دسته ها
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

اصول رابطه بلند مدت بر چه مبنای باید باشد؟

 • سحر هودانلویی
 • ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

یان طبیعی است که پیدا کردن شخص مورد نظر در زندگی از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید توجه داشت که چگونه می توان از آن مراقبت کرد. در ادامه این مطلب اصول رابطه بلند مدت را معرفی کرده ایم.

شاید شما نیز این اصطلاح را شنیده باشید که به مراتب دلداری دادن از دلبری کردن سخت تر است. همچنین این در حالی است که برخی از افراد همچنان به این فکر می کنند که پیدا کردن یک معشوق تنها راه رسیدن به خوشبختی ابدی است. اما در حال حاضر با توجه به همه گیری اختلاف های بین زوجین باید کمی واقع بین تر بود و نسبت به این موضوع توجه بیشتری نشان داد. شاید پیدا کردن معشوق در ابتدا کاری بسیار هیجان انگیز و خوب برای زندگی شما به شمار آید اما گفتنی می باشد که تازه به اول راهی قرار دارید که برای رسیدن به موفقیت باید تمام تلاش خود را کنید. از این رو ادامه مطلب را به معرفی نکات مرتبط با اصول رابطه بلند مدت اختصاص داده ایم.

اصول رابطه بلند مدت چه می باشد؟

آشنایی با اصول رابطه بلند مدت

در صورت آشنایی با اصول رابطه بلند مدت می توانید تا حدودی از کم و کاستی و دشواری های یک رابطه عاشقانه بکاهید و این به دلیل بالا بودن سطح آگاهی شما نسبت به بودن دو نفر در کنار یکدیگر است.

برنامه های خود را تغییر دهید

در اصطلاحی این مورد را می توان چنین توضیح داد که برنامه ریزی های سابق خود را به دور بریزید. اگر طبق برنامه ریزی های گذشته پیش بروید این امکان حتما وجود دارد که برخی از موارد آن طور که می خواهید پیش نرود و از این رو به ناراحتی دچار شوید. در این شرایط این امکان وجود دارد که شما به رابطه ای که ممکن است خوب پیش برود به طور کلی پایان دهید و این هم به خاطر انتظاراتی باشد که از پیش تعیین کرده اید. از این رو پیشنهاد می شود که برای هیچ چیزی از قبل برنامه ریزی و انتظار نداشته باشید و اجازه دهید که عشق خود به وجود بیاید و در قلب شما آشیانه بسازد.

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

فداکاری چندان بد نیست

این طبیعی است که همه انسان ها به اشتباهاتی در طول زندگی و رابطه خود دچار می شوند. این یکی از واقعیت های تلخ زندگی است که همه افراد از کمبودهایی برخوردار هستند و از این رو نباید دیگری را که پارتنر و یا همسر شما به حساب می آید را بخاطر این اشتباهات سرزنش و یا بیش ارزش کنید. از کینه به دل گرفتن بپرهیزید و سعی نداشته باشید که محیط رابطه خود را سمی کنید و در نهایت از شرایط به وجود آمده احساس انزجار کنید.

به شما پیشنهاد می شود که برای رعایت اصول رابطه بلند مدت از همسر خود کینه به دل نگیرید و کدورت ها به دور بریزید و سعی داشته باشید که اشتباهات یکدیگر را بخشیده و  کم و کاستی ها را قبول کنید.

چگونگی انجام اصول رابطه بلند مدت

یکدیگر را در مسیر همراهی کنید

داشتن یک رابطه بلند مدت به مراقبت نیاز دارد و این مراقبت زمانی به وجود می آید که یکدیگر را به درون تیمی ببینید که برای پیش روی و رسیدن به موفقیت باید در کنار یکدیگر تلاش کنید. از این رو هیچگاه انتظار بیش از حد از پارتنر خود نداشته باشید و شما نیز در ابراز احساسات نیز گاها شما پیش قدم شوید. این هیچ اشکالی ندارد که در برخی از شرایط خانم به استقبال و سورپرایز کردن آقایان بروند.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

رابطه بین زن و مرد را می توان به مانند یک خیابان در نظر گرفت که اگر دوطرفه باشد به راه خود همچنان ادامه خواهد داشت و در صورت یکطرفه بودن نباید انتظار تداوم و طول عمر آن را داشت.

وقت گذرانی در کنار یکدیگر

قبل از ازدواج به زوج های جوان چنین پیشنهاد می شود که وقتی برای آشنایی در کنار یکدیگر اختصاص دهند و خیلی سریع و هیجانی به اخذ تصمیم ازدواج نپردازند. تنها به کافی شاپ نروید و وقت خود را صرف گفت و گوی تکراری نکنید، بلکه یکدیگر را در موقعیت های مختلف بشناسید و در رابطه با هر چیزی که می دانید برای شما از اهمیت به سزایی برخوردار است، صحبت کنید. این می تواند به شناسایی عمیق تری منجر شود که در نهایت نیمی از مشاجره های آینده را از میان خواهد برد و در نهایت به ایجاد یک رابطه صمیمانه و گرم منجر می شود.

تاثیر رعایت اصول رابطه بلند مدت در زندگی

به دنبال تفاهمات باشید

این طبیعی است که ایده ها، سلایق، عقاید و باورها هیچکس به دیگر شبیه نیست و کم پیش می آید که دو نفر به مانند یکدیگر با یک طرز فکر در کنار یکدیگر قرار بگیرند. شاید در برخی از بحث های سیاسی و یا اعتقادی با یکدیگر به نقطه نظر مشترکی می رسد این یک امر کاملا طبیعی است که با پایان دادن به رابطه نمی توان گفت که راه خوب و معمولی را انتخاب کرده اید.

این یکی از موضوعات پیچیده ای است که در هر فرد متفاوت می باشد و در صورتی که یک مشکل جدی و عمیق دارید باید با یکی از مشاوره های باتجربه و یا یکی از افراد نزدیک و معتمد مشورت نمایید. در صورتی که یک اختلاف سطحی  گذرا است سعی داشته باشید که خود به تنهایی آن ها را رفع کنید و بیخودی دیگران را درگیر آن نکنید.

به دنبال علایق شخصی باشید

این طبیعی است که یکی از اصول رابطه بلند مدت آن است که با یکدیگر شباهت های بیشتری داشته باشید و در این رابطه از نقطه نظرهای مشترکی برخوردار خواهید بود. اما باید به این وجه قضیه هم توجه داشته باشید که گاها داشتن یک سری علایق مشترک سبب این می شود که زندگی یک ریتم کاملا یکنواخت را طی کند. این می تواند سبب تکراری شدن لحظه ها و اوقات شود که مسیر را از لذت بردن اصلی خارج می کند.

منظور از این اصل به این صورت است که اگر علایق منحصر داشته باشید می توانید در رابطه با آن با یکدیگر صحبت کنید و این می تواند یک موضوع جالب و بحث برانگیز برای هر یک از شما باشد.

آشنایی با نکات داشتن اصول رابطه بلند مدت

شما در یک تیم قرار دارید

گفتنی می باشد که یک رابطه عاشقانه به مسابقه شبیه نیست و از این رو نیازی به گرفتن همه امتیازها برای خود نیست. باید توجه داشته باشید که اگر موضوعی وجود دارد شما باید دو نفری برای برطرف کردن آن بجنگید و هیچگاه سعی نداشته باشید که به مانند بودن در یک مسابقه با پارتنر خود به رقابت و مسابقه دادن بپردازید.

تجربه های جدید کسب کنید

وقتی یک رابطه طولانی تر می شود، زوجین معمولا با دور شدن از تجربیات جدید یا محدود کردن یکدیگر به روش‌های خاصی در خطر جدا شدن قرار می گیرند. عشق تنها در خلوت و تنهایی وجود ندارد. ما باید زمان و فعالیت های خود را به اشتراک بگذاریم تا آن را هیجان انگیز تر نگه داریم. به آنچه که پارتنر شما را خوشحال می کند توجه کنید، به علایق آن ها احترام بگذارید و مراقب باشید اقداماتی انجام ندهید که این شادی را محدود و یا از بین ببرید.

احساسات خود را بروز دهید

عشقی وجود ندارد مگر اینکه به عنوان یک نیروی حیاتی و زنده بین دو نفر تلقی شود. گفتن کلمه دوستت دارم معنایی بسیار کمتر از نشان دادن عشقمان به کسی را دارد. این در حالی است که باید وقتی همدیگر را می بینید هیجان خود را نشان دهید، برای صحبت کردن وقت بگذارید و مطمئن شوید که محبت خود را بخشی از زندگی روزمره خود قرار داده اید. اقداماتی کوچکی به مانند گرفتن دست ها و برقراری تماس چشمی، در مواجهه با برنامه‌های شلوغ و مسئولیت ها به راحتی نادیده گرفته می شود، اما می تواند نقش کلیدی از اصول رابطه بلند مدت به شمار آید.

برخورداری از رابطه بلند مدت چگونه است؟

خودتان را نادیده نگیرید

از دست دادن خود در عشق یکی از بزرگترین تهدیدها برای حفظ صمیمیت است. نزدیک شدن به کسی نباید به معنای از بین رفتن هویت ما یا از دست دادن احترام و در نهایت جدایی از خود باشد. زوج ها باید سعی کنند به جای ادغام شدن با یکدیگر و تبدیل شدن به چیز دیگری، سعی کنند یکدیگر را تکمیل کنند و از یکدیگر حمایت کنند تا به بهترین خود تبدیل شوند. قدر علایق منحصر به فرد شریکتان را بدانید و از آن ها برای آنچه که هستند، قدردانی کنید.

بیش از حد عصبی نباشید

دعوت از ارتباطات باز و پذیرا بودن از بازخورد می تواند به ما کمک کند تا بر موانع واقعی در روابطمان غلبه کنیم. به جای بهانه تراشی یا حمله متقابل وقتی شریکمان به ما بازخورد می دهد، باید به دنبال هسته حقیقت در آنچه می‌گویند، بگردیم. به آنچه مربوط می شود فکر کنید و نسبت به احساس آن ها دلسوز باشید. به همین ترتیب، باید به دنبال مستقیم و صادق بودن با احساسات خود باشید.

بخشش داشته باشید

سخاوتمند بودن شامل بخشیدن از خود است، اما همچنین به معنای پذیرش آنچه به شما داده شده است. حتما قدردانی خود را نشان دهید، حتی زمانی که دریافت هدایا و قدردانی برای شما سخت است. وقتی صحبت از دادن و گرفتن طبیعی در یک رابطه می شود، مهم است که غرور خود را تنها حفظ نکنید. سخاوتمند بودن باعث می شود که نسبت به شریک زندگی خود احساس گرمی داشته باشید و نسبت به خودتان خوب باشید، دو عنصری که جرقه این اصول رابطه بلند مدت را گرم نگه می دارد.

لزوم رعایت و یادگیری اصول رابطه بلند مدت

ساختن اوقات و لحظات خوش

توانایی خندیدن با یکدیگر نشانه واقعی سرزندگی در یک رابطه است. مهم این است که بتوانیم با هم شادی را به اشتراک بگذاریم و آن را تجربه کنیم. وقتی تعاملات ما طوفانی می شود، حس شوخ طبعی به هموار شدن آن کمک می کند. اینکه بتوانیم به کاستی های خود و به ویژگی های خاص شریکمان بخندیم، می تواند ما را از موضوعات بی پایه دور کند و رابطه را زنده نگه دارد.

احترام و حرمت ها را حفظ کنید

در اوایل روابط، همه چیز به طور مساوی در بین زوجین تقسیم می شود. خواسته ها و نیازهای آن ها و شما به یک اندازه مورد احترام است. اما با گذشت زمان، برای ما غیرعادی نیست که کمی خودخواه شویم و ترجیحات قوی تری نسبت به چیزهایی که می خواهیم  ببینیم، انجام دهیم یا بخوریم، افرادی که می خواهیم با آن ها وقت بگذرانیم و مواردی از این دسته موارد باشد. برای حفظ یک رابطه سالم، مهم است که این تغییر را بشناسید و در برابر آن اقدامات خوبی انجام دهید

صداقت داشته باشید

ارتباط موثر برای موفقیت در روابط طولانی مدت بسیار مهم است. گاهی اوقات ما شروع به نگه داشتن بسیاری از چیزها در درون خود می کنیم زیرا نمی خواهیم شریک زندگی خود را به اصطلاحی آزار دهیم. در موارد دیگر، ممکن است بخواهیم به برخی از احساسات وابسته باشیم، زیرا احساس می کنیم این احساسات ما را در موقعیتی قدرتمند قرار می دهد. دلیل هر چه که باشد، مهم است که از ساختن دیوارها یا رنگ آمیزی حقیقت در مورد احساسمان اجتناب کنیم. اگر اطلاعاتی را در مورد وضعیت عاطفی خود دریغ می کنید، شریک زندگی خود را در موقعیت ناعادلانه ای قرار می دهید.

مراقبت از رابطه عاشقانه به چه صورت است؟

با یکدیگر رقابت نکنید

وقتی تمرکز یک بحث بیشتر بر بردن و به کرسی نشاندن حرف خود باشد تا حل مسئله، هر دوی شما بازنده هستید. برای یک نتیجه مثبت بسیار مساعدتر است که بگوییم زودتر و اغلب در یک اختلاف نظر که هدف یافتن راه حل قابل قبولی برای مشکل است. این می تواند کاری سخت باشد، اما برای حفظ یک رابطه طولانی مدت اساسی است.

نحوه ابراز محبت به یکدیگر را بشناسید

حتی برای زوج هایی که سال های متعدد با هم بوده اند، به راحتی می توان این موضوع را مشاهده کرد که فراموش کرده اند که چگونه همسرشان تمایل به نشان دادن عشق دارد. وقت گذاشتن برای شناخت و قدردانی از آن عبارات است بهترین راه برای ادامه دادن یک رابطه عاشقانه می باشد.

تایم تنهایی برای یکدیگر در نظر بگیرید

برای برخی از افراد دور بودن از یکدیگر تقریبا امری غیر طبیعی است. اما حقیقت این است که همه ما به فضای منحصر به خود نیاز داریم، حتی اگر این نیاز هرگز یا اغلب به سطح آگاهی رسیده باشد. از این رو تایم منحصر به فردی برای رسیدگی به امور خود و گاها فضایی برای تنهایی یکدیگر در نظر بگیرید تا با ماندن در کنار یکدیگر موجبات اختلاف را به وجود نیاورید.

رابطه عاطفی برای دوام به چه چیزی نیاز دارد؟

در صورتی که مطالعه این مطلب آرگا برای شما تاثیر گذار و مفید واقع شد، پیشنهاد می کنیم با کلیک به روی دیگر لینک های مرتبط به مانند تقویت رابطه عاشقانه و اشتباهات رابطه عاشقانه باری دیگر با ما همراه شده و اطلاعات خود را در رابطه با حفظ و دوام روابط های عاشقانه افزایش دهید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.