دسته ها
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

۱۲ ترفند تغییر دکوراسیون برای عید با یک قوطی رنگ

  • فرهاد هاشمی
  • ۵ دی ۱۴۰۰
  • ۰

وقتی صحبت از صرفه‌جویی در هزینه‌های تغییر دکوراسیون برای عید نوروز می‌شود، شکی نیست که رنگ بهترین گزینه ممکن است؛ اما اگر می‌خواهید به فضای خانه خود روحی تازه و بهاری بدمید، سعی کنید از یک قوطی رنگ کمال استفاده را ببرید. شما می‌توانید از یک قوطی پر از رنگ یا یک قوطی که تنها چند قطره رنگ در ته آن باقی مانده است، ایده‌های الهام‌بخش بسیاری پیدا کنید. مجله طراحی داخلی معمارنو در این مطلب به شما ۱۲ ایده خلاقانه برای تغییر دکوراسیون عید نوروز با یک قوطی رنگ را ارائه داده است.

۱- ایجاد دیوار طرح‌دار برای اتاق خواب

اگر یک قوطی رنگ سفید دارید که نمی‌دانید باید با آن چکار کنید، بهتر است از رنگ سفید برای ایجاد طرح‌های زیبا بر روی دیوارهای اتاق خواب خود استفاده کنید. اگر اتاق خواب شما دارای یک رنگ متمایز مانند آبی، زرد یا سبز است، رنگ سفید را برای ایجاد طرح‌های زیبا روی دیوار اعمال کنید. فقط باید طرح‌هایی که روی دیوار ایجاد می‌کنید، با استفاده از شابلون انجام شود.

۲- رنگ کردن قاب‌های تزئینی 

اگر قوطی رنگ شما به ته رسیده است، بهتر است یک قلمو بردارید و رنگ‌های باقی مانده را برای رنگ آمیزی قاب‌های تزئینی روی دیوار استفاده کنید. اگر قاب‌های تزئینی مشابه رنگ دیوار هستند، یک رنگ متمایز انتخاب کنید. برای مثال، اگر رنگ دیوار آبی است، قاب‌های تزئینی را به رنگ سفید در آورید. برای دیوارهای سفید می‌توانید قاب‌های تزئینی را به خاکستری یا زیتونی رنگ کنید.

۳- طرح‌دار کردن ظاهر دراور

دراور اغلب جزء مبلمانی محسوب می‌شود که کمترین توجه را به خود می‌بیند؛ اما این بار سعی کنید روال کار را تغییر دهید و به جای نقاشی دیوارها، به سراغ دراور لباس‌های‌تان بروید. هر چقدر رنگ در قوطی دارید را برای رنگ آمیزی دراور استفاده کنید. با یک شابلون می‌توانید طرح‌های زیبایی روی دراور خود ایجاد کنید. توجه داشته باشید که رنگ را مطابق با سبک دکوراسیون خود انتخاب کنید.

۴- رنگ آمیزی یک دیوار در فضای نشیمن

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید، رنگ کردن یک دیوار از فضای نشیمن است. فضای نشیمن جایی است که اعضای خانواده بعد از یک روز خسته کننده، دور هم جمع می‌شوند. پس لازم است که بهترین رنگ ممکن را برای این فضا انتخاب کنید. دیواری از اتاق نشیمن که روی آن عکس‌های خانوادگی خود را آویزان کرده‌اید یا یک دیوار خالی و پرت می‌توانند برای رنگ آمیزی گزینه‌های خوبی باشند.

12 ترفند تغییر دکوراسیون برای عید با یک قوطی رنگ

۵- تغییر کامل رنگ شومینه

یکی دیگر از کارهایی که می‌توانید جهت تغییر دکوراسیون برای عید با یک قوطی رنگ انجام دهید، تغییر کامل رنگ شومینه است. معمولاً همه ما یک قوطی رنگ در انباری خانه خود داریم و مدتی‌ست به آن دست نزده‌ایم، حالا زمان آن است که از قوطی خود استفاده کنیم. پس دست به کار شوید و رنگ شومینه را به کلی تغییر دهید تا دکوراسیون منزل خود را نو و تازه کنید.

۶- رنگ کردن قاب آینه دیواری

اگر یک آینه قدی یا دیواری دارید که رنگ پریده و کهنه به نظر می‌رسد، زمان آن است که دستی به سر و روی آن بکشید. قوطی رنگ خود را از انباری بردارید و با استفاده از قلمو، قاب آینه دیواری خود را رنگ کنید. در اینگونه مواقع نیاز نیست که حتماً رنگ قاب مطابق با دکوراسیون شما باشد، این امکان را دارید که هر رنگی را برای قاب آینه قدی خود انتخاب کنید.

۷- رنگ آمیزی راه پله‌های قدیمی

اگر خانه دوبلکس دارید که به وسیله راه پله فضای پایین به بالا متصل می‌شود، پس دست به کار شوید و راه پله خود را رنگ کنید. راه پله ممکن است از چوب، فلز یا سنگ ساخته شده باشد اما اگر متریال راه پله کهنه و قدیمی شده است و به دنبال تغییر دکوراسیون خانه خود هستید، ظاهر راه پله را به کلی عوض کنید. برای این کار می‌توانید از یک رنگ خنثی مانند سفید، خاکستری یا کرمی برای رنگ کردن راه پله خود استفاده کنید.

12 ترفند تغییر دکوراسیون برای عید با یک قوطی رنگ

۸- تزئین اطراف بازشو اتاق خواب

یکی از کارهایی که اغلب افراد برای تغییر دکوراسیون منزل خود در عید نوروز انجام نمی‌دهند، رنگ آمیزی دورتادور بازشو اتاق خواب کودکان است. اگر درب اتاق خواب از دو طرف به دیوار منتهی می‌شود، این امکان را دارید که از داخل اتاق به رنگ کردن اطراف بازشو اقدام کنید. برای این کار نیاز به شابلون برای ایجاد طرح‌های زیبا در اطراف بازشو دارید. همچنین، رنگی را انتخاب کنید که مطابق با سبک دکوراسیون اتاق باشد.

۹- هنر دیواری برای آشپزخانه

اگر پوشش دیوارهای آشپزخانه شما از کاشی نیست و یک رنگ سفید خالص دارد، سعی کنید از یک رنگ شاد برای ایجاد یک طرح هنری روی دیوار استفاده کنید. باز هم برای این کار نیاز به یک شابلون دارید. بهتر است طرحی را انتخاب کنید که مطابق با سلیقه و تفکرات شما باشد. بعضی افراد طرحی از حیوانات و برخی دیگر به المان‌های مذهبی یا هندسی علاقه دارند.

۱۰- رنگ کردن کفپوش خانه

اغلب افراد بعد از خراب شدن ظاهر کفپوش، اقدام به تعویض آن می‌کنند؛ اما اگر محدودیت مالی دارید و پول‌تان تنها به یک قوطی رنگ می‌رسد! بهتر است به رنگ کردن کفپوش منزل خود فکر کنید. برای کفپوش‌های چوبی کهنه و رنگ پریده، رنگ بهترین انتخاب ممکن است. معمولاً کفپوش سرامیکی، رنگ را به خوبی جذب نمی‌کند و ممکن است بعد از مدتی رنگ از سرامیک جدا شود. انتخاب رنگ سفید برای کفپوش چوبی عالی خواهد بود.

12 ترفند تغییر دکوراسیون برای عید با یک قوطی رنگ

۱۱- راه راه کردن درب حمام

حمام را فراموش نکنید! بهترین کاری که می‌توانید برای تغییر دکوراسیون حمام جهت عید نوروز انجام دهید، رنگ کردن درب آن است. می‌توانید از طرح راه راه برای تزئین درب حمام استفاده کنید. اگر درب شما سفید است، رنگ زرد یا آبی می‌تواند انتخابی جسورانه باشد. توجه داشته باشید عرض نوارهای راه راه زیاد باشد تا خانه به یک سیرک تبدیل نشود. اگر بتوانید سه نوار روی درب حمام ایجاد کنید، کارتان را خیلی خوب انجام داده‌اید.

۱۲- تغییر ظاهر گلدان‌ها

اگر اهل نگهداری از انواع و اقسام گیاهان آپارتمانی هستید، تغییر رنگ گلدان‌ها می‌تواند راهی برای دمیدن تازگی به فضای خانه باشد. قوطی رنگ را بردارید و با استفاده از قلمو به رنگ کردن گلدان‌های خود بپردازید. هر رنگی که داشته باشید، گلدان‌های شما نیز همگی به آن رنگ زینت داده می‌شوند. پس رنگی را انتخاب کنید که عاشق آن هستید و احساس می‌کنید آن رنگ برای دکوراسیون فضای شما مناسب است.

کلام آخر

مجله طراحی دکوراسیون معمارنو ۱۲ راه خلاقانه با یک قوطی رنگ را به شما معرفی کرده تا بتوانید دکوراسیون منزل خود را برای سال نو تغییر دهید. هر یک از موارد بالا را می‌توانید برای خانه خود استفاده کنید، فقط یادتان باشد برای این کار زیاده‌روی نکنید. رنگ آمیزی وسائل و دیوارهای خانه باید به صورت جزیی انجام شود تا فضا از شلوغی رنگی دور بماند و سادگی آن حفظ شود. پس به یک قوطی رنگ اکتفا کنید و مناطقی از خانه خود را تغییر دهید که واقعاً نیاز به دمیدن یک روح تازه دارند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.