دسته ها
یکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰

روستای لزور و مهمترین دیدنی های این منطقه زیبا

  • سمیه نیک فرجام
  • ۳ آبان ۱۴۰۰
  • ۰

اگر از علاقه مندان به جاذبه های ییلاقی در منطقه اطراف تهران هستید، باید به روستای لزور سفر کنید. این روستا از جاذبه های دیدنی زیبایی برای گردشگران برخوردار است. از جاذبه های دیدنی در این روستا می توان به امام زاده خوش نام اشاره کرد، که از جاذبه های تاریخی است. منطقه لاسک که از جاذبه های طبیعی است، در این روستا قرار دارد.

ستای لزور روستای در استان تهران است. گردشگرانی که بدون هیچ گونه اطلاعات نسبت به این روستا به این مناطق می روند، تصور می کنند که وارد شهرستان شده اند. این روستا بیشتر مانند روستاهایی است، که در منطقه شمالی کشور قرار دارند. در واقع این روستا از جمله بزرگ ترین روستاهای واقع در تهران است. وجود شرایط اقلیمی و آب و هوایی مساعد در اینگونه از مناطق می تواند، یکی از ویژگی های منحصر به فرد برای گردشگران در این مناطق باشد. در این مناطق رشته کوه هایی با چشم اندازهای زیبا دیده می شود. وجود شرایط آب و هوایی معتدل و مناسب در این مناطق موجب شده تا به یکی از مناطق ییلاقی تبدیل شود.

روستای بکر لزور

روستای لزور را بشناسید:

همانطور که می دانید، رشته کوه های البرز یکی از زیباترین ارتفاعات ایران می باشد. در این مناطق می توانید از چشم اندازهای زیبایی بازدید کنید. همچنین این منطقه به دلیل شرایط آب و هوایی که دارد می تواند برای مسافران مناسب باشد. مراتع سرسبزی که در این مناطق می بینید، به دلیل شرایط اقلیمی مناسب در این منطقه بسیار سرسبز هستند. در فصل بهار این روستا دارای آب و هوای بهاری و مناسبی است، و با وزش نسیم خنک لذت بیشتری از سفر خود به این مناطق خواهید داشت. دریاچه لزور از جمله مناطق بکر و زیبایی است، که می توانید از آن ها دیدن نمایید.

جاذبه های لزور

این روستا با شهر تهران ۱۶۵ کیلومتر فاصله دارد، و در یکی از دهستان های قزقانچای واقع شده است. این روستا و چشم اندازهای بکر آن از سوی گردشگران و علاقه مندان زیادی مورد توجه هستند. در ارتفاعات این منطقه نیز می توانید از مناظر بسیار زیبایی دیدن نمایید. مردمان این روستا به شغل دامداری و کشاورزی مشغول هستند. در این روستا محصولاتی همچون سیب زمینی، جو، گندم و … کشت می شوند، که بخش مهمی از درآمدزایی آن ها را تشکیل داده است.

  •  دکتر کرمانی
  • کالا چیو

دهکده لزور

چشمه معجزه و دریاچه سیاه رود:

یکی از زیباترین دیدنی های این روستای لزور چشمه معجزه و دریاچه دیدنی سیاه رود می باشد. این چشمه که از اصلی ترین چشمه های فرح رود سرچشمه می گیرد، یکی از چشم اندازهای زیبای این روستا محسوب می شود. بعد از طی کردن مسیری از روستا می توانید با چنین چشم اندازهایی رو به رو شوید. همچنین بالاتر از این چشمه می توانید سدی مشاهده کنید، که از نظر تامین آب های این منطقه با اهمیت است. دریاچه سیاه رود نیز یکی دیگر از دریاچه های دیدنی در این منطقه است، و مکان مناسبی برای اسکان و تفریح علاقه مندان می باشد. آب های این دریاچه نیز از فرح رود تامین می شود.

ارتفاعات لزور

منطقه لاسک:

مسیر لاسک که یک جاده خاکی است، و شما امکان پیاده روی در آن را دارید، یکی دیگر از مناطق است، که می توانید از آن دیدن کنید. شما گردشگران و علاقه مندان با پیاده روی در بخش هایی از این منطقه می توانید تجربه های جذابی از سفر داشته باشید. از زیبایی های این جاده خاکی می توان به درختان سپیدار اشاره کرد. باغ های میوه و مراتع سرسبز نیز از دیگر چشم اندازهای دیدنی در این روستا هستند. این منطقه از مکان های دیدنی تهران برای گردشگران به شمار می آید، و می تواند علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.

روستای لزور

این منطقه دارای آب و هوای مناسب و معتدلی است، همچنین کوهستان های اطراف دارای نشاط خوبی هستند. این مسیر سرشار از مناظر زیبا و دیدنی است. نمای دیدنی از باغ های میوه رودخانه و … از دیگر زیبایی های این روستا می باشد. مناظر این منطقه در فصل های مختلفی از سال دارای جذابیت می باشند. در فصل پاییز برگ های نارنجی درختان توجه شما را به خود جلب می کند. کوه ها و ارتفاعات اطراف نیز از دیگر چشم اندازهای دیدنی این مناطق هستند.

مناظر زیبای لزور

قله میشینه مرگ:

از دیگر دیدنی های روستا لزور می توان به قله کیشینه مرگ اشاره نمود. برای صعود به این قله می توانید مسیری را پیاده روی کنید. کوهنوردان از گردشگرانی هستند، که در این منطقه سفر می کنند. این قله یکی از مرتفع ترین قله های این منطقه به شمار می آید. که در رشته کوه های البرز واقع شده است. این منطقه ارتفاع بسیار زیادی دارد. صعود در این قله در سال های اخیر بسیار مورد توجه است. شما در این منطقه می توانید از مناظر دل انگیزی بازدید نمایید. این قله و ارتفاعات آن دارای چشم اندازهای زیبایی می باشند. در این ارتفاعات می توانید، از مراتع سرسبز و دیدنی بازدید نمایید که مورد توجه هستند.

قله های لزور

امام زاده خوش نام:

اگر از علاقه مندان به جاذبه های تاریخی و مذهبی هستید، می توانید از این امام زاده دیدن نمایید. سفر و بازدید از این امام زاده به همراه یک فرد محلی می تواند، تجربه های بیشتری در اختیار شما قرار دهد. مناظر اطراف این امام زاده نیز بسیار دیدنی است. در امتداد مسیر این امام زاده نیز می توانید رودخانه ای زیبا و دیدنی را مشاهده کنید. باغ ها و مناظر طبیعی نیز از دیگر دیدنی های این منطقه هستند. چشمه گوارا که در نزدیکی این امام زاده قرار دارد، از دیگر مکان های گردشگری محسوب می شود.

آشنایی با دهکده لزور

چه زمانی به این این منطقه سفر کنیم؟

سفر به روستای لزور در فصل های مختلفی از سال با تجربه های جذاب و بکر همراه خواهد بود. در این روستا می توانید در فصل بهار از مناظر زیبا و رویایی دیدن نمایید. در فصل تابستان و بهار این منطقه آب و هوای گرمی دارد. در فصل بهار نیز عطر میوه ها و گیاهان بهاری بسیار دلنشین می باشد. طبیعت دل انگیز در اینگونه از مناطق نیز می تواند مورد توجه شما باشد.

دیدنی های لزور

این روستا یکی از  مکان های دیدنی حومه تهران برای گردشگران است. جذابیت های این روستا شامل جذابیت های فرهنگی و تاریخی آن می باشد، و شما می توانید در سفر به این منطقه با جذابیت های فرهنگی به ویژه زندگی مردمان این روستا بیشتر آشنا شوید. جذابیت های تاریخی و طبیعی در اینگونه مناطق می تواند مورد توجه باشد. این روستا دارای مناظر زیبا و دیدنی می باشد، و به دلیل طبیعت بکر و دیدنی که دارد مورد توجه است.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.