواهید کرد. اما اگر سرکی به خاطرات شیرین گذشته‌تان بکشید؛ متوجه می‌شوید که داشتن زمان باکیفیت در کنار افرادی که دوستشان دارید؛ راز داشتن احساس خوشحالی و رضایت است.

تجربه هیجان در اتاق فرار تهران

وقت گذراندن با خانواده، دوستان و عزیزانتان، نیازی به بهانه ندارد و هر زمانی را باید برای کنار هم بودن قدر دانست. اما برای اینکه این وقت گذراندن تبدیل به یک تجربه شیرین و ماندگار شود و با تفریحات و عادی و روزمره‌تان متفاوت باشد؛ بهتر است سراغ تفریحات هیجان‌انگیزتر و خاص‌تر بروید. حضور در اسکیپ روم یا اتاق فرار همان تجربه منحصر به فرد و خاصی است که می‌تواند تبدیل به یکی از زیباترین و خوشحال کننده‌ترین خاطرات شما و عزیزانتان شود.

البته رفتن به اتاق فرار، فقط مخصوص افرادی نیست که همین حالا با آنها صمیمی هستید. خیلی وقت‌ها قرار گذاشتن در اسکیپ روم با همکلاسی‌ها و همکارهایتان، باعث می‌شود خیلی زودتر به اصطلاح یختان باز شود و به یکدیگر نزدیک‌تر شوید. اگر خودتان در یک مجموعه مدیر هستید؛ حتما برنامه‌ای ترتیب دهید و تیمتان را در فواصل منظم به اتاق فرار دعوت کنید. حضور هم تیمی‌ها و همکارها در اسکیپ روم، باعث می‌شود این افراد سریع‌تر با یکدیگر و روحیات هم آشنا شوند و مهارت تعامل با یکدیگر و کار تیمی را بیاموزند.

البته چند مدل مختلف اتاق فرار تهران وجود دارد و به همین دلیل اینکه قبل از رزرو اسکیپ روم بدانید کدام ژانر و تم مناسب تیم شماست؛ اهمیت زیادی دارد. مهم‌ترین ژانرهای اتاق فرار، ترسناک، جنایی، دلهره آور و کاراگاهی است. تفاوت این ژانرها در سناریو، اتمسفر، شیوه تعامل و موسیقی و صحنه برمی‌گردد.

ترسناک ترین اتاق فرار تهران

ژانر ترسناک در اتاق فرار تهران را می‌توان محبوب‌ترین ژانر اسکیپ روم دانست. در این اتاق فرارها، ابتدا سناریست و طراح اسکیپ روم، یک ایده خام را با الهام از مسائل ترسناک مثل موجودات ماورایی و یا قتل و… طراحی می‌کند. بعد از نوشتن سناریوی ترسناک و پر از هیجان بازی، تیم سازنده تمام تلاش خود را می‌کنند که فضا و صحنه و موسیقی کاملا القا کننده حس ترس باشند.

در اکثر اتاق فرارهای ترسناک، اکتور هم حضور پررنگی دارد. اکتورهای اتاق فرار کسانی هستند که بر اساس سناریو وارد بازی می‌شوند و با بازیکنان تعامل دارند. مثلا در یک بازی وقتی سرشار از حس اضطراب در یک خانه تسخیر شده در حال قدم زدن هستید؛ ممکن است ناگهانی یک فرد با گریم و ظاهری ترسناک جلوی شما ظاهر شود و باعث شود از شدت ترس جیغ بزنید! البته شما اجازه ندارید که به اکتورها آسیبی وارد کنید و بهترین راهکار، تسلط بر ترس و روبرو شدن با اکتورهاست.

اگر قصد رزرو اتاق فرار تهران را دارید و ژانر مورد علاقه‌تان هم ترسناک است؛ حتما داستان و شرایط بازی‌هایی مثل مغرم،
سرایت، قوام الملک و زندان زامبی را چک کنید؛ چرا که این اسکیپ روم‌ها را می‌توان از ترسناک ترین اتاق فرارهای تهران
دانست.

تجربه هیجان در اتاق فرار تهران

بهترین اسکیپ روم تهران

چند سال قبل شاید کمتر کسی اسکیپ روم را می‌شناخت یا ترجیح می‌داد یک روز تعطیل را به همراه دوستانش در یک اتاق دربسته بگذراند؛ اما حالا اتاق فرار به یکی از پایه‌های ثابت تفریح و دورهمی تبدیل شده است. به خاطر همین استقبال و علاقه افراد به اسکیپ روم، تعداد این اتاق‌ها هر روز در حال افزایش است. حالا تعداد اتاق فرار تهران چندین برابر روزهای اول شده است و در هر کجای شهر که باشید؛ می‌توانید اسکیپ رومی نزدیک به محل زندگی یا کارتان پیدا کنید.

قبل از رزرو اتاق فرار تهران، اکیپی که می‌خواهید با آنها در اتاق فرار حضور پیدا کنید را انتخاب کنید. بهتر است سراغ افرادی بروید که امکان تعامل و همکاری با هم را دارید تا انجام بازی برایتان مشکل نشود. همچنین دنبال افرادی در میان دوستان و آشنایانتان بگردید که روحیاتی شبیه به شما دارند تا برای انتخاب ژانر بازی دچار مشکل و اختلاف نظر نشوید. بعد از جمع شدن اکیپ، نوبت به انتخاب نوع و ژانر بازی می‌رسد. برای انتخاب ژانر هم بهتر است چند نکته را رعایت کنید:

اگر بیشتر افراد تیم تازه کار هستند و تجربه قبلی از حضور در اسکیپ روم ندارند؛ بهتر است به جای ژانرهای جنایی و ترسناک، با اتاق فرارهای کاراگاهی یا حتی فانتزی و هیجانی شروع کنید. هنگام رزرو اتاق فرار ایران اسکیپ هم می‌توانید درجه سختی بازی را چک کرده و اسکیپ رومی متناسب با توانایی تیم خود انتخاب کنید.

به غیر از این دو مورد، اندازه اتاق فرار، حرفه‎‌ای بودن تیم برگزار کننده از جمله گیم مستر اتاق فرار و اکتورها، محل اتاق فرار و هزینه آن از دیگر مواردی است که باید موقع رزرو به آنها توجه کنید.

تجربه هیجان در اتاق فرار تهران

رزرو اتاق فرار در تهران

ایران اسکیپ، مرجع اصلی رزرو اتاق فرار تهران و کرج است و شما می‌توانید در این سایت همه اتاق فرارهای شهر را در کنار هم ببینید و آنها را با هم مقایسه کنید. ایران اسکیپ کمک می‌کند اتاق فرارها را راحت‌تر بررسی کرده و گزینه مورد نظر خود را سریع‌تر انتخاب کنید. شمابا کمک گرفتن از این سایت می‌توانید علاوه بر خواندن سناریو و ایده کلی بازی، درجه سختی و تعداد نفرات مناسب را هم ببینید. همچنین مشاهده نظر بقیه افراد کمک می‌کند که بیشتر درباره اتاق فرار اطلاعات کسب کنید.

با توجه به ترافیک نقاط مختلف تهران مخصوصا در آخر هفته‌ها و سختی دسترسی به برخی از خیابان‌ها و محله‌ها، مکان قرار گرفتن اتاق فرار هم اهمیت زیادی دارد و خیلی از افراد ترجیح می‌دهند برای رزرو اتاق فرار تهران به سراغ محله‌های نزدیک به خانه یا محل کار خود بروند. خوشبختانه در ایران اسکیپ می‌توانید آدرس اتاق فرار تهران را هم ببینید و بر همین اساس آن را انتخاب کنید.

حضور در اتاق فرار فقط برای به چالش کشیدن مهارت‌های نرم و افزایش مهارت‌های تیمی کاربرد ندارد؛ بلکه با حضور در اسکیپ روم، صمیمیت بین اعضای تیم هم افزایش پیدا خواهد کرد. وقتی با جمعی از افراد نزدیک و دوستانتان در اتاق فرار حضور پیدا می‌کنید؛ یک تجربه منحصر به فرد مثل حضور در زمان باستان، تجربه حضور در جنگ یا حتی فرار از یک خانه تسخیر شده توسط اجنه را با هم و در کنار هم تجربه خواهید کرد و همین مسئله کمک می‌کند که بیشتر با هم آشنا شده و صمیمی‌تر شوید.

بازی‌های اتاق فرار تهران شما را چنان در خود غرق می‌کنند که برای چند ساعت، همه مشکلات روزمره‌تان را فراموش می‌کنید و فقط به فرار از این اتاق‌ها فکر خواهید کرد! حتی می‌توانید با هماهنگی با گیم مستر و مسئول اتاق فرار، تولد دوستتان را در این محیط برگزار کنید و بهترین تجربه تولد را برایش رقم بزنید!

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *