دسته ها
دوشنبه ۲۷ فروردین ۱۴۰۳

رمزارز استلار Stellar – XLM چیست؟

  • فرهاد هاشمی
  • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
  • ۰

استلار یکی از ارز های دیجیتالی است که محبوبیت زیادی در بین کاربران ایرانی دارد و بسیاری تمایل دارند تا اقدام به خرید و فروش این ارز دیجیتال کنند. در اینجا ما قصد داریم تا توضیحاتی را در مورد ارز دیجیتال استلار ارائه کنیم و سپس به روش های خرید و فروش آن بپردازیم. در سال های گذشته زمانی که همه در مورد بیت کوین صحبت می‌کردند ارزهای دیجیتال دیگری نیز وجود داشتند که دستاوردها و پتانسیل های بسیار خوبی را برای قرار گرفتن در بین بهترین‌ها داشتند، یکی از این ارزهای دیجیتال، استلار بود که صحبت های زیادی در مورد آن می شد.

رمزارز استلار Stellar - XLM چیست؟

در سال ۲۰۱۷، ارزش Lumen، ارز دیجیتال استلار، ۳۴۹۰۰ درصد رشد کرد. در سال ۲۰۱۸، این ارزش ۷۷ درصد کاهش یافت. ولی پس از آن، قیمت استلار در طول سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ نسبتاً ثابت بود. عملکرد استلار در سال ۲۰۲۱ با افزایش ۲۲۶ درصدی از ژانویه تا مارس بهبود یافت و ارزش بازار آن تا ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۱، ۶.۹۶ میلیارد دلار بود.

با توجه به تمامی این توضیحات استلار ممکن است یک فرصت جالب را برای تریدرهایی داشته باشد که می‌خواهند به جز دارایی‌هایی مانند بیت کوین، ارز های دیجیتال با ارزشی دیگری را هم خریداری کنند. در ادامه که ما در مورد استلار صحبت می‌کنیم به این موضوع نیز اشاره می کنیم که از چه مرجعی می‌توانید این ارز دیجیتال را خریداری کنید. دقت داشته باشید که سرمایه گذاری کردن در هر کدام از ارزهای دیجیتال نیازمند بررسی های بیشتری است که توصیه می‌کنیم حتماً با توجه به تحلیل هایی که انجام می دهید، تصمیم بگیرید در چه زمانی بهترین شرایط برای خرید و فروش را دارید.

استلار چیست؟

Stellar یک فناوری پرداخت منبع باز است که شباهت های زیادی با ریپل دارد. بنیانگذار آن، جد مک‌کالب، یکی از کسانی است که ریپل را تأسیس کرد. مثل ریپل، استلار یک فناوری پرداخت است که هدف آن اتصال موسسات مالی و کاهش هزینه و زمان مورد نیاز برای نقل و انتقالات برون مرزی است. در واقع، هر دو شبکه پرداخت در ابتدا از یک پروتکل استفاده می کردند. با این حال، تمامی شباهت ‌ها در اینجا به پایان می رسد.

یک فورک در پروتکل استلار در اوایل سال ۲۰۱۴ منجر به ایجاد پروتکل اجماع استلار (SCP) شد. هر دو سیستم نیز تفاوت های اساسی دارند. در حالی که ریپل یک سیستم بسته است، استلار منبع باز است.

آن ها همچنین مشتریان مختلفی دارند. ریپل با موسسات و کنسرسیوم‌های بانکی مستقر به منظور ساده‌سازی فناوری انتقال فرامرزی خود، کار می‌کند. در مقابل، استلار بر بازارهای در حال توسعه متمرکز است و موارد استفاده متعددی برای فناوری خود دارد، از جمله حواله پول و توزیع وام بانکی به افراد بدون استفاده از بانک.

Stellar چگونه کار می کند؟

عملیات اساسی استلار شبیه به اکثر فناوری های پرداخت غیر متمرکز است. شبکه ای از سرورهای غیرمتمرکز را با یک دفتر کل توزیع شده اجرا می کند که هر ۲ تا ۵ ثانیه در میان تمام گره ها به روز می شود.

پروتکل اجماع Stellar به کل شبکه ماینر برای تایید تراکنش ها متکی نیست. در عوض، از الگوریتم قرارداد فدرال بیزانس (FBA) استفاده می کند که پردازش سریع تر تراکنش ها را امکان پذیر می کند. این به این دلیل است که از بخشی از شبکه برای تایید تراکنش استفاده می کند.

هر نود در شبکه Stellar مجموعه دیگری از نودهای قابل اعتماد را انتخاب می کند. هنگامی که یک تراکنش توسط تمام گره های این مجموعه تایید شد، آنگاه تایید شده در نظر گرفته می شود. این فرآیند کوتاه‌شده، شبکه Stellar را بسیار سریع کرده است و گفته می‌شود که در هر ثانیه ۱۰۰۰ عملیات شبکه را پردازش می‌کند.

کارمزد در شبکه استلار

کارمزد شبکه استلار بسیار کم است و به صورت پایه‌ای معادل  ۰٫۰۰۰۱ XLM است که نیاز است تا فرستنده تراکنش آن را پرداخت کند. در واقع چنین کارمزد هایی برای جلوگیری از فعالیت‌های مخرب در شبکه دریافت می شود.

 چگونه می توان رمز ارز استلار را تهیه کرد؟

 با توجه به توضیحاتی که در بالا ارائه شد، حال شاید تصمیم به خرید ارز دیجیتال استلار را داشته باشید. برای خرید چنین ارز دیجیتالی شما می‌توانید از صرافی‌های مختلفی برای این کار استفاده کنید که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می‌پردازیم. صرافی‌های بین المللی زیادی این ارز دیجیتال را لیست کرده اند و می توانید از آن ها استفاده کنید در کنار آن می توانید از صرافی‌های داخلی نیز استفاده کنید. بسیاری از صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال استلار را لیست کرده اند و امکان خرید آن را به کاربران خود می‌دهند.

 اما نکاتی در این بین وجود دارد که بهتر است به آن ها دقت کنید، همان گونه که می دانید بسیاری از صرافی های خارجی دسترسی کاربران ایرانی را محدود کردند و اگر می‌خواهید از این صرافی ها برای خرید ارز دیجیتال استلار استفاده کنید، بهتر است که ابتدا اطلاعات بسیار زیادی را در این مورد به دست آورید تا با چالش مواجه نشوید. چون بسیاری از کاربران ایرانی با استفاده از روش‌های مختلفی از صرافی‌های خارجی استفاده می‌کنند که دسترسی کاربران ایرانی را محدود کرده و زمانی که این صرافی ها از هویت اصلی فرد باخبر می‌شوند، اقدام به مسدود کردن حساب کاربری او می کنند و در نهایت سرمایه‌ای که فرد دارد، از بین می‌رود.

 به همین دلیل بسیار مهم است که از صرافی هایی استفاده کنید که چنین خطراتی را برای شما به همراه نداشته باشد. همان‌گونه که در بالا هم اشاره کردیم صرافی های داخلی زیادی هستند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید، اما ما قصد داریم تا صرافی را معرفی کنیم که به عنوان اولین کیف پول ایرانی ارزهای دیجیتال شناخته می شود و لیست زیادی از ارزهای دیجیتال را در صرافی خود قرار داده تا کاربران ایرانی در هنگام خرید و فروش رمز ارزها دچار مشکل نشوند. در این صرافی بیش از ۱۳۰۰ ارز دیجیتال مختلف وجود دارد که کاربران می‌توانند نسبت به خرید و فروش و یا نگهداری آن ها اقدام کنند.

 کیف پول من نام صرافی است که ما قصد معرفی آن را داریم و شما می توانید با استفاده از آن، هر ارز دیجیتال را خرید و فروش کنید.

کیف پول‌های استلار

برای اینکه بتوانید ارز دیجیتال استلار را نگهداری کنید، باید از کیف پول هایی استفاده کنید که از این ارز دیجیتال پشتیبانی می کنند. در ادامه ما به برخی از کیف پول های معتبری اشاره می کنیم که می توانید از آن ها استفاده کنید، اما همانگونه که اشاره کردیم کیف پول من به عنوان اولین کیف پول ایرانی ارزهای دیجیتال می تواند به شما کمک کنند تا دیگر نیازی به کیف پول های جانبی نداشته باشید و به راحتی بر بستر این سامانه ارز دیجیتال خود را نگهداری کنید. امنیت این صرافی بسیار بالا است و تاکنون مشکلی از سوی کاربران در هنگام نگهداری ارزهای دیجیتال مطرح نشده است.

  • لجر نانو ایکس (Ledger Nano X)
  • ترزور مدل تی ( Trezor Model T)
  • لابستر والت (Lobstr Wallet)
  • سولار والت (Solar Wallet)
  • اتمیک والت (Atomic Wallet)
  • تراست والت ( Trust Wallet)

پیش بینی آینده ارز دیجیتال استلار

پیش بینی‌های مختلفی در مورد این ارز دیجیتال انجام شده و بهتر است که ابتدا این نکته را بدانید با توجه به پیش بینی ها تصمیم به خرید و فروش ارز دیجیتالی نگیرید و بهتر است که خودتان دست به کار شوید و با توجه به دانشی که در زمینه تحلیل و بررسی ارزهای دیجیتال به دست می‌آورید، ارزی را انتخاب کنید که طبق بررسی ها بتواند بازدهی بسیار خوبی را برای شما داشته باشد. اما با توجه به پیش بینی هایی که توسط سایت های مختلف انجام شده بسیاری بر این عقیده هستند که ارز دیجیتال استلار یکی از ارزهای با ارزش بازار است که می‌تواند آینده خوبی داشته باشد.

 همه چیز در مورد رمز ارز استلار XLM را در اختیار شما قرار دادیم و حال می توانید با توجه به  تحلیل هایی که انجام می دهید اقدام به خرید و فروش و یا نگهداری این ارز دیجیتال کنید. برای اینکار شما می توانید از صرافی کیف پول من استفاده کنید که امکان خرید و فروش ارز های دیجیتال بسیار زیادی را به شما می دهد و می توانید از آن برای تمامی معاملات خود استفاده کنید.

https://kifpool.me/wallet/stellar-xlm

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *