دسته ها
پنج شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۰

در تشخیص ایرپاد اصل از کپی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

 • حکیمه فهیمی
 • ۱۵ دی ۱۴۰۰
 • ۰

برخی سودجویان ایرپادهای کپی را به جای اصل به فروش می رسانند. اگر مایلید تا خودتان تشخیص دهید ایرپادی که قصد خرید آن را دارید، اصل است یا تقلبی؛ با دنبال کردن این مطلب می توانید با ۱۰ تشخیص ایرپاد اصل از کپی آشنا شوید.

این روزها برخی برندها در رقابت با اپل، ایرپادهایی را تولید کرده اند که از نظر ظاهر و حتی کیفیت، آنچنان مشابه هستند که تشخیص ایرپاد اصل از کپی آن بسیار مشکل است. از این رو در این مطلب با ۷ نشانه حل این مشکل در خدمت شما هستیم.

۷ نشانه برای تشخیص ایرپاد اصل از کپی

از آنجا که این روزها ایرپادهای اپل محبوبیت زیادی پیدا کرده اند، برخی شرکت ها به تولید مدل های کپی این محصولات اقدام کرده اند و آنچنان این عمل را انجام داده اند که حتی در مواردی از لحاظ ظاهر و کیفیت با محصولات اپل مو نمی زند. تشخیص گوشی های فیک اپل کار سختی نخواهد بود ولی این موضوع درباره ایرپادها دشوار بوده و تشخیص ایرپاد اصل از کپی به مهارت نیاز دارد. از این رو در این مطلب تصمیم گرفتیم به ۱۰ نشانه تشخیص ایرپاد اصل از کپی اشاره کنیم.

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

۱.بررسی جعبه ایرپاد

یکی از ساده ترین نشانه هایی که برای تشخیص ایرپاد اصل از کپی می توان مشاهده کرد با بررسی جعبه محصول به آن پی می برید. به دلایل آشکار سازندگان نسخه های تقلبی به بسته بندی جعبه توجه زیادی ندارند و جزئیات ریزی را مدنظر قرار نمی دهند از جمله : فضایی که بین جعبه داخل جعبه دیگر می رود در نسخه اصلی بسیار کم بوده در حالی که در نسخه کپی شکاف آن فضای زیادی دارد.

مورد بعدی چاپ روی نسخه اصلی قلم ضخیمتری نسبت به نسخه کپی دارد. همچنین سیم شارژری که روی جعبه چاپ شده در نسخه کپی اندکی بالاتر قرار دارد و چاپ آن به شکل لب به لب صورت نگرفته است. در قسمت کناری جعبه هم اختلاف بسیار آشکاری در کلمه ایرپاد چاپ شده دیده می شود. زیرا در نسخه کپی کلمه ایرپاد با انعکاس نوری همراه است در حالی که در نمونه اصل، چاپ به صورت ساده و به رنگ خاکستری است.

 • قاصدک 24
 • مبل و میز

در جعبه نسخه اصلی از چند برچسب استفاده شده در حالی که در نمونه فیک فقط یک برچسب به کار رفته و مورد بعدی این است که بازهم با قلم ضخیمی روی بسته بندی به چاپ رسیده است. نشانه بسیار واضح دیگر متن چینی است که در بالا و سمت چپ بسته بندی کپی دیده می شود، دقیقا شبیه دیگر موارد چاپی به صورت براق در نمونه تقلبی چاپ شده لوگو اپل نیز به این صورت است.

در ضمن با باز کردن درب جعبه مجددا به متن طراحی شده توسط اپل در کالیفورنیا برخورد خواهید داشت که در نسخه اصل به رنگ خاکستری و در نسخه کپی به رنگ مشکی به چاپ رسیده است.

۲. بررسی شماره سریال

مرحله اول این است که شماره سریال درج شده روی محصول را بررسی کنید که با سوابق رسمی اپل در مطابقت است یا خیر. یکی از مطمئن ترین نشانه ها برای تشخیص شارژر تقلبی و اصل شماره سریالی است که اپل در اختیار شما می گذارد تا توسط این شماره سریال در وب سایت رسمی این شرکت از فیک یا اصل بودن ایرپاد اطلاع پیدا کنید.

به این ترتیب درب کیس شارژر ایرپاد را باز کرده و مطابق شکل زیر محل درج شماره سریال را پیدا کرده و در این تصویر دقیقا روبروی کلمه سریال ، کدی حک شده که فقط به ایرپاد شما اختصاص دارد و این کد برای هر ایرپاد متفاوت می باشد.

در ادامه برای تست این کد باید به آدرس http://checkoverage.apple.com بروید و به راحتی کد سریال و کد امنیتی که این صفحه در اختیار شما می گذارد را وارد نموده و روی کلید ادامه کلیک کنید.

همانطور که  در تصویر بالا می بینید یک جفت ایرپاد همراه با کدهای تایید نمایش داده شده است که اگر گزینه های سبز به رنگ قرمز باشند به این مفهوم است که ایرپادها تقلبی هستند. این تست در ۹۹ درصد مواقع صحیح است. تنها در مواردی که ایرپاد کپی داخل کیس اصلی حضور نداشته باشد که بعید به نظر می رسد. در ادامه به نشانه های دیگر تشخیص ایرپاد اصل از کپی می پردازیم.

۳. بررسی دیفیوز

در قسمت بالای هر یک از ایرپادها را به دقت مورد بررسی قرار دهید. بخش اسپیکر یا پخش کننده نباید از راستای خودش خارج شده باشد. اگر مشبک کاری های درون اسپیکر را مشاهده نمایید، به سادگی به تفاوت کیفیت پی خواهید برد.

۴. بررسی بخش پایین ایرپاد

مطابق تصویر با مشاهده ایرپاد اصل متوجه بخش توری شکلی می شوید که تفاوت آن با ایرپاد کپی کاملا مشخص می باشد.

از سویی اکثر نمونه های تقلبی دارای فرم دایره شکل در انتها بوده، در حالی که نمونه های اصلی حالت بیضی شکل دارند. همچنین دو نوار سفید برجستگی داشته که باز هم در تصویر کاملا مشخص بوده و رنگ ها نیز متفاوت است.

۵. بررسی چراغ نشانگر داخل کیس شارژر

درب ایرپاد را باز کرده و نور نشانگر و جزئیات داخل آن را مشاهده کنید تا به کپی بودن ایرپاد پی ببرید. مطابق تصویر چراغی که در نمونه های تقلبی به کار رفته بر خلاف نمونه های اصلی در سطح سوراخ جای گرفته است و به نوعی حالت مخفی دارد.

۶. بررسی بخش پشتی کیس شارژر

با بررسی بخش پشتی کیس شارژر می توانید به سه نشانه کپی بودن در آن پی ببرید. اگر ایرپاد به طور مبتدی جعل شده باشد مطابق تصویر مشاهده می شود که کلید پاور بالاتر از نمونه اصلی قرار دارد. در ضمن متن طراحی شده اپل در کالیفرنیا/ مونتاژ در چین با رنگ خاکستری پررنگ و ضخیم به چاپ رسیده است.

همچنین فاصله بین لولاها و متن چاپی نسبت به نسخه اصل کاملا تفاوت دارد. در تصویر زیر بیشتر به این مورد پرداخته ایم. شیوه تقسیم لولاها در مدل فیک و اصل کاملا قابل مشاهده بوده زیرا برای کاهش قسمت نسخه فیک از متریال های کم هزینه استفاده شده است.

۷. بررسی پورت لایتنینگ

کیس را برگردانده و به پورت شارژر کیس نگاهی بیندازید تا متوجه شوید از چه نوع پورتی برای شارژر کمک گرفته است. اگر پورت شارژی به جز درگاه شارژ اپل باشد، قطعا کپی است. همچنین در نمونه فیک بخش فلزی که برای پورت شارژر در نظر گرفته اند از مدل اصلی ضخیم تر است.

به رنگ کیس ها هم دقت کنید زیرا کیس های نسخه کپی شده ایرپاد، دارای رنگی بین شیری و سفید هستند در حالی که نمونه اصل کاملا سفید رنگ است.

جزئیات فنی ایرپاد اصل و کپی

از آنجا که سازندگان محصولات تقلبی برای کاهش هزینه ها نمی توانند از تراشه های اصلی اپل استفاده کنند به احتمال قوی، به سخت افزار اصلی اپل دسترسی نخواهند داشت. موارد دیگر شامل:

 • عمر باتری ایرپاد کپی شده به طور قابل توجهی پایین است.
 • ایرپاد اصل در کمتر از ۱۰ ثانیه به گوشی وصل می شود.
 •  برخی ایرپاد های تقلبی، موقع اتصال صدای خانمی را پخش نموده که با صدایی که خود اپل روی ایرپاد قرار داده، کاملا متفاوت است.
 • در برخی ایرپاد های تقلبی از پورت تایپ سی به جای پورت لایتنینگ استفاده شده است.
 • گزینه find my airpods در زیر گروه find my iphone در ایرپاد کپی عمل نمی کند.
 • ایرپاد ساخت اپل در حال حاضر فقط به رنگ سفید ساخته می شود و نه رنگ دیگری.
 • ایرپاد اصل سرعت اتصال سریعتری دارد.

از این که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم. همچنین پیشنهاد می شود برای آشنایی با ایرپاد مکس و ایرپاد پرو روی لینک ها کلیک کنید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.