دسته ها
پنج شنبه ۷ بهمن ۱۴۰۰

چرا شناخت خانواده ها قبل ازدواج مهم است؟

 • شقایق ایران دوست
 • ۷ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

در این مطلب به شما خواهیم گفت که شناخت خانواده ها قبل ازدواج و شناخت نوع حد و مرزی که در روابط آن ها وجود دارد چه کمکی به شما خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیش تر در این زمینه تا پایان ایمن مقاله ما را همراهی کنید.

شناخت خانواده ها قبل ازدواج به شما کمک می کند تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید و حتی منجر می شود تا قبل از این که در زندگی مشترک شکست بخورید از یک دیگر جدا شوید. در واقع این کار از سه جنبه مختلف مهم است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

شناخت خانواده ها قبل ازدواج

 • تصفیه آب خانگی آکواجوی
 • بلیط کیش

شناخت خانواده ها قبل ازدواج

یادتان باشد که شناخت قبلی به شما کمک می کند تا در تصمیم گیری های خود مصمم باشید و سعی کنید برای بهتر شدن آینده خود تلاش کنید. در واقع اگر بتوانید قبل از ازدواج با خانواده همسر خود آشنا شوید و چند جلسه ای را با آن ها بگذرانید می توانید مرز ها و حرمت هایی که آن ها برای یک دیگر قائل هستند را دریابید و با آشنایی کامل روابط خود را ادامه دهید. این کار منجر می شود تا شما بتوانید باید ها و. نباید ها و یا همان هنجار هایی که درون هر خانه ای وجود دارد را کشف کنید. البته این کار به سادگی امکان پذیر نیست زیرا افراد سعی می کنند بهترین رفتار را از خود نشان بدهند. بهتر است زمانی که قصد انجام این کار را دارید کمی زیرک باشید و سعی کنید با موشکافی روابط آن ها را بررسی کنید. یادتان باشد که حتما باید شیوه فرزند پروری و احترامی که افراد خانواده برای یک دیگر قائل هستند را دریابید زیرا در آینده رفتار های همسر شما بر روی تربیت کودکانی که خواهید داشت تاثیرات بسیاری دارد.  در ادامه به شما خواهیم گفت که شناخت مرز های خانواده چه کمکی به شما خواهد کرد.

عدم استقلال یافتن

یکی از انواع مرز هایی که قرار است با آن رو به رو شوید مرز هایی به هم گره خورده می باشد که اغلب روانشناسان آن را با نام خانواده های در باز می شناسند. در واقع افراد این خانواده به شدت به یک دیگر وابسته اند و دوری آن ها از هم به سختی امکان پذیر خواهد بود. در این نوع خانواده ها محل خواب دقیقی برای اعضای خانواده بیان نشده است و استفاده از وسایل یک دیگر و حساب های بانکی امری عادی تلقی می شود. فردی که در چنین خانه ای بزرگ شده باشد به هیچ عنوان استقلال نیافته است و در زندگی مشترک ممکن است مشکلاتی بسیار زیاد برایتان ایجاد کند زیرا آن ها حریم شخصی را نمی دانند و همین طور نمی دانند که چگونه می توان در زندگی خود حریم دیگران را حفظ کرد.

شناخت توانایی های هخمسر با شناخت خانواده او میسر خواهد بود.

ناتوانی در همدلی

یکی از مشکلاتی که در فرزند پروری نادرست برای فرزندان ایجاد می شود این است که نمی توانند با یک دیگر همدلی کنند و همین مشکل باعث می شود زمانی که یکی از اعضای خانواده به کمک نیاز داشته باشد به او بی توجهی کنند. این گونه خانواده ها مرز های بسیار خشکی دارند و انعطاف پذیری در چنین خانواده هایی به کم ترین میزان خود می رسد. در این نوع خانواده ها که انعطاف پذیری بسیار کمی دارند وظایف هر فرد به خوبی مشخص شده است و هر فردی باید بتواند وظایف خود را به نحو احسن انجام دهد در غیر این صورت با مشکلاتی مواجه خواهد شد و نظم خانه و خانواده آشفته می شود. خانواده هایی که این مدلی هستند شرایط جوی آن ها معمولا مانند پادگان های نظامی است و کودکانی که در این خانه ها بزرگ می شوند عزت نفس بسیار کمی دارند و معمولا در روابط خود شکست می خورند.

 • مبل و میز
 • قاصدک 24

چرا باید خانواده همسر را بشناسیم؟

حد و مرز های منعطف

اگر بتوانید حد و مرز های خانواده همسر آینده خود را تشخیص بدهید کمک بسیار زیادی به خود خواهید کرد و در این زمینه می توانید از روانشناسی خانواده نیز کمک بگیرید. در واقع اگر روانشناسی با آن چه که به او می گویید تشخیص دهد حد و مرز خانواده چگونه است و نیاز های شما را بررسی کند به شما خواهد گفت که این رابطه می تواند برای شما مفید باشد یا خیر. حد و مرز خانواده هایی که صحیح و مناسب می باشد و انعطاف پذیری مناسبی به همراه دارد معمولا می تواند افرادی مناسب برای ازدواج تربیت کند. این نوع خانواده ها به هیچ کدام از دو نوع اولی شبیه نیستند بلکه همه اعضای خانواده در زندگی خانوادگی شریک اند و برای مستقل شدن تلاش می کنند. افرادی که در این خانه ها بزرگ می شوند معمولا دارای اعتماد به نفس بیش تری اند و در زمینه های شغلی و کاری بسیار موفق تر از سایرین هستند. در این خانواده ها حد و مرز شخصی وجود دارد و کسی به آن تعرض نخواهد کرد.

ناخت حد و مرز های خانواده چه کمکی به روند ازدواج ما دارد؟

در نظر داشته باشید که شناخت معیار های انتخاب همسر به شما کمک می کند تا راحت تر بتوانید شریک زندگی خود را پیدا کنید و اگر بتوانید به شناخت خانواده ها قبل ازدواج بپردازید قطعا زندگی بهتری در آینده خواهید داشت زیرا همسر خود و توانایی های او را می توانید از روی حد و مرز های تعریف شده بدانید.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.