دسته ها
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱

مهاجرت به چک و شرایط اقامت در این کشور

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ اسفند ۱۴۰۰
  • ۰

جمهوری چک یکی از کشورهای مهاجرپذیری است، که هر ساله مهاجران زیادی می پذیرد. مهاجرت به چک از طریق شیوه های کاری و تحصیلی امکان پذیر می باشد و می توانید از طریق بورسیه تحصیلی در این کشور تحصیل نمایید. در این مقاله نیز درباره شیوه های دریافت ویزا توضیح داده ایم.

دریافت اقامت در جمهوری چک یکی از موارد مهمی است که اغلب ایرانی ها درگیر آن می باشند. با توجه به اینکه شیوه های مهاجرت به این کشور متفاوت است، شما می توانید با توجه به هدفی که از مهاجرت دارید، شیوه مناسب و مورد نظر خود را انتخاب نمایید. اغلب افراد برای ارتقا شغلی و یافتن شغل مناسب به این کشور مهاجرت می کنند. برای این منظور متقاضی باید از شیوه مهاجرت کاری اقدام نماید که در این صورت باید دعوت نامه کاری دریافت کند. از دیگر شیوه های پرطرفدار مهاجرتی این کشور می توان به مهاجرت تحصیلی به چک اشاره کرد.

دریافت کردن ویزای جمهوری چک

راهنمای مهاجرت به جمهوری چک

همانطور که می دانید، این روزها نیاز به مهاجرت در کشور بسیار دیده می شود. بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل و برخی برای یافتن شغل مناسب به کشورهای مختلف سفر می کنند. با توجه به اینکه در مجله آرگا به بررسی شیوه های مهاجرت به کشورهای مختلفی پرداخته ایم، این بار قصد داریم تا شیوه های مهاجرت به این جمهوری را بررسی را نماییم.

شرایط دریافت ویزای چک

جمهوری چک این روزها شرایط مناسبی برای مهاجران در نظر گرفته است. به همین خاطر این جمهوری می تواند مقصد مناسبی برای مهاجران در نظر گرفته شود. در اینگونه از کشورها شاخص های توسعه انسانی بالا بوده و از این رو نیروهای انسانی زیادی ارتقا شغلی خواهند داشت. همانطور که می دانید یکی از شیوه های پرطرفدار برای دریافت اقامت به دیگر کشورها ویزای کاری است که موقعیت مناسبی برای متقاضیان خواهد داشت. یکی از موارد جالب درباره کشور چک و اقامت در این کشور فعالیت در زمینه های کشاورزی است.

سرمایه گذاری در چک

علت مهاجرت:

در این جمهوری نیروهای ماهر و توانای زیادی وجود دارند، همین موضوع نیز موجب سازندگی بیشتر این کشور شده است. شرایط مناسب شغلی در این کشورها موجب شده هر ساله متقاضیان زیادی به این منطقه مهاجرت کنند. این کشور در چه زمینه هایی امکان پیشرفت شغلی دارد؟ اگر قصد مهاجرت به این جمهوری را دارید، می توانید در زمینه های شغلی نیز فعالیت داشته باشید. با توجه به اینکه حجم بارش ها در این منطقه بالا است، فعالیت های کشاورزی به خوبی انجام می شوند.

  •  بلیط کیش
  •  مبل و میز

ویزای توریستی چک

کشاورزی در رشد اقتصادی این کشور نیز نقش مهمی داشته است. از دیگر فعالیت های مهم در این کشور می توان به دامداری و جنگل داری اشاره نمود که امکان رشد شغلی را برای آن ها امکان پذیر می کند. تولید محصولات کشاورزی همچون چغندر و جو وجود دارد. کارخانه جات الکل، کریستال و ماشین سازی نیز در سال های اخیر در این مناطق رو به رشد بوده است. بخش هایی از محصولات این کشور صادر می شوند که نقش مهمی در رشد اقتصادی آن ها دارد.

شرایط مهاجران در چک

ویزای کاری:

یکی از شیوه های مهاجرت به جمهوری چک دریافت ویزای کاری است. اقامت کاری در این کشور بسیار مهم بوده و برای افراد بین المللی مهم تلقی می شود. اگر خارج از این کشور ساکن هستید، برای دریافت ویزای کاری ممکن است، کمی سختی تحمل کنید. دریافت دعوت نامه از یک کارفرمای معتبر در این کشور یکی از شرایط اساسی در این زمینه است.

مهاجرت به چک

چگونه شغل مناسب در این کشور پیدا کنیم؟ برای یافتن شغل کارفرمای این کشور ابتدا آگهی سه ماهه منتشر می کند و اگر بعد از سه ماه نیروی ماهر و متخصص در کشور پیدا نشد، برای متقاضیان در خارج از کشور دعوت نامه کاری ارائه می شود. افرادی که قصد اقامت کاری دارند، باید عدم سوءپیشینه داشته باشند و مجوزی کاری خود را ارائه دهند. به طور کلی پروسه این فعالیت ۲ تا ۹ ماه زمان بر می باشد. فرد متقاضی در صورت دریافت ویزای کاری می تواند ۵ سال در این کشور زندگی کند. افرادی که ۵ سال در این کشور زندگی می کنند، می توانند اقامت دائمی این کشور را دریافت نمایند.

ویزای کاری چک

ویزای تحصیلی:

این ویزا نیز یکی دیگر از ویزاهای پرطرفدار است. تحصیل در این کشور در مقاطع تحصیلی مختلفی امکان پذیر می باشد. دانشگاه های این کشور سطح آموزشی بالایی دارند و از این جهت مکان مناسبی برای تحصیل و پیشرفت خواهد بود. شما می توانید برای کاهش هزینه ها از بورسیه های تحصیلی نیز استفاده کنید. تصحیل در مدارس این کشور جمعا ۱۳ سال است و دانش آموزان از سن ۶ سالگی وارد مدارس می شوند. این کشور دارای مدارس خصوصی و دولتی است و می تواند با ثبت نام در مدارس دولتی هزینه های خود را کاهش دهید.

تحصیل در چک

میزان تقاضای مهاجران تحصیلی برای تحصیل در مقاطع کارشناسی این کشور بسیار بالاتر از مقاطع تحصیلی دیگر می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی ۳ یا ۴ ساله است و افراد برای تحصیل در این دانشگاه ها باید به زبان چکی تسلط داشته باشند. در این مقطع نیز می توانید بورسیه تحصیلی دریافت کنید. در مقطع کارشناسی ارشد نیز زمان تحصیل ۴ تا ۶ است. افراد برای تحصیل در این مقطع باید به زبان آیلتس مسلط باشند.

ویزای تحصیلی چک

ویزای سرمایه گذاری:

سرمایه گذاری کردن یکی از شیوه های مهاجرت به چک است. شما از طریق سرمایه گذاری کردن می توانید کسب و کار ویژه خود رونق دهید. شما از طریق این ویزا می توانید اعضای خانواده را نیز همراه خودتان از کشور خارج کنید. امکان اقامت دائم از این طریق برای مهاجران وجود دارد. اخذ این ویزا مدت ۶ ماه زمان خواهد برد. تمدید آن نیز ۵ ساله است و با گذشت ۱۰ سال اقامت دائم خواهید داشت. سرمایه گذاری در این کشور از طریق سرمایه گذاری ثبت شرکت، خرید ملک و … امکان پذیر است.

ویزای تولد و ازدواج:

تولد و ازدواج نیز یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی است. افرادی که فرزندشان در این کشور متولد می شود، می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند و والدین این نوزادان نیز امکان اقامت در این کشور را خواهند داشت. اگر با یک فرد تابع این جمهوری ازدواج کنید، به شرط گذر ۲ سال از ازدواج و ارائه مدارک موثق در این زمینه می توانید ویزای این کشور را دریافت کنید.

نحوه دریافت ویزای چک

ویزای توریستی نیز هر ساله به تعداد زیاد در این کشور صادر می شود. مهاجرت توریستی به این کشور نیز برای افراد امکان پذیر است. با توجه به اینکه دیدنی های چک از جذابیت های زیادی برخوردار هستند، هر ساله توریستان زیادی به این کشور می آیند. شما علاقه مندان در لینک می توانید با دیدنی های پراگ آشنا شوید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.