دسته ها
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

نگاهی به حمام های کاراکالا رم و دانستنی های جالب درباره آن

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

حمام های کاراکالا یکی از حمام های تاریخی و باستانی در شهر رم ایتالیا هستند. این حمام های باستانی دارای بخش های مختلف آب گرم، آب سرد و نیمه گرم هستند. ارزش این حمام به دلیل ارتقا نظافت مردمان منطقه و افزایش سطح روابط اجتماعی آن ها می باشد. این حمام دارای کاشی کاری و موزاییک کاری است.

یکی از بهترین جاذبه هایی که در کشور ایتالیا وجود دارد، این جاذبه مهم می باشد، که سالانه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. اگر قصد سفر به این کشور را دارید، پیشنهاد می کنیم حتما از حمام های کاراکالا بازدید نمایید. این حمام ها دارای قدمت بسیار زیادی هستند، و از نظر باستانی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند. این مکان دیدنی در شهر رم دارای معماری خاص و منحصر به فردی می باشد، که نسبت به زمان خود یکی از بهترین حمام های آن زمان در کشور ایتالیا بوده است. این جاذبه از زمان رم باستان وجود داشته است، و یکی از ساختمان هایی است، که هنوز پابرجا مانده است. در ادامه این بخش می توانید با حمام های باستانی در رم آشنا شوید.

حمام معروف کاراکالا

حمام های کاراکالا رم را بشناسید:

همانطور که می دانید ایتالیا مهد جاذبه های باستانی دنیا است، کشوری که با تمدن غنی و ارزشمند خود می تواند توجه گردشگران زیادی را جلب کند. این امپراطوری باستانی جنبه های فرهنگی و تاریخی زیادی دارد. سبک خاصی از معماری های بناهای باستانی در این مناطق می توند جالب توجه باشد. یکی از جاذبه های تاریخی در این کشور حمام های باستانی آن می باشد، که در شهر رم قرار گرفته است. این حمام ها از حمام های آب گرم در دوران گذشته می باشد. این بنا یکی از مکان های دیدنی ایتالیا است، و جذابیت های باستانی و تاریخی مهمی دارد.

 حمام کاراکالا را بشناسید

تاریخچه حمام ها:

این حمام ها در زمان امپراطوری سپتیمیوس سوروس و در سال ۲۰۶ ساخته شده است. در واقع در سال ۲۰۶ ساخت این بنا آغاز شده است، و پسر این پادشاه ساخت آن را به اتمام رسانده است. این حمام باستانی در قرن ۶ کاربرد زیادی داشته، و یکی از بناهای قدیمی می باشد. بقایای این حمام توسط برخی از حفاران کشف شده است. بخش هایی از این بنا مرمت شده و در حال حاضر مخروبه هایی از آن قرار دارد. در اطراف این حمام باغ هایی مشاهده می کنید، که جذابیت های تاریخی و طبیعی دارند.

  •  قاصدک 24
  •  پرنس

حمام زیبای کاراکالا

جالب است بدانید، حمام های کاراکالا به عنوان دومین حمام بزرگ دنیا شناخته می شود. این حمام ها دو کاربرد دارند، و جمعیت زیادی در آن دوران از آن استفاده می کرده اند. یکی از مصارف این حمام ها مصارف روزانه است، همچنین مردمان این منطقه از این حمام ها برای نظافت نیز استفاده می کرده اند.

آشنایی با بخش های مختلف حمام:

به طور کلی می توان گفت: این حمام ها ۳ حمام اصلی هستند. و یکی از مجموعه آثار باستانی به شمار می آیند. از بخش های مختلف در این بنا می توان به استخر آب سرد، استخر آب گرم، استخر آب نیمه گرم و … اشاره کرد. مردم از این حمام ها آزادانه استفاده می کردند. یکی از بخش های جذاب در این دسته از حمام ها ساخت بزرگ آن ها می باشد. در ساخت این حمام ها از موزاییک و دیگر تزئینات استفاده شده است.

حمام های کاراکالا

از این حمام ها تا قرن ۶ میلادی استفاده شده است، و ساخت آن مربوط به قرن ۲ میلادی می باشد. اگر می خواهید در طول سفر خود با یک جاذبه حیرت انگیز رو به رو شوید، حمام های کاراکالا می توانند، گزینه بسیار مناسبی در طول سفر باشند. این حمام ها در زمان امپراطوری سپتیمیوس سوروس ساخته شده اند، و برای مردم منطقه به عنوان یک نماد بزرگ از قرون گذشته شناخته می شوند. این مکان در طی سال های مختلف به دست دولت ها مورد بازسازی و مرمت قرار گرفته اند.

معماری حمام کاراکالا

این ساختمان به عنوان دومین حمام عمومی در این کشور می باشد، که در گذشته افراد می توانستند از آن استفاده نمایند. اکنون این جاذبه فقط جنبه تاریخی دارد، و مسافران می توانند از آن بازدید کرده، و به ثبت عکس و خاطرات بپردازند. در این ساختمان باستانی و قدیمی سه بخش وجود دارد، که می توانید به راحتی از هر سه بخش آن دیدن نمایید. این سه بخش شامل استخر آب داغ، استخر آب سرد و استخر آب نیمه گرم می باشد، که مردم می توانند در گذشته که دسترسی به آب سخت بوده از این حمام ها استفاده نمایند.

قدمت حمام کاراکالا

دیدنی های پمپی شهر سوخته ایتالیا نیز همانند این حمام های باستانی از ارزش زیادی برخوردار می باشد. می توان گفت این شهر سوخته و این حمام ها از قدیمی ترین جاذبه های باستانی در رم و ایتالیا به شمار می آیند.

بازدید از حمام:

برای بازدید از حمام های کاراکالا باید بلیط تهیه کنید. هزینه این بلیط ها چندان گران نیستند، و شما می توانید از نزدیکی همین حمام ها بلیط خریداری نمایید. برای بازدید از این حمام ها می توانید صبح و عصر بروید. اما باید توجه داشته باشید که روزهای دوشنبه تنها در شیفت عصر می توانید به این حمام ها بروید. فروشگاه کتاب کوچکی که در نزدیکی این بنا قرار دارد، یکی از مکان هایی است، که می توانید از آن ها به طور دقیق کسب اطلاع کنید.

حمام کاراکالا در ایتالیا

این حمام کجا هستند؟

این حمام های تاریخی و باستانی در جنوب مرکز شهر قرار دارند. شما با بازدید از این منطقه می توانید مجموعه ای باستانی از آن را مشاهده کنید. برای بازدید از این حمام ها تنها ۵ دقیقه تا رسیدن به ایستگاه مترو زمان دارید. اتوبوس ها نیز در این مسیر خدمات رسانی می کنند، بنابراین شما به راحتی می توانید به این منطقه بروید و از زیبایی های آن بازدید نمایید.

این حمام یکی از دیدنی های رم برای گردشگران به شمار می آید. امتیازات تاریخی اینگونه از بناها می تواند برای گردشگران بسیار جالب توجه باشد. در بخش هایی که در مسیر امکان پیاده روی نیز وجود دارد می توانید با همراهان کمی پیاده روی کنید.

بخش های حمام کاراکالا

این مجموعه حمام ها از بزرگ ترین حمام های عمومی در دنیا هستند. علت جذابیت و شهرت این حمام ها به دلیل قدمت باستانی آن ها می باشد. چشمه های آب گرم، آب سرد و … از بخش های مختلفی هستند، که در این حمام قرار دارند، و می توانید از آن ها دیدن کنید. یکی از بخش های مهم در این حمام تاثیری است که در رواج ارتباط های اجتماعی داشته است. در آن دوران مردم با استفاده از حمام های عمومی به نظافت خود رسیدگی می کرده اند، از سویی با افراد جدیدی در حمام های عمومی آشنا می شده اند.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.