دسته ها
شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳

نکات جالب درباره تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲

  • فرهاد هاشمی
  • ۹ خرداد ۱۴۰۱
  • ۰

پیش بینی جام جهانی از سال ۱۹۶۶ و با برگزاری این رویداد در کشور انگلستان آغاز شد. پیش از این هرگونه پیش بینی غیر قانونی در نظر گرفته می شد. پس از این دوره از رقابت ها که با قهرمانی بحث برانگیز انگلستان همراه شد شرکت ها و بخش های دولتی و خصوصی در سرتاسر دنیا امکان پیش بینی بر روی بازی های مختلف جام جهانی را برای علاقه مندان فعال کردند. این مسئله در کشور و شبکه های تلویزیونی ما نیز مهیا می باشد و طرفداران بسیاری نیز دارد. اما این دوره از رقابت ها که برای اولین بار در فصل پاییز برگزار می شود رنگ و بوی متفاوتی به خود گرفته است. برای اولین بار یک کشور غیر آسیا میزبان این دوره از رقابت ها می باشد و کشور عزیز ما نیز در گروه ۲ این رقابت ها با کشورهای انگلستان ، آمریکا و برنده پلی آف اروپا هم گروه می باشد.

نکات جالب درباره تیم های حاضر در جام جهانی ۲۰۲۲

پیش بینی جام جهانی سال ۲۰۲۲ از آنجایی که برای ما ایرانی ها با چاشنی غرور ملی همراه است می تواند به عنوان یک از مهیج ترین فعالیت ها باشد که می توانیم در طی این رقابت ها انجام دهیم. این بازی ها که در ۳۰ آبان سال ۱۴۰۱ برگزار خواهد شد را می توان به عنوان مهمترین رویداد ورزشی این سال میلادی در نظر گرفت. پیش بینی شما از این بازی ها به چه صورت می باشد؟ آیا ایران با توجه به حاشیه های اخیر امکان صعود از گروه خود را دارد؟ آیا فرانسه به عنوان مدافع عنوان قهرمانی می تواند مجدد جام را بر بالای سر ببرد؟

پیش بینی دوره مقدماتی جام جانی ۲۰۲۲

دوره مقدماتی جام جهانی در کل شامل ۴۸ بازی می شود که هر تیم در گروه های چهار تیمی باید ۳ بازی انجام دهد. این بازی ها که در ۸ گروه انجام می شود از هر گروه ۲ تیم صعود می کند و تیم اول هر گروه باید با تیم دوم گروه دیگر به صورت حذفی بازی کند. در این بازی ها تیم ملی کشور ما در گروه ۲ با تیم ها قدرتمندی همچون انگلستان هم گروه می باشد ولی با توجه به تیم قدرتمند اسکوویچ و با برنامه ریزی منظم می تواند امید صعود از گروه را زنده نگه داشت. تیم ملی در اولیه بازی با مصاف نائب قهرمان اروپا یعنی انگلستان می رود که با در دست داشتن هری کین ، دکلین رایس ، جیدون سانچو و رحیم استرلینگ دومین شانس قهرمانی از نظر وب سایت ترنسفر مارکت به حساب می آید.

در این مسابقات تیم های سید یک مانند بلژیک ، آلمان ، برزیل ، انگلستان و فرانسه شانس اول صعود به حساب می آیند ولی تیم های دیگری همچون ارژانتین ، اسپانیا و کرواسی نیز از شانس بالایی برای حضور در مراحل بالاتر دارد می باشند. در این مرحله تمامی تیم ها باید ۳ بازی انجام دهند و در صورتی که هر تیم بتواند حداقل ۵ امتیاز کسب کند می تواند خود را صعود کرده تلقی کند ولی در شرایط بسیار خاصی نیز ممکن است برخی از تیم ها با تنها ۲ امتیاز و به لطف گل زده بیشتر از گروه خود صعود کنند که این مسئله احتمال بسیار نادری می باشد.

پیش بینی دوره حذفی جام جانی ۲۰۲۲

پس از اینکه تیم های صعود کننده به مرحله حذفی مشخص شدند زمان آن فرا رسیده است که ۱۶ تیم به منظور  رسیدن به مرحله بالاتر با هم رقابت کنند. در این مرحله از هر بازی باید یک تیم برنده شده و به مرحله بعدی صعود کند. در صورتی که تیم ملی کشورمان به مرحله بعد صعود کن در این مرحله باید با برنده گروه ۴ یعنی یکی از تیم های ملی فرانسه یا سوئیس رقابت کند. در این بخش از رقابت ها تیم های ملی باید به صورت ضبدری با یکدیگر رقابت کرده و برای حضور در میان ۸ برتر تلاش خود را بکنند.

 در مرحله بعد که از آن به عنوان یک چهارم نهایی نیز یاد می شود ۸ تیم برتر جهان یک مرتبه دیگر باید با رقبای خود مسابقه داده تا مشخص کنند کدام تیم ها قابلیت حضور در میان چهار تیم برتر را دارا می باشد. بر اساس تحلیل های صورت گرفته بر اساس کارشناسان مختلف در صورتی که چهار تیم فرانسه ، انگلستان ، برزیل و بلژیک در مرحله یک هشتم نهایی با هم روبرو نشوند به احتمال زیاد باید در این مرحله آن ها را مشاهده کنیم. امسال برزیل را می توانید به عنوان شانس اول یا دوم قهرمانی به حساب بیاوریم. این تیم که ترکیبی از بازیکنان با تجربه و جوان می باشد با ارائه یک بازی تهاجمی نظر بسیاری از کارشناسان را به خود جلب کرده است.

بازی های نهایی جام جانی ۲۰۲۲

مرحله نهایی و یا فینال به چهار بازی آخری گفته می شود که جایگاه سه تیم برتر جام را مشخص می کند. در این بازی ها ابتدا دو تیم با هم رقابت می کنند که برنده این بازی ها به رقابت نهایی یا فینال صعود می کند و بازنده به بازی رده بندی می رود. یکی از پر جایزه ترین بازی ها برای دوست داران شرط بندی همین چهار بازی می باشد که مشخص می کند برده و بازنده اصلی این جام کدام یک از تیم ها می باشد. بر اساس نظر کارشناسان در این مرحله انتظار می رود چهار تیم انگلیس ، بلژیک ، برزیل و آرژانتین در این مرحله حاضر شوند.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *