دسته ها
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱

شرایط مورد نیاز اقامت و مهاجرت به فرانسه

 • سمیه نیک فرجام
 • ۱ دی ۱۴۰۰
 • ۰

مهاجرت به فرانسه یکی از شیوه های پرطرفدار مهاجرتی است. در این کشور با ویزای تحصیلی و کاری می توانید شرایط زندگی مناسبی برای خودتان مهیا کنید. از مهم ترین شرایط مهاجرت به این کشور تسلط بر روی زبان فرانسوی است. در این کشور ویزای کاری و تحصیلی بسیار زیاد هستند.

فرانسه از جمله مهم ترین کشورهای مهاجرپذیر دنیا است. این کشور با وجود جاذبه های توریستی خود به یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری دنیا نیز تبدیل شده است. پایتخت این کشور شهر پاریس می باشد. شهری که با وجود جاذبه های دیدنی خود از سوی علاقه مندان زیادی مورد توجه است. همانطور که می دانید این کشور به لحاظ اقتصادی رو به پیشرفت بوده و سالانه مهاجران زیادی از کشورهای مختلف جذب می کند. وجود شرایط مناسب برای مهاجرت به فرانسه موجب شده تا به یکی از کشورهای مهم برای مهاجران تبدیل شود.

شرایط مهاجرتی فرانسه

شرایط مهاجرت به فرانسه

این کشور یکی از کشورهای پر جمعیت دنیا محسوب می شود. کشوری که در تاریخ و فرهنگ بسیار ارزشمند و غنی می باشد. از دیرباز این کشور در رشد فرهنگی پیشرفت های زیادی را از آن خود کرده است. پرورش دانشمندان، پژوهشگران و دیگر افراد موفق در جامعه از مهم ترین رخدادهای این کشور به شمار می آیند. امروزه نیز افراد زیادی برای رشد و پیشرفت در زمینه های شغلی و تحصیلی به این کشورها پناه می آورند.

 • بلیط کیش
 • خرید انواع قهوه

نحوه رفتن به فرانسه

این کشور در زمینه های مختلف فرهنگی، آموزشی، اقتصادی و سیاسی رو به پیشرفت است. همچنین فعالیت های این کشور در زمینه های بنیادی و فناوری نیز شرایط مطلوب زندگی را فراهم نموده است. این کشور با توجه به اهمیتی که برای نیروی انسانی قائل می باشند، هر ساله تعداد زیادی از نیروی انسانی را می پذیرند. پیشرفت های روز به روز در زمینه ماشین آلات، هواپیماسازی، پتروشیمی، کشتی سازی و … نیز موجب گسترش مشاغل در این کشور شده است.

مدارک لازم ویزای فرانسه

برای مهاجرت به این کشور باید شرایط لازم را داشته باشید. با توجه به هدفی که از مهاجرت دارید، می توانید به شیوه های مختلفی به این کشور مهاجرت نمایید. مهاجرت کاری و تحصیلی یکی از انواع پرطرفدار شیوه های مهاجرتی هستند. برای اقامت از این طریق باید شرایط کار یا تحصیل در این کشور را نیز داشته باشید، همچنین باید مدارک مورد نیاز سفارت فرانسه را ارائه دهید. در ادامه  نیز به طور مفصل درباره شیوه مهاجرت توضیح خواهیم داد.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

اخذ ویزای فرانسه

مهاجرت کاری:

یکی از شیوه های مهاجرت به فرانسه مهاجرت کاری است. افرادی که مایل به کار و فعالیت در این کشور هستند، باید از طریق کارفرمای خود در این کشور اقدام نمایند. یعنی شما باید ابتدا از طریق کارفرمای خود تایید شوید و با ارائه دعوت نامه کاری از سوی او می توانید مهاجرت کنید. در صورتی که نیروی انسانی مورد بعد از سه بار آگهی کردن جذب نیرو در کشور یافت نشود، دولت می تواند از نیروهای خارجی کمک بگیرد. در این مواقع شما می توانید اقدام نمایید.

راه های مهاجرتی فرانسه

با ارائه دعوت نامه کاری شما با گذشت ۵ سال می توانید، اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید. از دیگر شرایط پذیرش در این کشور داشتن مدرک زبان فرانسوی و دعوت نامه کاری است. شرایط سنی، سوابق تحصیلی، مدرک تحصیلی، سابقه کاری و … از دیگر شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری این کشور می باشد.

اقامت در فرانسه

مهاجرت تحصیلی:

از دیگر شیوه های پرطرفدار برای مهاجرت کردن به این کشور مهاجرت تحصیلی می باشد. با توجه به مطلوب بودن سطح آموزشی در این کشور می توانید تحصیلات خوبی داشته باشید. تحصیل در مقطع لیسانس بسیار زیاد است. افرادی برای تحصیل در این مقطع و در این کشور باید مدرک دیپلم و ۱۲ سال تحصیلی داشته باشند. داشتن مدرک زبان فرانسه نیز یکی دیگر از شرایط لازم برای تحصیل در این مقطع می باشد.

نحوه مهاجرت در فرانسه

برای این منظور باید از سوی دانشگاه های معتبر این کشور ویزای تحصیلی دریافت کنید. داشتن مدرک زبان فرانسوی نیز یکی از شرایط لازم و مهم در پذیرش و مهاجرت تحصیلی می باشد. شما علاوه بر تحصیل در این کشور می توانید ساعت هایی را نیز فعالیت کاری داشته باشید. در لینک نیز می توانید درباره راهنمای تحصیل در فرانسه اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ویزای توریستی فرانسه

مهاجرت سرمایه گذاری:

در این شیوه مهاجرت به فرانسه نیز از طریق سرمایه گذاری کردن می توانید اقدام به مهاجرت نمایید. این کشور دارای استانداردهای مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد. به دلیل پایین بودن ریسک سرمایه گذاری این کشور می تواند مطمئن باشد. ثبت شرت یکی از گام های مهم برای سرمایه گذاری می باشد. در این زمینه باید یک طرح تجاری ارائه دهید که تایید آن از سوی دولت دشوار است.

خود حمایتی در این کشور نیز یکی دیگر از شیوه های مهاجرتی به شمار می آید. در این شیوه فرد از طریق تمکن مالی که دارد، می تواند مهاجرت کند. اثبات تمکن مالی و توانایی زندگی در این کشور نیز یکی از شرایط اساسی و مهم در مهاجرت به این کشور می باشد. در ابتدا می تواند اقامت یک ساله دریافت نمایید و در نهایت اقامت شما دائمی خواهد بود.

مهاجرت کاری فرانسه

مهاجرت از طریق ازدواج و تولد:

در این شیوه مهاجرتی نیز می توانید اقدام به مهاجرت به این کشور نمایید. مهاجرت به این کشور از طریق ازدواج زمانی ممکن است، که با یک فرد تابع این کشور ازدواج کنید. در صورتی که ازدواج شما از سوی سفارتخانه تایید شود، می توانید به راحتی مهاجرت کنید. در صورتی که ۴ سال از اقامت شما بگذرد می توانید اقامت دائم داشته باشید. با تولد فرزند در این کشور می توانید، می توانید از طریق تابعیت اقامت این کشور را دریافت نمایید. شما بعد از چند سال زندگی در این کشور می توانید اقامت دائم در این کشور را داشته باشید.

به طور کلی این کشور از بهترین کشورها برای مهاجرت می باشد. شما با مهاجرت به این کشور می توانید شرایط تحصیلی و شغلی بهتری داشته باشید. از دیگر کشورهای پرطرفدار برای مهاجرت کردن می توان به کانادا و دانمارک نیز اشاره نمود. اغلب این کشورها با شیوه های مهاجرت تحصیلی، کاری، پناهندگی، ازدواج و تولد می توانند شرایط مناسبی برای مهاجرت داشته باشند.

مهاجرت به فرانسه

یکی از انواع پرطرفدار ویزاهای این کشور نیز ویزای توریستی می باشد. با توجه به اینکه این کشور دارای شرایط توریستی مناسبی است، هر ساله علاقه مندان زیادی به این منطقه سفر می کنند. برای دریافت اقامت دائم در این کشور نیز حداقل باید ۵ سال از زندگی شما در این کشور گذشته باشد. مهاجرت به فرانسه با شرایط سختی همراه است. در صورتی که شیوه مناسبی برای سفر خود انتخاب نمایید، می توانید سفری راحت تر داشته باشید و بهتر اقامت خود را دریافت نمایید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.