دسته ها
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱

دروازه هند بمبئی و مناظر چشم نواز اطراف آن

 • سمیه نیک فرجام
 • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱
 • ۰

دروازه هند که در شهر بمبئی قرار دارد، یکی از معروف ترین دروازه های تاریخی دنیا بوده این سازه اهمیت تاریخی زیادی دارد و در زمان ورود پادشاه جرج پنجم بنا شده است. این سازه تلفیق معماری هندی اسلامی دارد.

دهلی، شهری که به عنوان پایتخت کشور هندوستان شناخته می شود و با برخورداری از تاریخ و فرهنگ غنی خود ارزشمند است. این شهر با وجود جاذبه های مدرن و در عین حال فرهنگی خود می تواند مکانی متنوع برای شما گردشگران باشد. یکی از مهم ترین جاذبه های این شهر دروازه هند است که می توانید در این بخش با زیبایی های آن آشنا شوید.

دروازه هند بمبئی

معرفی دروازه هند بمبئی

شهر بمبئی یکی از زیباترین شهرهای هندوستان است. شهری که به واسطه جاذبه های قدیمی و تاریخی خود مورد توجه گردشگران قرار می گیرد. در این شهر شناخته شده ترین بناها قرار دارند که از نظر ویژگی های معماری و باستانی خود مهم می باشند. شما با سفر به این شهر می توانید جاذبه های متنوعی را بشناسید. این دروازه یکی از دیدنی های بمبئی محسوب می شود.

 • تصفیه آب خانگی
 • بلیط کیش

بازدید از دروازه بمبئی

یکی از جاذبه های مشهوری که در این شهر قرار دارد دروازه قدیمی آن می باشد. این دروازه یادبودی از زمان بازدید ملکه مری و پادشاه جرج پنجم است. بی شک این بنا را می توان یکی از مشهورترین جاذبه های تاریخی و قدیمی در این شهر دانست. این بنا از معماری های برجسته و ارزشمندی برخوردار بوده و در این بخش می توانید ویژگی های مهمی از این سازه را بشناسید.

زیبایی دروازه بمبئی

بررسی معماری دروازه:

جورج ویتت یکی از معماران ماهی اسکاتلندی است که این سازه با الهام از سبک ایندو ساراسینک بنا کرده این سبک یک معماری ترکیبی بوده و تلفیقی از معماری اسلامی هندی را می توانید در آن مشاهده کنید. ویژگی هایی که معماری اسلامی در این سازه دارد، بسیار جالب توجه می باشد. طاق های این بنا دارای معماری اسلامی بوده و بخش هایی از بنا نیز دارای تزئینات سبک هندی است.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

سبک دروازه بمبئی

ترکیباتی از سنگ بازالت و بتن که در این بنا به کار رفته است، بخشی دیگر از جذابیت های سازه می باشد. در این بنا ۴ مناره و برجک مشاهده می کنید که از تزئینات فوق العاده ای بهره مند هستند. ارتفاع این طاق در برخی از بخش های ساختمان به ۲۶ متر می رسد. شما با بازدید از این دروازه می توانید ویژگی های معماری هندی را به خوبی بررسی کنید. نورپردازی این سازه در شب بسیار زیبا و دیدنی تر می شود. فضای رویایی و فوق العاده ای که این سازه دارد، بی شک شما را جلب می کند.

معماری دروازه بمبئی

تفریحات دروازه:

دروازه هند بمبئی یکی از سازه های تاریخی و باستانی است که ارزش گردشگری توریستی بالایی دارد. اما تفریحاتی که در اطراف این سازه قرار دارند، موجب شده شما روز خوبی را در این منطقه سپری کنید. مناظر رویایی در این دروازه از زیبایی زیادی برخوردار می باشند. هتل تاج محل که یکی دیگر از سازه های مشهور در نزدیکی این بنا بوده تماشایی است. جالب است بدانید، این منطقه نقطه شروع کسب و کارهای دریایی می باشد.

قایق سواری یکی از لذت هایی است که اغلب گردشگران از آن لذت می برند. غارهای افنتا که نزدیکی این بنا قرار گرفته اند، جزو میراث فرهنگی یونسکو محسوب می شوند. حالا می توانید به رستوران و کافه های اطراف بروید و بعد از این گشت و گزار فست فودهای ویژه هندی را تجربه کنید. شما علاقه مندان در لینک می توانید با مکان های دیدنی بمبئی بیشتر آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.