دسته ها
دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۴۰۱

مدل پنجره شاه نشین در طرح های مدرن و کلاسیک

 • محدثه خاکشور
 • ۲ تیر ۱۴۰۱
 • ۰

در این مطلب ۴۳ مدل پنجره شاه نشین با طراحی های شیک و زیبا به نمایش می کشیم. این پنجره ها که به پنجره های پیش آمده نیز شناخته می شوند, دارای محبوبیت بالایی هستند.

حتما پنجره های شاه نشین را در طراحی منازل مشاهده کرده اید، اگر در برخی از فیلم ها دقت کنید غیر از روند اصلی فیلم شاهد معماری های جالبی از جمله پنجره های شاه نشین سنتی می گردید که امروزه جای خود را به پنجره های مدرن داده اند. البته که طراحی هر یک از آنها منحصر به فرد بوده که دارای تفاوت های زیادی با یکدیگر هستند. در ادامه آرگا قصد دارد به طور کلی با مدل پنجره شاه نشین آشنا سازد.

انواع طرح های شیک پنجره شاه نشین

انواع پنجره شاه نشین یا پیش آمده

این مدل از پنجره قسمتی از منزل می باشد که دارای طراحی خیلی ویژه ای است. و اصلی ترین موضوعی که می توان در مورد ان گفت این است که این پنجره ها اصالتی ایرانی دارند که از طراحی داخلی سنتی ایرانی برجای مانده و تغییراتی را شامل شده اند, و در امروزه یکی از مدل های محبوب و پرکاربرد به شمار می رود. به این صورت که در گذشته طراحی آن به وسیله ی گچ بری های دارای ظرافت و زیبایی شکل می گرفت که اکنون در ۲ سبک مدرن و کلاسیک در تمامی منازل ویلایی اجرا شدنی می باشد. پنجره شاه نشین در بخش شمالی بنا واقع شده و روشنایی و درخشش زیادی را برای فضای منزل شما به وجود می آورد. به طوری که لازم به روشن نمودن هیچ منبع نور مصنوعی نیست.

آشنایی با نمونه های پنجره شاه نشین

 • بلیط کیش
 • تصفیه آب خانگی

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مشخصات این مدل پنجره ها در طرح های مدرن و کلاسیک

در پنجره های مدرن آن پنجره های شیشه ای شفاف و گچ بری های بی نقش و طرح به کار برده می گردد. نوری که از این بنا وارد می شود، زیاد اما شدید نیست. در اغلب وقت ها محیط جلوی پنجره های نامبرده را منظره ای شیک و زیبا شکل می دهد که با دیدن آن افراد آرام و شاداب می شوند. طاقچه های موجود بستری خوب جهت جای گرفتن گیاه و گل به حساب می آیند. پس متناسب با سلیقه ای که دارید و نیز با بهره بردن از وسایل و عنصرهای گوناگون محیط را دیزاین نمایید. با در نظر گرفتن میزان نوری که گیاه و گل های قرار گرفته در مقابل پنجره دریافت می کنند, رشد بالایی را تجربه می کنند.

مدل پنجره شاه نشین

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

انواع مدل پنجره شاه نشین

در این مدل از پنجره های شاه نشین (کلاسیک) گچ بری های گوناگونی با مدل و طرح های گوناگون به کار گرفته شده است. از شیشه های رنگی و سقفهای گنبدی برای مورد توجه بودن بیشتر بهره گرفته می شود. با توجه به اینکه این مدل از پنجره ها بزرگ بوده و نور زیادی را به درون فضا وارد می کنند, با وسایل تزیینی سنتی می توانید پیرامون آن را دیزاین نموده و منظره ای زیبا ایجاد کنید.

آشنایی با انواع طرح های پنجره شاه نشین

شاه نشین در بخش های مختلف منزل

این پنجره ها محدود به بخش خاصی از منزل نبوده و می توانید برای طراحی نقاط مختلف همچون نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق کار و …. مورد استفاده قرار داد. اما باید به طور کلی برای اجرای این پنجره ها و به منظور دست یافتن به پنجره ای زیبا و شیک تر, سعی زیادتر و هزینه ی بیشتر نیاز می باشد. همچنین اتاق لازم است شکل خوبی را دارا بوده و پیش آمدگی درون فضای اتاق قرار داشته باشد.

نکته ی دیگری که در رابطه با پیش آمدگی این پنجره ها باید افزود؛ اینکه لازم است قسمت هایی را مانند اتاقهایی کوچک در خارج از محیط خارجی به وجود آورند.

مدل پنجره شاه نشین با طراحی های زیبا و منحصر به فرد

مزایای پنجره های شاه نشین

 • این مدل پنجره ها اتاق را وسیع تر می کنند، که به طور کلی مساحت منزل با در نظر گرفتن پیش آمدگی های محیط افزایش می یابد.
 • در صورت طراحی خوب این پنجره ها، قابلیت محبوبیت یافتن بالایی را دارند. امروزه قسمت های پیش آمده جهت نصب پنجره های شاه نشین دارای کاربردهایی گوناگون هستند که قابل بکارگیری به عنوان مکان واقع شدن تختخواب، ایجاد نشیمن گاه، فضایی برای مطالعه، حفظ و قرار گرفتن لوازم و قفسه و ….. یا ادغامی از چند مورد باشد.
 • با استفاده از این پنجره ها محیط اتاق از نور زیادتری در طی روز برخوردار می گردد.
 • پنجره های شاه نشین باز و همچنین بسته می شوند که می توانید جهت تهویه هوا در طی روز از آن کمک بگیرید.
 • همچنین می توانید از آنها برای استراحت و در سکوت فرو رفتن استفاده کنید.
 • از قسمت های پایینی پنجره های پیش آمده می توانی برای جمع اوری و نگه داشتن لوازم بهره ببرید.
 • پنجره های شاه نشین قابلیت ادغام محیط داخلی با فضای خارجی را دارا هستند.
 • در صورت تمایل می توانید کرکره و پنجره هایی را برای این پنجره ها به کار ببرید, تا موقع استراحت و هر زمان دلخواه دیگر مورد استفاده قرار دهید.

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

انواع طرح پنجره شاه نشین

ایده هایی زیبا از مدل پنجره شاه نشین

نمونه هایی لاکچری از پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین زیبا

مدل پنجره پیش آمده زیبا  مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

نمونه هایی ایده آل و زیبا از پنجره شاه نشین

انواع مدل های شیک پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

طرح های زیبای پنجره شاه نشین

آشنایی با طرح هایی خاص از پنجره شاه نشین

انواع مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

آشنایی با مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین با طراحی های به روز

مدل پنجره پیش آمده

مدل پنجره شاه نشین  مدل پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین

آشنایی با نمونه های بینظیر پنجره شاه نشین

مدل پنجره شاه نشین مدرن و کلاسیک

پنجره شاه نشین حال حاضر با پنجره های شاه نشین گذشته (سنتی) متفاوت شده و این مدل پنجره ها امروزه در سبک های مدرن طراحی می شوند. به این صورت که بزرگ و دارای شفافیت بوده و منظره ای خیلی زیبا و واضح را در مقابل چشمان شما ایجاد می کند. برای آشنایی با  تزیین پنجره و تزیین پنجره آشپزخانه می توانید بر روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.