دسته ها
سه شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳

بیوگرافی پوریا شکیبایی صداپیشه و هنرپیشه تئاتر، سینما و تلویزیون

  • محدثه خاکشور
  • ۳ تیر ۱۴۰۱
  • ۰

پوریا شکیبایی پسر خسرو شکیبایی معروف به خسروی ایران است که در سینما و تلویزیون و نیز تئاتر سابقه فعالیت هر چند تعداد پایین دارد. کارهای وی از نظر کمیت چشمگیر نیستند که البته کیفیت کاری وی مورد توجه می باشد. در این مطلب قصد داریم شما را با بیوگرافی پوریا شکیبایی بیشتر آشنا سازیم.

پوریا شکیبایی در نوزدهم مرداد ماه ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمده است. پدر و مادر او هر دو هر دو هنرمند و از بازیگران کشورمان هستند؛ وی پسر خسرو شکیبایی معروف است که اتفاقا از نظر شکل ظاهری نیز بسیار شبیه پدرش می باشد. آقای پوریا در زمینه های مختلف هنری همچون بازیگری، دوبلوری فعالیت دارد. در این مطلب قصد داریم شما علاقمندان را با بیوگرافی پوریا شکیبایی بیشتر آشنا سازیم.

آشنایی با بیوگرافی پوریا شکیبایی بازیگر و گوینده موفق جوان ایرانی

بیوگرافی پوریا شکیبایی پسر خسرو شکیبایی

مرحوم خسرو شکیبایی از هنرمندان بسیار مطرح و موفق کشورمان بود که در سال ۱۳۸۷ درگذشت و نقش های ماندگاری را از خود به جای گذاشت. وی دوبار ازدواج کرده بود، در بار اول با تانیا جوهری و در بار دوم با پروین کوشیار. او از ازدواج اول خود که ناموفق بود, صاحب یک فرزند دختر به نام پوپک و از ازدواج دوم خود با خانم کوشیار فرزند پسری به نام پوریا شکیبایی شد. در این مطلب می خواهیم شما همراهان آرگایی را با بیوگرافی پوریا شکیبایی بازیگر و دوبلور ایرانی آشنا خواهیم کرد. خواهر ناتنی او نیز مدتی بازیگر بود.

آشنایی با بیوگرافی پوریا شکیبایی

آشنایی با بیوگرافی پوریا شکیبایی

زندگینامه پوریا شکیبایی پسر خسرو شکیبایی

تولد و تحصیلات پوریا شکیبایی

وی در سینما و تلویزیون و تئاتر نیز سابقه بازی دارد، او در نوزدهم مرداد ماه سال ۱۳۶۱ در تهران به دنیا آمد. او فارغ التحصیل رشته تربیت بدنی از دانشگاه سیدنی استرالیا است که نخستین تجربه فعالیت هنری او به سنین ۱۰ سالگی اش در زمینه ی گویندگی باز می گردد که اکنون بازیگری موفق و مطرح می باشد.

زندگینامه پوریا شکیبایی و مرور زندگی شخصی وی

آشنایی با بیوگرافی پوریا شکیبایی بازیگر سریال برف بی صدا می بارد

مراحل تبدیل شدن به بازیگری موفق

آقای پوریا شکیبایی وقتی ۹ سال داشت در فیلم «باز باران» که محتوای آن مربوط به کودکان دچار مریضی ایمنی و اهدای سلول های بنیادی بود تجربه ی گویندگی را کسب نمود. پس ۱۴ سال یعنی در سال ۱۳۸۵ برای حضور در فیلم سینمایی «دست های خالی» جهت بازی در نقش جوانی پدرش تست داد ولی در نهایت تنها از عکس های وی بهره گرفته شد.

  •  آرون گروپس

مرور بیوگرافی پوریا شکیبایی هنرپیشه جوان کشورمان

زندگینامه پوریا شکیبایی خواننده و بازیگر

از دست دادن پدر و دست به قلم شدن

این بازیگر پس از گذشت ۲ سال از تست دادن در بازیگری، در بیست و هشتم تیر سال ۸۷ پس از دست و پنجه رنم کردن با بیماری سرطان کبد و دیابت پدر خود یعنی خسروی ایران را زا دست داد. پس از فوت پدرش او غمی سنگین را در قلب خود احساس می کرد. به سیدنی استرالیا رفت و در آنجا با رشته ی تربیت بدنی وارد دانشگاه گردید. در آنجا طبق گفته ی خودش برای فرار از غم درونی اش، به ورزش و کار روی آورد که البته هیچ نتیجه ای از این طریق به دست نیاورد و در نهایت تصمیم گرفت قلم به دست گرفته و بنویسد. پوریا شکیبایی پس از ۸ سال به وطنش باز گشت و چون در آن احساس راحتی بیشتری داشت، در ایران ماند.

وی در رابطه با مهاجرت خود از ایران، غیر از رهایی از غم فوت پدر چنین بیان می کند:

«دلم نمی خواست زیر سایه پدرم باشم و یا به اصطلاح به خاطر نام ایشان دستی به سرم کشیده شود. دوست داشتم مستقل باشم و اصلا دلیل مهاجرتم همین بود. در واقع از ایران رفتم که بدانم خودم در چنته چی دارم و آیا می توانم بار زندگی ام را به تنهایی به دوش بکشم یا همیشه باید زیر سایه بزرگ زندگی کنم!»

آشنایی با بیوگرافی پوریا شکیبایی

آشنایی با زندگینامه پوریا شکیبایی بازیگر جوان ایرانی

شروع فعالیت در تئاتر

پوریا شکیبایی نخستین بار در سال ۹۵ با بازی در نمایش «دوازده» قدم بر روی صحنه گذاشت که خود وی نیز در طی مصاحبه هایش به آن افتخار کرده است.وی پس از چندین بازی در تئاتر موفق شد در سال ۹۷ در فیلم سینمایی «سینما خر یا مشمشه» با کارگردانی شاهد احمدلو مقابل دوربین رفته و فعالیت سینمایی خویش را آغاز نماید.

آشنایی با زندگینامه پوریا شکیبایی

آشنایی با بیوگرافی متفاوت و جذاب پوریا شکیبایی

ورود به تلویزیون با «برف بی صدا می بارد»

و اما آغاز فعالیت او در تلویزیون به نقش آفرینی اش در نقش حبیب در سریال «بی صدا برف می بارد» باز می گردد.

در سریال برف بی صدا می بارد، هنرپیشگان مطرح و موفقی مانند الیکا عبدالرزاقی، مهسا طهماسبی، فرهاد آئیش، پوریا پورسرخ، پانته آ سیروس، فریبا متخصص، هاله گرجی، مائده طهماسبی، پاشا رستمی، مریم شیرازی، مینا وحید ایفای نقش می کنند.

زندگینامه پوریا شکیبایی و رفتن و بازگشتن به ایران

علاقه اش به بازیگری و نقش منفی

آقای پوریا شکیبایی در رابطه با اینکه پیشنهادهایی را برای صداپیشگی دارد و علاقه اش به بازیگری می گوید:

«پیشنهادات بسیاری برای گویندگی و دوبله داشتم، اما علاقه من بیشتر بازیگری است تا دوبله و گویندگی، البته رادیو برایم بسیار محترم است. دوست دارم در فرصتی مناسب تجربه کار در رادیو را هم به دست آورم.»

وی همچنین در رابطه با ژانر مورد علاقه و نقش منفی بیان می کند:

«فکر نمی کنم به دنبال بازی در ژانر خاصی در سینما باشم، البته اگر بخواهم انتخابی بکنم ژانر سیاه و تاریک را خیلی دوست دارم و از نقش منفی خوشم می آید»

زندگینامه پوریا شکیبایی پسر خسرو شکیبایی

زندگی شخصی و ازدواج پوریا شکیبایی

وی در سال ۸۸ وقتی ۲۶ سال داشت با پریا زاغند ازدواج نمود و چند سالی است که متاهل می باشد.

زندگینامه پوریا شکیبایی بازیگر جوان و توانا

زندگینامه پوریا شکیبایی بازیگر گوینده موفق و توانا

چپ دست بودن این هنرمند

آقای شکیبایی پسر خسرو شکیبایی چپ دست بوده است، اما به دلیل اینکه اغلب امکانات برای دست راست ها فراهم بود، تصمیم گرفته است که کار کردن با دست راست را نیز آغاز کند. به طوری که که اکنون به آسانی می تواند از هر دو دست خویش استفاده کنید.

ناگفته نماند زنده باد خسرو شکیبایی در ۱۳۸۷ بر اثر بیماری کبد و دیابت و سکته درگذشت.

زندگینامه پوریا شکیبایی و مرور زندگی شخصی وی

زندگینامه پوریا شکیبایی و فعالیت هنری و زندگی شخصی او

خسرو شکیبایی از بازیگران موفق و مشهور ایرانی بود که کارهای وی همگی از بازتاب خوبی برخوردار بود. این هنرمند با استعداد و با اخلاق در نهایت با بیماری سرطان کبد و دیابت و سکته فوت نمود. اما در دوران زندگی خود یک دختر و یک پسر از دو ازدواج خود در دامن هنر پرورش داد که در مطلب به پایان رسیده به بیوگرافی پوریا شکیبایی با همراهی شما پرداختیم. امیدواریم مورد توجه واقع شده باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *