دسته ها
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱

نشانه علاقه نوزاد به مادر را با این رفتارها بشناسید

 • سحر هودانلویی
 • ۲۳ اسفند ۱۴۰۰
 • ۰

مادر شدن از احساس های شیرین در زندگی هر خانمی است. با ما در ادامه این مطلب همراه شوید تا با نشانه های علاقه نوزاد به مادر آشنا شوید.

مادر شدن از هدیه های ارزشمند خدا برای هر خانمی به شمار می آید که برخی از خانم ها فکر می کنند در قبال محبتی که به کودک خود می کنند، هیچ توجهی دریافت نمی کنند. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا با نشانه های علاقه نوزاد به مادر خود آگاهی پیدا کنید.

نشانه علاقه نوزاد به مادر

معرفی نشانه های علاقه نوزاد به مادر

پیوند بین مادر و فرزند بسیار عمیق و جدا نشدنی است که برخی مادران تازه می خواهند هر چه سریع تر از مقدار عشق و محبت فرزند نسبت به خود آگاه شوند.

 • تماس چشمی

نوزادان دوست دارند به چشمان افرادی که از آن ها مراقبت می کنند نگاه کنند و به عنوان مراقب اصلی، کودک شما دوست دارد به چشمان شما خیره شود. کودک همچنین دوست دارد حالات صورت شما را تقلید کند، به این معنی که آن ها توجه زیادی به شما دارند. می توانید آن را چنین امتحان کنید که زبان خود را به سمت کودکتان دراز کنید، او این کار را بلافاصله انجام خواهد داد.

 • بلیط کیش
 • چکاد بام
 • شما را می شناسد

کودک، شما را به افراد دیگر ترجیح می دهد و این را با کارهایی مانند چرخاندن سر به سمت صدای شما و بالا بردن بازوهای خود به سمت شما زمانی که می خواهند شما او را در آغوش بگیرید ثابت می کند.

 • به شما لبخند می زند

وقتی به کودک لبخند می زنید و کودک پاسخ می دهد، نشانه واضحی است که کودک شما را دوست دارد. بنابراین لبخند یا خنده نوزاد را می توانید نشانه خوبی بدانید.

لبخند زدن کودک به مادر نشانه علاقه او است.

 • در آغوش شما آرام می شود

گفتنی است گه در شرایط خاص، فقط شما می توانید کودک خود را آرام کنید. این می تواند، واضح ترین نشانه ای باشد که به شما نشان می دهد کودک بیش از هر کس دیگری در جهان از شما قدردانی می کند و شما را دوست دارد.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز
 • با دور شدن از شما، بیقراری می کند

اگر کودک شما حتی برای چند دقیقه وقتی اتاق را ترک می کنید گریه می کند، به این دلیل است که دلش برای شما تنگ شده و نگران است که دیگر برنگردید. اگرچه این ناراحت کننده است، اما در نهایت کودک شما یاد می گیرد که شما همیشه برمی گردید.

 • به گونه ای سعی بر برقراری ارتباط دارند

نوزادان خیلی قبل از اینکه صحبت کردن را یاد بگیرند شروع به برقراری ارتباط می کنند. کودک شما با ایجاد صداهای غوغا و غرغر با شما صحبت می کنند. از این رو با کودک ارتباط برقرار کنید و با ایجاد صداهای مشابه در پایان هر جمله به او نشان دهید که در حال گوش دادن هستید.

نوزادان با کپی کردن آنچه شما می گویید، مهارت های گفتاری خود را توسعه می دهند و گفتنی است که این نشانه دیگری از میزان دوست داشتن کودک شما است.

مهم ترین و واضح ترین نشانه علاقه نوزاد به مادر

 • به سمت شما می چرخد

هنگامی که کودک شما نحوه خزیدن را یاد گرفت، دوست دارد خانه را یاد بگیرد. اما هرازگاهی، کودک به سمت شما باز می گردد. همچنین نوزادان همچنان راه خود را به سمت مهم ترین فرد زندگی خود یعنی مادرشان خواهند یافت.

 • به زبان آوردن نام شما

اولین کلمات کودک اغلب مامان و بابا است. علاوه بر این که تلفظ آن ها آسان است، دلیل اینکه آن ها جزو اولین کلمات کودک هستند این است که والدین کسانی هستند که بیشترین زمان را با کودک خود می گذرانند.

 • دوست دارد شما را ببوسد

بوسیدن کودک یا نوزاد توسط والدین مزایای زیادی دارد. با مشاهده آغوش ها و بوسه های پر محبت شما، کودک شما به مرور زمان یاد می گیرد که این ها روشی برای نشان دادن محبت هستند و یاد می گیرد که از شما تقلید کند. اگرچه ممکن است در آغوش گرفتن ها کمی سست و بوسیدن ها خیس و با دهان باز باشند، اما به وضوح نشان دهنده محبت کودک شما به شما هستند.

 • پیش شما احساس راحتی دارد

این یک مشاهده رایج است که نوزادان بهترین رفتار خود را هنگامی که در اطراف افراد دیگر هستند، نشان می دهند. تنها زمانی که آن ها با شما خلوت می کنند، بدترین خشم ها و خصلت هایشان نمایان می شود. آن ها این کار را انجام می دهند زیرا می دانند که شما آنها را بدون قید و شرط دوست دارید، مهم نیست که آن ها چه کاری انجام می دهند.

احساس راحتی داشتن نوزاد پیش مادر نشانه علاقه او می باشد.

و در پایان گفتنی می باشد چه فرزند شما این علائم را نشان دهد یا نه، پیوند بین مادر و نوزادش ناگسستنی است و هیچ رابط دیگری به این اندازه خاص نیست بنابراین بهتر است به نشانه علاقه نوزاد به مادر زیاد توجهی نکنید. اما وقتی یکی از این نشانه ها را نشان می دهد، به یقین یک لحظه شگفت انگیز است. در ادامه می توانید سایر مطالبی که در رابطه با کودک و والدین نوشته شده است را در این بخش از مجله آرگا مشاهده کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.