دسته ها
یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۴۰۱

روش های برای کاهش مصرف اینترنت در واتساپ

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۱ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

در این مطلب شما را با مصرف اینترنت در واتساپ آشنا می کنیم و شما می توانید به راحتی با ساده ترین تکنیک ها این کار را انجام داده و در استفاده از داده های خود صرفه جویی نمایید.

واتساپ یکی از پیام رسان های رایگان می باشد ولی برای این که بتوانید در آن به دیگران پیام داده و یا فایلی را به اشتراک بگذارید نیاز است تا از داده های همراه استفاده کنید. این پیام رسان در سال های اخیر محبوبیت بسیاری در بین افراد ایجاد کرده است و قابلیت های بسیاری دارد. مصرف اینترنت در این پیامرسان بالا می باشد و شما با استفاده از چند ترفند ساده می توانید به سادگی این مصرف را کاهش دهید. در ادامه روش های انجام تکنیک های کاهش مصرف اینترنت در واتساپ را برایتان خواهیم گفت.

نحوه مصرف اینترنت در واتساپ

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

کاهش مصرف اینترنت در واتساپ

در واتساپ شما می توانید تماس تصویری و صوتی برقرار کنید و نیاز های خود را با این اپلیکیشن برطرف نمایید. برای استفاده از این آپ نیاز است تا داده های همراه خود را روشن کنید. در بسیاری از موارد نیاز است تا حواستان به استفاده از داده هایتان باشد تا بتوانید از آن بهینه استفاده کنید. به صورت کلی می توان تخمین زد که واتساپ برای هر دقیقه تماس تصویری از طریق شبکه ۴g حدودا ۵ مگابایت مصرف دارد. این میزان برای شبکه های ۳g برابر ۳.۷۵ مگابایت و برای شبکه های ۲g حدودا ۳ مگابایت می باشد. البته این اعداد رسمی نیستند ولی می توانید تا حدودی به آن ها اطمینان نمایید. شما با استفاده از سه روش ساده می توانید میزان استفاده از داده های خود را کاهش دهید که در ادامه این سه روش را برایتان بیان می کنیم.

روش اول

برای این که بتوانید دیتای مورد استفاده از این برنامه را در تماس های صوتی و تصویری کاهش دهید نیاز است تا از روش زیر استفاده کنید.

 • اندروید

برای این کار در گوشی های اندرویدی نیاز است تا به تنظیمات بروید. گزینه حافظه و دیتا را انتخاب نمایید و آن را در حالت گزینه کم تر قرار دهید.

 • آیفون

در گوشی های آیفون کمی کار شما پیچیده تر خواهد شد و برای کاهش استفاده از دیتای مصرفی توسط این پیام رسان نیاز است تا ابتدا به تب پایین صفحه رفته و تنظیمات را باز نمایید. بعد گزینه Storage and Data را انتخاب کرده و گزینه Use Less Data for Calls را فعال نمایید.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

میزان استفاده اینترنت در واتساپ

روش دوم

در این روش شما باید دانلود خودکار رسانه ها را غیر فعال کنید تا بتوانید این مشکل را برطرف نمایید. در واقع این کار زمانی برایتان مفید می باشد که شما رسانه های بسیار زیادی را دریافت می کنید و نمی خواهید که تمامی این رسانه ها برای شما باز شوند.

 • اندروید

برای رفع این مشکل در گوشی های اندرویدی باید به تنظیمات مراجعه کنید و نوع فایل یا رسانه ای که دوست دارید به صورت خودکار دانلود شود را انتخاب کنید. البته شما می توانید همه گزینه ها را غیر فعال کنید و با انتخاب خودتان فایل های دریافتی را باز کنید.یادتان باشد که در پایان هر کار خود تغییرات را ذخیره کنید در غیر این صورت کارهایی که انجام داده اید روی واتساپ اعمال نخواهد شد.

 • آیفون

در گوشی های آیفون باید به تب تنظیمات مراجعه کنید و گزینه Storage and Data را انتخاب نمایید. بعد از وارد شدن به این گزینه باید Media Auto-download را انتخاب کنید تا بتوانید تمامی مدیا و فایل هایی که به صورت خودکار دانلود می شود را غیر فعال کنید. یادتان باشد که در این آپشن ها شما می توانید برای کاهش حداکثری استفاده از دیتا تمامی گزینه ها را غیر فعال کنید و در صورتی که صلاح دیدید یک فایل را دانلود نمایید تا  در مصرف دیتا صرفه جویی نمایید.

غیر فعال سازی بکاپ ها

غیر فعال سازی پشتیبان گیری ها

برای این که بتوانید مصرف اینترنت در واتساپ را کاهش دهید نیاز است تا بکاپ گیری را غیر فعال کنید. در واقع این کار در واتساپ برای نسخه پشتیبان از چت هایتان می باشد و می تواند میزان بسیار زیادی اینترنت را مورد استفاده قرار بدهد. اگر فایل های مهم ندارید و دوست دارید که این مورد را غیر فعال کنید تا اینترنت کم تری مورد استفاده شما قرار بگیرد باید از راه های گفته شده برای این کار استفاده کنید.

 • اندروید

برای اعمال این تغییرات در گوشی های اندرویدی نیاز است تا به تنظیمات مراجعه کنید. در بخش تنظیمات می توانید به بخش چت ها و نسخه های پشتیبان بروید. در راین بخش نیز باید روی گزینه گوگل درایو و بعد بکاپ در گوگل درایو کلیک کنید و گزینه هرگز را انتخاب نمایید. البته یک گزینه دیگر نیز در این بخش وجود دارد که شما می توانید برای بکاپ گیری آن را انتخاب نمایید و این گزینه بهتر می باشد و شما هر زمان که بخواهید می توانید از فایل های خود بکاپ تهیه کنید.

 • آیفون

در گوشی های آیفون باید تب تنظیمات را باز کرده و مسیر Chats و Chat Backup را ادامه دهید. بعد از این مراحل نیاز است تا Auto Backup را باز نموده و آن را غیر فعال نمایید.

اصلاح میزان استفاده از اینترنت در واتساپ

معمولا پیام رسان ها گزینه های مخفی زیادی دارند که می توانند منجر به استفاده بی رویه از داده های شما شوند بنابراین بهتر است آن ها را بشناسید تا بتوانید از این مشکل جلوگیری نمایید. در ادامه می توانید سایر مطالبی که در زمینه اینترنت نوشته شده است را مانند تایید دو مرحله ای واتساپ و باز نشدن فایل در واتساپ را مشاهده کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.