دسته ها
جمعه ۱ بهمن ۱۴۰۰

اهمیت حرف زدن با جنین در بارداری و زمان مناسب برقراری ارتباط والدین با جنین

 • شقایق ایران دوست
 • ۱۰ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب قرار است به بررسی حرف زدن با جنین در بارداری بپردازیم و تاثیرات رشدی و ذهنی این کار را بر روی جنین مطرح می کنیم. تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

حرف زدن با جنین در بارداری یکی از کارهایی می باشد که بسیاری از مادران انجام می دهند. در واقع این کار ارتباط بین مادر و فرزند را قوی تر می کند و می تواند تاثیرات بسیار زیادی بر روی رشد جسمانی و رشد ذهنی جنین داشته باشد. در ادامه همه چیز را در مورد این کار برایتان توضیح خواهیم داد.

چگونه با جنین حرف بزنیم؟

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

حرف زدن با جنین در بارداری

بعد از اتمام سه ماهه اول بارداری شما می توانید با جنین ارتباط برقرار کنید و با او حرف بزنید. در واقع تمامی حالات شما همانند افسردگی، اضطراب و یا شادی و خوشحالی شما به جنین منتقل می شود و او می تواند تمامی احساسات شما را درک کند بنابراین بهتر است بیش تر از قبل مراقب سلامت روان خود باشید. البته حرف زدن با جنین معمولا از هفته نوزدهم بارداری مفید است زیرا در این هفته تکامل گوش های جنین کامل شده است و می تواند تمامی حرف های شما را به راحتی شنیده و به آن ها واکنش نشان دهد.

مطالب قابل گفتن

یک سری از مادرها نمی دانند چه حرف هایی می توانند به جنینشان بزنند. جالب است بدانید که جنین عاشق شنیدن صدای مادر می باشد و دوست دارد دائما با او ارتباط برقرار کنید. می توانید از فعالیت های روزمره و کارهایی که در طی روز انجام می دهید با او حرف بزنید. این کار به شما کمک می کند تا به جنین خود نزدیک تر شده و او را با زبان مادری خود آشنا کنید. البته نیازی نیست در دوران بارداری دائما در حال حرف زدن باشید و جنین را آزار دهید. بهتر است زمان مناسبی برای این کار در نظر بگیرید و ساعاتی از روز به مدیتیشن بپردازید تا جنین بتواند با آرامش بیش تر به شما فکر کرده و ندای درونی تان را بشنود. یادتان باشد که صدای تنفس، صدای تپش قلب و سایر صدا هایی که درون بدن شما وجود دارد توسط مایع آمنیوتیک به جنین انتقال می یابد و این صدا ها به گونه ای فیلتر خواهند شد که می تواند منجر به آرامش جنین شود.

حرف زدن با جنین در بارداری

صحبت کردن دیگران با جنین

یادتان باشد که علاوه بر مادر پدر و یا سایر اعضای خانواده نیز می بایست با جنین حرف بزنند. این کار می تواند منجر به ایجاد ارتباط عمیق عاطفی شود. بنابراین زمانی که جنین متولد می شود افرادی که با حرف زدن خود را به او معرفی کردند، سریع تر با آن ها خو می گیرد زیرا این افراد برای نوزاد بسیار آشنا هستند و ارتباط قبلی بین آن ها شکل گرفته است.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

تعریف کردن قصه برای جنین

یکی دیگر از کارهایی که می توانید برای جنین خود انجام دهید این است که مانند کودکان برای او نیز قصه هایی را تعریف کنید. برای این کار باید از داستان های شاد استفاده کنید تا بتوانید تاثیر بیش تری بر روی جنین خود بگذارید و آرامش او را بیش تر کنید تا به رشد جسمی و ذهنی جنین کمک کرده باشید. بر اساس تحقیقاتی که انجام شده است جنین هایی که برایشان داستان خوانده می شود می توانند همان داستان ها را بعد از به دنیا آمدن تشخیص دهند.

پخش کردن موسیقی برای جنین

پخش کردن موسیقی برای جنین

یکی دیگر از کارهایی که می بایست آن را انجام دهید این است که بعد از هفته بیست و سوم بارداری باید برای نوزاد خود موسیقی پخش کنید و همراه آن آهسته برقصید. این کار به جنین کمک می کند تا بیش تر آرامش بگیرد. سعی کنید صدای موسیقی بیش از حد بلند نباشد تا جنین نترسد و بتواند با آن خو بگیرد. طبق تحقیقاتی که دانشگاه نیویورک انجام شده است گوش کردن به موسیقی ضروری است و می تواند به فنون نوشتن و خواندن و حرف زدن در آینده جنین موثر باشد.

ارتباط جنین و پدر

یادتان نرود که در این زمان پدر نیز از وظایف بسیار زیادی برخوردار می باشد و باید زمانی را برای برقراری ارتباط با جنین ایجاد کند. یادتان باشد پدرانی که با جنین خود وقت می گذرانند در آینده روابط نزدیک تری نسبت به سایرین با فرزندانشان دارند و می توان گفت این پدرها جزء والدین موفق هستند.

ارتباط گرفتن با جنین

خودتان را فراموش نکنید.

یادتان باشد که حتما زمانی را به خود اختصاص دهید و با استفاده از روش های مختلف سعی کنید آرامش درونی خود را تقویت کنید. در این میان می توانید از انواع ماساژها بهره مند شده و سعی کنید این کار را به صورت روتین هفتگی خود انجام دهید. در واقع حفظ آرامش مادر به حفظ آرامش جنین و رشد بهتر او کمک می کند. البته برخی از مادرانی که دچار علائم پره اکلامپسی هستند و یا شرایط خاصی را می گذرانند و یا تازه زایمان کرده اند نباید از ماساژ استفاده کنند. بهتر است برای داشتن یک برنامه مناسب قبل از هر کاری با پزشک و یا ماما مشورت کنید تا شرایط شما دچار بحران نشود.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.