دسته ها
یکشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۱

منطقه چالقفا از نواحی دیدنی و زیبا در جنوب غربی سمیرم

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۲ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰

منطقه چالقفا یکی از مناطق تفریحی و توریستی در نزدیکی سمیرم می باشد. این نواحی از اهمیت بالای محیط زیستی برخوردار بوده در این نواحی گونه هایی از خرس قهوای و دیگر حیوانات یافت می شود.

چالقفا یکی از ارتفاعات زیبا و دیدنی در فاصله ۲۰ کیلومتری از سمیرم می باشد. این ارتفاعات در نزدیکی یاسوج بوده و از زیبایی های زیادی برای گردشگران برخوردار است. این نواحی که از نظر محیط زیستی با اهمیت بوده یک منطقه شکارگاهی می باشد. در این بخش با زیبایی های منطقه چالقفا بیشتر آشنا می شوید.

نواحی زیبای چالقفا

شگفتی های منطقه چالقفا

این نواحی یکی از مهم ترین سکونتگاه های پلنگ، خرس، شغال و گرگ بوده که می توانید از طبیعت زیبای آن دیدن کنید. این گونه از حیوانات در معرض انقراض بوده به همین دلیل حفاظت های زیادی از آن ها صورت می گیرد. همانطور که اشاره شد، این نواحی در جنوبی ترین نقطه از سمیرم واقع شده اند. این شهر با قرارگیری در دامنه های زاگرس از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. چالقفا سمیرم یکی از مناطق تفریحی در اصفهان است که در این بخش با آن آشنا می شوید.

منطقه چالقفا

سمیرم از نواحی اطراف توسط کوه های مهمی همچون زاگرس، سیاه و بهرز احاطه شده اند. این نواحی از تنوع زیستی بالایی برخوردار بوده و همانطور که اشاره شد، گونه های مهمی از حیوانات در آن یافت می شوند. از مهم ترین گونه های جانوری در این نواحی می توان به کبک، کبوتر وحشی، خرگوش، روباه، گرگ، بز کوهی، گراز، قوچ، خرس قهوه ای، کبک معمولی و … اشاره نمود.

دشت چالقفا

سفر به چالقفا:

این نواحی در فاصله ۲۰ کیلومتری از چالقفا واقع شده است. برای بازدید از این نواحی باید به جاده باغی بروید که در طی مسیر به چشمه آبی می رسیم. آب این چشمه بسیار گوارا بوده بعد از عبور ار جاده های پر پیچ و خم این نواحی به بالای تنگه ای معروف رسیده که دارای دشت های وسیعی می باشد. در قله این نواحی می توانید از دشت های دیدنی بازدید کنید.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

طبیعت چالقفا

این نواحی دارای طبیعت منحصر به فردی بوده و از چشم اندازهای سرسبزی برای بازدیدکنندگان برخوردار می باشد. این نواحی دارای انواعی از گیاهان بوده که زیبایی زیادی دارد. از مهم ترین گیاهان این نواحی می توان به نعناع کوهی، آویشن، موسیر و یاس را مشاهده می کنید. اغلب این گیاهان دارویی بوده و خواص درمانی بالایی دارند. پوشش های گیاهی در این نواحی شامل بلوط و صنوبر خواهند بود.

جاذبه های منطقه:

منطقه چالقفا یکی از مناطق تفرجگاهی بوده که از زیبایی های زیادی برخوردار می باشد. این نواحی دارای دشت های وسیع بوده بسیار سرسبز هستند. در ایامی این نواحی سکونتگاه عشایران می باشد. پوشش های گیاهی این نواحی شامل تنوع گیاهی و تنوع جانوری هستند. شکارگاه این نواحی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

مکان های دیدنی چالقفا

این نواحی امروزه از دیدنی های سمیرم برای گردشگران هستند که در لینک به معرفی مکان های دیدنی سمیرم پرداخته ایم. برای رسیدن به این نواحی می توانید با استفاده از ماشین تردد کنید که بسیار راحت تر است. شما علاقه مندان امکان اقامت در این نواحی را نخواهید داشت و برای اقامت باید به سمیرم بروید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.