دسته ها
یکشنبه ۲۴ تیر ۱۴۰۳

کدام ورزش مناسب بیماران قلبی است؟

 • سحر هودانلویی
 • ۲۷ آبان ۱۴۰۰
 • ۰

ورزش برای بخش کثیری از جامعه توصیه شده است و حتی برخی از بیماران با انجام برخی ورزش های منحصر می توانند به درمان و یا کاهش علائم آن بیماری بپردازند. در ادامه این مطلب با ما همراه شوید تا به خوب با ورزش مناسب بیماران قلبی آشنا شوید.

برای آن که بتوان سلامتی قلب  را به خوبی تامین کنید، بایستی به فکر تقویت آن باشید. همچنین اگر در خانواده‌ ای زندگی می کنید که برخی از به بیماری های قلبی مبتا هستند و همواره نگران سلامتی قلب خود می باشند، بایستی ورزش کنید. اگر در طی روز به طور کلی تنها نیم ساعت پیاده روی کنید، تاثیر مثبتی بر سلامتی قلب قائل می گردید. برای آشنایی بیشتر با ورزش مناسب بیماران قلبی در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

معرفی ورزش مناسب بیماران قلبی

آشنایی با ورزش مناسب بیماران قلبی

برخورداری از فعالیت جسمانی به تقویت ماهیچه های قلب، و دارا شدن از وزن مناسب و محافظت از رگ های قلب می انجامد که در ادامه نیز می توانید از بروز خطرات احتمالی حمله قلبی یا سکته مغزی جلو گیری کنید. همچنین دلیل این خطرات وجود کلسترول بالا، قند خون یا فشار خون بالا است که در این رابطه باید نکات سلامتی را به خوبی رعایت کنید.

قابل به ذکر استکه تمریناتی اعم از ورزش های هوازی و استقامتی می تواند تاثیر به سزایی در سلامت قلب ایفا نماید. همچنین به طور کلی ورزش برای افراد مبتلا به سکته قلبی در سه گروه تقسیم می‌شود؛

 1.  ورزش‌های مطلوب
 2. ورزش‌های مشروط
 3.  ورزش‌های ممنوع
 • ورزش های مطلوب

پیاده روی:

یکی از مناسب ترین ورزش ها در هوای صاف و آفتابی، پیاده روی است که با گوش دادن به موزیک نیز می توانید حال روحی خود را بهتر کنید. توجه داشته باشید که نباید پیاده روی را با کوهنوردی اشتباه بگیرید و بایستی زمینی صاف و هوای نه خیلی سرد یا گرم را بای پیاده روی انتخاب کنید.

ژیمناستیک:

حرکات موزون و نرمش های ملایم مناسب ماساژ دادن قلب است و این حرکات بهتر است در دورهای کوتاه مدت و و در طی صبح انجام گیرد.

آشنایی با ورزش شنا برای بیماران قلبی

شنا:

توجه داشته باشید که زیاده روی در ورزش شنا می تواند به گرفتگی ماهیچه قلب منجر شود. همچنین شیرجه زدن از ارتفاع بالاتر از ۸۰۰ متر و شنا کردن در آب بسیار سرد چندان توصیه نمی شود که بهتر است در فواصل و آب مناسب برای شنا انتخاب کنید. به طور کلی شنای قورباغه را در استخر انجام دهید و از شنا انفرادی دور از ساحل و آب رودخانه یا دریاچه های کوهستانی به شدت اجتناب کنید.

 • آرون گروپس

دوچرخه‌سواری:

دوچرخه سواری از دیگر ورزش هایی است که چند احتیاط را باید در نظر گرفت، به این صورت که در زمین ناهموار و گردش طولانی مدت باید از انجام آن اجنتاب کنید.

اسب سواری:

این ورزش برای افراد داری سکته قلبی مناسب می باشد و بسیای از پزشکان متخصص قلب آن را تایید کرده اند.

پینگ پونگ:

این ورزش به شرط آن که طولانی نشود، بسیار توصیه می گردد.

 • ورزش های مشروط

اسکی:

این ورزش را می توان بعد از گذشت ۲سال از سکته قلبی، افرادی که در گذشته به طور منظم آن را انجام می دادند، دوباره آغاز نمایند. همچنین توجه داشته که این ورزش به غیر از خستگی حاصل از انجام ورزش اسکی، از مشکلات دیگری به مانند ارتفاع، سرمازدگی پیست برخوردار است.

آشنایی با ورزش دومیدانی برای بیماران قلبی

 • ورزش های ممنوعه

به طور کلی بایستی از انجام ورزش های گفته شده در ادامه مطلب به شدت بپرهیزید.

 1. مسابقات دو و میدانی
 2. بسکتبال
 3. بولینگ
 4. بوکس
 5. شکار
 6. تمام مسابقه‌ها
 7. شمشیربازی
 8. کشتی
 9. فوتبال
 10. شیرجه
 11. اسکی در ارتفاعات بالا
 12. پیست‌های ناهموار
 13. تنیس،
 14. والیبال
 15. جودو
 16. کاراته

در صورتی که مطالعه این مطلب برایتان موثر واقع گشت، با کلیک به روی دیگر مطالب مرتبط همانند ورزش‌ ها برای بیماران ام اس و ورزش های مناسب برای درمان قوز  باری دیگر تیم مجله نویسی آرگا را همراهی و حمایت نمایید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *