دسته ها
پنج شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۳

چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

 • فرهاد هاشمی
 • ۳ اسفند ۱۴۰۰
 • ۰

ویزای توریستی کانادا یا ویزای ویزیتور (Visitor Visa) کلید ورود و بازدید از کانادا است. این ویزا این امکان را فراهم می‌آورد تا افراد با اهداف مختلفی، برای مدت کوتاه و مشخصی وارد خاک کانادا شوند. سالانه بیش از ۳۵ میلیون نفر از نقاط مختلف جهان به دلایل مختلف به این کشور سفر کرده و اقدام به اخذ ویزای توریستی می‌کنند.

جهت دریافت ویزا، بهتر است این مسیر را به همراه یک مؤسسه معتبر و باتجربه طی کنید. در ادامه، مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس، شما را برای دریافت انواع ویزای توریستی کانادا و وقت سفارت کانادا راهنمایی می‌کند.

چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا که آن را ویزای اقامت موقت (TRV) نیز می‌نامند، برای افرادی در نظر گرفته می‌شود که برای مدت زمان کوتاه و تا سقف ۶ ماه به خاک کانادا سفر کنند. دریافت مشاوره از مؤسسه‌ای مطمئن باعث می‌شود تا مواردی مانند تهیه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا و تعیین وقت سفارت کانادا به درستی انجام شود. برای آشنایی بیشتر با این ویزا، در ادامه به انواع آن می‌پردازیم.

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا ۳ نوع دارد:

 •  ویزای توریستی سینگل (ویزای یک بار ورود به کانادا)
 • ویزای مولتی کانادا (ویزای چند بار ورود به کانادا)
 • سوپر ویزای کانادا

ویزای توریستی سینگل (Single-entry visa)

این ویزا به تبعه خارجی اجازه می‌دهد تا فقط یک بار در طول مدت اعتبار ویزا، وارد خاک کانادا شود و پس از خروج از کانادا، اجازه بازگشت وجود ندارد؛ مگر اینکه دوباره برای اخذ ویزای جدید اقدام کند. ویزای یک بار ورود به کانادا، باید حداقل ۶ ماه قبل از تاریخ سفر صادر شود. ویزای توریستی سینگل حداقل باید یک ماه بعد از ورود به کانادا اعتبار داشته باشد. بیشتر افراد برای سفر تفریحی یا تجاری، دیدار خانواده، شرکت در جلسات علمی و یا برای بهره‌مندی از خدمات پزشکی از این ویزا استفاده می‌کنند.

ویزای مولتی کانادا (Multiple-entry visa)

ویزای مولتی کانادا یا چند بار ورود، به اشخاص اجازه می‌دهد تا در طول اعتبار ویزا و در بازه زمانی معین، چندین بار از هر کشوری وارد کانادا شوند. حداکثر تاریخ اعتبار این ویزا، ۱۰ سال و تاریخ انقضا آن، یک ماه قبل از تاریخ انقضا سفر است.

سوپر ویزای کانادا (Super Visa)

سوپر ویزای کانادا نوعی ویزا برای آن دسته از والدینی است که برای مدتی طولانی‌تر، از فرزندان خود یا نوه‌های شهروند یا مقیم دائم کانادا دیدار می‌کنند. دارندگان این ویزا می‌توانند حداکثر تا ۲  سال پس از ورود به خاک کانادا، اقامت داشته باشند و پس از این دو سال از مرز خارج شده و دوباره به مدت دو سال وارد کانادا شوند.

شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا

اگر هدف شما از اخذ ویزای توریستی و سفر به کانادا گردشگری است، باید برنامه‌ای جامع از مکان‌هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید، تهیه کنید. برای اخذ سوپر ویزای کانادا، باید یک دعوت‌نامه و مدرکی مانند شناسنامه که نشان‌دهنده رابطه شما باشد (از سمت فرزند یا نوه‌ای که مقیم دائم کانادا است) ضمیمه شود. همچنین دقت کنید متقاضیان باید در جستجوی کار در کانادا نباشند، هیچ سابقه کیفری نداشته و از قوانین آگاه بوده و آن‌ها رعایت کنند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک زیر جهت اخذ این ویزا الزامی است:

 • پاسپورت معتبر با تاریخ اعتبار حداقل ۶ ماه
 • ارائه حداقل ۲ عکس در ابعاد عکس پاسپورت که نباید بیشتر از ۹۰ روز از ثبت آن گذشته باشد.
 • اسنادی که نشان دهد به کشور خودتان وابستگی دارید.
 • ارائه صورت‌های مالی که نشان دهد بودجه کافی برای اقامت در کانادا دارید.
 • ارائه نامه استخدام که درآمد سالانه را نشان دهد و جزئیات قرارداد کاری
 • دعوت‌نامه از طرف آشنایان خود، در صورتی که قصد دارید در کنار آن‌ها بمانید.
 • ارائه گواهی پزشکی، در صورتی که نیاز به انجام معاینات پزشکی دارید.
 • ضمیمه کردن نامه‌ای که دلیل و هدف سفر به کانادا را نشان دهد.
 • ثبت جزئیات پرواز و ارائه تاریخ فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده در کانادا
 • برای دانشجویان ارائه کارت شناسایی و برای بازنشستگان ارائه مدارک بازنشستگی

مدت زمان رسیدگی به ویزای توریستی کانادا

زمان رسیدگی به ویزای توریستی کانادا در صورتی که مدارک کامل باشند، بین ۴۱ تا ۱۲۱ روز به طول می‌انجامد. البته به دلیل شرایط موجود و شیوع کرونا ممکن است با تأخیر زمانی بیشتری صورت گیرد.

وقت سفارت کانادا

تعیین وقت سفارت کانادا، از گام‌های مهم در اخذ ویزای توریستی کانادا است. برای دریافت این ویزا و جهت ارائه مدارک باید از سفارت کانادا وقت گرفت. متأسفانه برای تعیین وقت سفارت کانادا باید به کشورهای دیگر سفر کنید و امکان اخذ ویزا در داخل ایران وجود ندارد. سایت VFS Global مرجعی برای ثبت‌نام و تعیین وقت ملاقات است که اطلاعات شخصی را به منظور تعیین وقت ملاقات جمع‌آوری می‌کند.

پیکاپ پاسپورت کانادا

پیکاپ پاسپورت کانادا آخرین کار اداری برای ورود به کانادا است. سفارت کانادا برای وارد کردن لیبل ویزای کانادا نیاز به پاسپورت دارد. به ارسال پاسپورت به سفارت کانادا برای درج لیبل ویزای کانادا، پیکاپ ویزای کانادا یا پیکاپ پاسپورت کانادا می‌گویند. از مزایای پیکاپ پاسپورت کانادا، به صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌توان اشاره کرد.

چگونه ویزای توریستی کانادا بگیریم؟

اخذ ویزای توریستی کانادا با موسسه مهاجرتی پارسیس

اخذ ویزای توریستی کانادا و وقت سفارت کانادا ممکن است کاری زمان‌بر و دشوار به حساب آید. در برخی اوقات به دلیل عدم ارائه مدارک مناسب و شرایط لازم، درخواست ویزای توریستی رد شده و نیاز به پیگیری دوباره خواهد بود. همچنین اگر از مواردی مانند پروسه پیکاپ ویزای کانادا از طریق مؤسسه‌ای مطمئن اطلاع داشته باشید، هم در زمان و هم در هزینه خود صرفه‌جویی خواهید کرد. مؤسسه مهاجرتی و حقوقی پارسیس با در اختیار داشتن مشاوران باتجربه و حرفه‌ای آماده است تا شما را در اخذ ویزای توریستی کانادا یاری کند. در صورتی که مایلید بهترین نتیجه را در کمترین زمان ممکن بگیرید، با ما تماس بگیرید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *