دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

مهاجرت به مولداوی و دریافت ویزا برای اقامت کوتاه مدت و طولانی

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۶ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰

مهاجرت به کشور مولداوی با شیراط مساعدی همراه است. این کشور در سال های اخیر اهمیت زیادی برای مهاجران داشته و از جمله کشورهای اروپایی است که مقصد مهاجران زیادی قرار می گیرد.

مولداوی یکی از کشورهای اروپایی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت دارد. این کشور با وجود اینکه عضو اتحادیه شینگن نمی باشد، مورد توجه مهاجران زیادی قرار می گیرد. شما در این بخش می توانید، شیوه های مهاجرت به مولداوی را مطالعه کنید.

شرایط مهاجران در مولداوی

راهنمای مهاجرت به مولداوی

این کشور اروپایی میان اوکراین و رومانی واقع شده است و از زیبایی های زیادی برخوردار می باشد. مذهب مردمان این کشور ارتدوکسی بوده و از جمله کشورهای نسبتا پر جمعیت محسوب می شود. همانطور که می دانید، یکی از معیارهای مهاجرتی هزینه های زندگی در کشور مقصد می باشد. این کشور نیز شرایط مساعدی برای مهاجران دارد.

 مهاجرت به مولداوی

هزینه های زندگی در مولداوی:

به طور کلی هزینه هایی که برای مهاجرت به این کشور در نظر گرفته می شود، شامل هزینه های غذا و غیره است. هزینه ماهانه برای یک خانواده چهار نفره در این کشور ۲۶ هزار لئوی در نظر گرفته می شود. هزینه های ماهانه برای یک نفر نیز برابر با ۷ هزار و ۷۰۰ یورو است. یک وعده غذایی کامل در این کشور ۱۰۲ لئو و یک وعده فست فودی ۸۵ لئو محاسبه می شود.

ویزای تحصیلی مولداوی

هزینه های مسکن در این کشور نیز متغیر بوده و از ۸۵۰۰ لئو تا ۶۰۰۰ لئو در نظر گرفته می شود. هزینه های جانبی مانند آب، برق، گاز و اینترنت نیز بنا به نیاز و مصرف افراد متغیر خواهد بود. هزینه ماهانه بلیط برای حمل و نقل درون شهری ۱۳۷ لئو محاسبه می شود. از دیگر هزینه های جاری هزینه های پزشکی و تفریحات می باشد که بنا به نیازها قابل محاسبه است.

  •  آرون گروپس

کار در مولداوی

ارزش پاسپورت مولداوی:

پاسپورت این کشور از جهت ارزش و اعتبار در دنیا مقام ۴۸ ام را دارد. شما با داشتن پاسپورت این کشور می توانید به ۸۹ کشور دنیا سفر کنید. برای برخی از کشورها نیز ویزای این کشور رایگان و بدون ویزا می باشد. به طور کلی مهاجرت به مولداوی با شرایط مساعدی برای علاقمندان همراه خواهد بود. خدماتی که برای مهاجران در این کشور ارائه می شود در سطح مناسبی قرار داشته و رفاه حال را برای آن ها فراهم خواهد کرد.

انواع ویزا مولداوی:

ویزای ترانزیت فرودگاهی، ویزای ترانزیت نوع ب، ویزای اقامت کوتاه و ویزای اقامت طولانی از مهم ترین ویزاهای این کشور هستند. بسیاری از افراد برای مهاجرت به این کشور از ویزای نوع طولانی مدت استفاده می کنند. این ویزا شامل ویزای کاری، تحصیلی و … می باشد که بخش مهمی از مهاجرت های کل دنیا را به خود اختصاص می دهد.

تحصیل در مولداوی

در صورت درخواست کار در این کشور و یا تحصیل باید از سوی کارفرمای مورد نظر و دانشگاه مربوطه پذیرفته شوید. در این صورت می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. توجه داشته باشید، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در این کشور مدت ها است در حال تعلیق قرار دارد.

در صورت علاقمندی برای مهاجرت به بلاروس و مهاجرت به چک می توانید مطالب ارائه شده در اینجا را مورد مطالعه قرار دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *