دسته ها
پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰

در رفتار با همسر بدبین اینگونه برخورد کنید

  • زهره گنج بخش
  • ۲۱ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

اگر شما هم همسری بدبین دارید این مطلب را از دست ندهید. با مجله آرگا همراه شوید تا نحوه رفتار با همسر بدبین را یاد بگیرید.

بدبینی یکی از مشکلاتی است که در زندگی برخی از زوجین مشکلاتی را ایجاد کرده است این معضل تا حدی دردسر ساز خواهد شد که گاه به جدایی و طلاق نیز منجر می شود. بدبینی نوعی ناهنجاری رفتاری است که باید روش مقابله با آن را دانست تا بتون این مشکل را کنترل کرد. در ادامه ما به چند راهکار برای رفتار با همسر بدبین را خواهیم گفت.

طرزبرخورد با همسر بدبین

رفتار با همسر بدبین چگونه می باشد؟

بدبینی از سوی همسر باعث می شود تا فرد از زندگی زناشویی خود لذت نبرد. در این نوع زندگی کوچکترین رفتارها باعث ایجاد تنش هایی شده و شک و دودلی را در فرد بدبین ایجاد خواهد کرد. اگر شما هم همسر بدبین دارید حتما زندگی برایتان کمی سخت و طاقت فرسا شده است اما با راهکار های زیر می توانید این مشکل را برطرف کرده و به زندگی خود بهبود ببخشید.

به همسر خود بفهمانید که او تکیه گاه شما است

بدبینی گاهی ممکن است به علت این رخ دهد که همسر شما نمی تواند به شیوه درست احساسش را به شما بیان کند. به طور مثال از شدت دوست داشتن می ترسد که  شما را از او دور کنند و به همین علت شما را از رفتن به همه جا منع خواهد کرد. برای اینکه بدبینی او را رفع کنید به او اطمینان خاطر دهید که تنها تکیه گاه تان خواهد بود. در مجالس و مهمانی ها بیشتر حواستان به همسر خود باشد و توجه بیشتری داشته باشید. سعی کنید در هر جایی که می روید در کنار شما باشد و یا اگر به جایی می روید به او تماس بگیرید.

با همسر خود به گفت و گو بپردازید

بهتر است به جای بیشتر کردن تنش ها، دعوا و بروز دادن واکنش تند با همسر خود به صحبت بپردازید. در آرامش با او صحبت کرده و بگویید که قصد دارید این سوء تفاهم ها را رفع کنید. هنگام گفت و گو کرد آرام باشید و با دقت به صحبت های او گوش کنید. اجازه دهید از دلهره و نگرانی هایش برای شما حرف بزند. خیلی دوستانه به همسر خود بفهمانید که از این بدبینی و کنترل شدن احساس بدی دارید و آزارتان می دهد.

  •  نهال بیبی شاپ
  •  قاصدک 24

چگونه با همسر بدبین برخورد کنیم؟

در مورد اینکه چگونه این مشکل را رفع کرده صحبت کنید. ممکن است او از شما بخواهد برای کم تر شدن بدبینی خود، شما روزی چند مرتبه با او تماس بگیرید پیشنهادش را قبول کنید. اگر پیشنهاد های غیر منطقی داد با او مخالفت کنید و به آرامی و با منطق علت نپذیرفتن آن را توضیح دهید. او را متوجه سازید که باید احساسات شما را نیز در نظر گرفته و هم چنین خواسته های متعادلی داشته باشد.

ریشه بدبینی را پیدا کنید

هنگامی که احساس کردید همسرتان به شما شک دارد، بهتر است کمی با خود تفکر کنید که چه رفتاری در شما سبب ایجاد این مشکل شده است و واکنش خود را نیز در برار شک و بدبینی او بررسی کنید. بر گذشته مروری داشته باشید تا بتوانید ریشه آن را پیدا کنید. در این صورت می توانید برخورد درستی با همسر بدبین خود داشته باشید. ممکن است بعضی رفتارهای شما این معضل را ایجاد کرده باشد. پس به دنبال برطرف کردن آن رفتارها باشید. صادق باشید و دروغ نگویید تا او کاملا به شما اعتماد کند.

روحیه خود را حفظ کنید

درست است برخورد با شک و بدبینی همسرتان سخت و مشکل است ولی صبور باشید. اجازه ندهید که این مشکل روز شما را برهم بریزد و یا شما را کسل کرده و حوصله انرژی تان را بگیرد. تلاش کنید تا بتوانید پر انرژی باشید و قدرتی که می توانید روی احساسات خود داشته باشید را هرگز فراموش نکنید.

در رفتار و کارهای خود دقت کنید

برای کاهش این شک و بد گمانی در برخورد خود دقت کنید. مثل اگر از قبل با همسرتان هماهنگ نکرده اید و دیر به خانه بر می گردید و یا گوشی شما دیر وقت زنگ می خورد، ممکن است این رفتارها همسرتان را دچار بدبینی کرده باشد. این موضوع شاید از نظر شما خیلی پیش پا افتاده تلقی شود ولی طرف مقابل تان را شکاک کرده است. برای رفع این مشکل با او صحبت کنید و به شریک زندگیتان اطمینان دهید که او را در جریان امورات خود قرار خواهید داد.

همسر بدبین و برخورد با آن

از یک مشاور یا روانشناس کمک بگیرید.

یکی از شیوه های صحیح برخورد با همسر بدبین مراجعه به روانشناس است. مراجعه به یک مشاور خوب باعث می شود که علت و سرنخ این بدگمانی و شک ها را پیدا کند و با دادن راهکارها و ترفندهایی برای درمان برای شما و همسرتان بیان خواهد کرد تا بتوانید این مشکل را مدیریت کنید.

در برخورد با همسر بدگمان خود حالت تدافعی نگیرید

در برخورد با همسر بدبین خود ممکن است از بازجوی های او کلافه و خسته شده باشید اما بهتر است صبور باشید و رفتار خشمگین و تدافعی نداشته باشید. سوالات و حرف های همسرتان را با آرامش بشنوید. اگر با عصبانیت حرف او را قطع کنید یا با رفتارتان نشان دهید که عصبی هستید و صبرتان تمام شده، باعث بیشتر شدن تنش می شوید. هرگز از جملاتی مانند خیلی دیوانه هستی که چنین تفکراتی را داری و یا وای بسه دوباره شروع نکن استفاده نکنید. خشمگین شدن شما و استفاده از این عبارات باعث بیشتر شدن بدگمانی او خواهد شد. اینکار فقط سوء تفاهم ها را بیشتر می کند. پس صبوری کنید و بگذارید تا همسرتان احساساتش را خالی کند. پس از آرام شدن آن یا شکایت های او را نادیده گرفته و فراموش کنید و یا به آرامی موضوع را برایش توضیح داده و باهم گفت و گو کند.

ارتباط و رفتار با همسر بدبین

در رفتارهای اجتماعی خود مراقب باشید

از رفتارهایی اجتماعی که باعث بی اعتمادی همسرتان می شود، بپرهیزید. در محیط کاری خود صحبت غیر کاری نکنید و از تماس های غیر ضروری اجتناب کنید

در آخر به طور خلاصه می توان گفت در رفتار با همسر بدبین باید هر رفتاری را به خود نگیرید و ذهنتان را آشفته و مشوش نسازید، برای برطرف شدن این مشکل آرامش داشته باشید و سعی کنید بیشتر در دسترس همسر خود باشید. از رفتارهایی که حسادت او را تحریک می کند خودداری کنید و در نهایت یک مشاور یا روانشناس می تواند برای رفع این مشکل گزینه ای بسیار خوبی باشد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.