دسته ها
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰

دهکده جهانی دبی و معرفی ملیت های مختلف

  • سمیه نیک فرجام
  • ۵ مهر ۱۴۰۰
  • ۰

دهکده جهانی دبی یکی از دهکده های مشهور در این شهر است. این دهکده مجموعه ای از غرفه ها را دارد، که در آن به معرفی ملیت های مختلف می پردازد. در این غرفه ها می توانید با لباس های ملی، صنایع دستی، سوغاتی ها، خوراکی های خوشمزه و … آشنا شوید. این دهکده بسیار زیبا و دیدنی استو جذابیت های زیادی دارد.

دهکده جهانی دبی یکی از جذابیت های توریستی و گردشگری جدید در این شهر است. این دهکده یکی از مناطق گردشگری می باشد، که طرفداران زیادی دارد. شما در سفر خود به دبی می توانید از جذابیت های این دهکده دیدن نمایید. این دهکده در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. هر ساله توریستان زیادی به این منطقه سفر می کنند، و از جذابیت های آن بازدید می نمایند. جالب است بدانید که این کشور در دنیا بسیار شناخته شده است، زیرا در نزدیکی دبی دهکده ای ساخته شده، که غرفه هایی از کشورهای مختلف در آن قرار دارد، و موجب معرفی کشورهای مهم دنیا شده است. در این غرفه انواع مختلفی از سوغاتی های این کشورها به فروش می رسد، که می تواند در رونق فرهنگ این کشورها موثر باشد.

غرفه دهکده جهانی

دهکده جهانی دبی را بشناسید

این دهکده می تواند اطلاعات مهمی را درباره ملیت های مختلف در اختیار علاقه مندان قرار دهد. شما با بازدید از این دهکده می توانید معابد مختلفی از تایلند، برج ایفل، هیروگلیف های مصر و شهر ممنوعه پکن را از نزدیک مشاهده کنید. هر یک از این ملیت ها دارای ارزش های خاص خود هستند، در غرفه هایی که به هر ملیت اختصاص داده شده است بخش مهمی از فرهنگ و صنایع دستی آن به نمایش گذاشته شده است. این دهکده می تواند یکی از مهم ترین جذابیت های توریستی در این شهر اماراتی باشد. این دهکده می تواند یکی از موزه های دبی باشد، که از آن دیدن خواهید کرد.

نمای دهکده جهانی

آشنایی با تاریخچه دهکده:

این دهکده توریستی در سال ۱۹۹۷ ساخته شده است. این دهکده رو به روی شهرداری شهر قرار داشت، بعدها آن را به محله عود متا که در جوار محله کرامه دبی است، منتقل شد. طولی نکشید که این دهکده به دلیل برگزاری نمایشگاه های مختلف مشهور شد، و در فستیوال های سیتی دبی به شهرت رسید. جشنواره بزرگی که در سال ۲۰۰۵ در این مکان برگزار شد، آن را به خارج از دبی منتقل کرد. با انتقال این دهکده به شکل بنای دائمی ساخته شد، و از حالت نمایشگاه ها به یک شهربازی تبدیل شد. شما در سفر به دبی می توانید از این دهکده نیز دیدن نمایید. در حال حاضر دهکده جهانی دبی در منطقه خروجی جاده ۳۷ امارات متحده قرار گرفته است.

  •  بلیط کیش
  •  قاصدک 24

آشنایی با دهکده جهانی

درباره دهکده جهانی امارات چه می دانید؟

این دهکده شهرکی است، که می توانید در آن نمادهایی از کشورها و ایالت های مختلف را مشاهده کنید. بسیاری از کشورهای مختلف دنیا در این دهکده غرفه هایی دارند، که موجب معرفی آن ها به دیگر کشورهای دنیا می شود. هر ساله بازدیدکنندگان زیادی از نقاط مختلف دنیا به این دهکده سفر می کنند. شما با سفر به این دهکده می توانید ۳۲ کشور مختلف را با جود بناهای مشهور آن بشناسید. در کشور امارات متحده عربی این دهکده بسیار مشهور و شناخته شده است، و شهرت زیادی دارد.

جاذبه های دهکده جهانی

آشنایی با آداب و رسوم هر یک از این ملیت ها می تواند اطلاعات مهمی را در اختیار شما قرار دهد. در هر یک از غرفه های این دهکده مجموعه ای از سوغاتی های کشورها، لوازم سنتی، صنایع دستی، لباس های ملی و … در معرض دید و نمایش قرار گرفته می شوند. عکاسی کردن از بخش های مختلف این غرفه ها می تواند جذابیت زیادی برای علاقه مندان داشته باشد. در این دهکده و غرفه های آن امکانات بسیار وسیعی وجود دارند، که شامل مراکز تفریحی، سرگرمی ها، سنت ها، جشن های مختلف و … می باشند.

دهکده جهانی

جشن های مختلفی که در این دهکده برگزار می شوند، متعلق به کودکان و بزرگسالان نیز می باشند. این دهکده توریستی از جذابیت های زیادی برخوردار است، و از نزدیک می توانید از جذابیت های آن دیدن کنید. این مکان یک مرکز فرهنگی بسیار ارزشمند در دنیا است، و از جذابیت های تاریخی، تفریحی، هنری، تجاری و … برخوردار می باشد.

تلفیقی از جذابیت های فرهنگی و دیگر امکانات در دهکده جهانی دبی موجب شده از ارزش زیادی برای گردشگران برخوردار باشد. نمایشگاه ها بخش مهمی از جذابیت های این دهکده می باشند، زیرا در آن با هنرهای سنتی و دستی زیادی آشنا می شوید. بخش مهمی از این نمایشگاه ها به تولیدات داخلی و صنایع دستی کشورها اختصاص پیدا می کند. این مکان به قدری از سوی هواداران مورد استقبال قرار گرفته است، که می تواند به عنوان یکی از جذاب ترین جاذبه های توریستی شناخته شود.

دهکده جهانی دبی

تفریحات دهکده:

در این دهکده تفریحات بسیار زیادی وجود دارند. این دهکده مکانی سراسر تفریح و گشت و گزار است. شما علاقه مندان در این دهکده می توانید سبک مختلفی از معماری های جهان را مشاهده کنید. معماری هر یک از این بخش ها شگفت انگیز می باشد. شما این امکان را دارید تا از تمامی این غرفه عکس برداری کند، و زیبایی های آن را ثبت کنید. اگر دوست دارید می توانید از تمامی سوغاتی های این دهکده خریداری کنید.

گلوبال ویلچ که یکی از شهربازی های جذاب و تفریحی در دبی است، در این دهکده قرار دارد. این شهربازی دارای وسایل بسیار جذابی است. این وسایل هیجان انگیز شامل چرخ و فلک می باشد. این وسایل بسیار سرگرم کننده هستند. کانال آبی که در این محوطه واقع شده است نیز از زیبایی های زیادی برخوردار است. قایق های تفریحی نیز بخش جذابی از تفریحات این دهکده هستند، که در می توانید از آن ها لذت برید.

نمای دهکده جهانی

این استیج هیجان انگیز هر شب جنگ های شاد و برنامه های مفرحی را برای گردشگران دارد. غرفه های مربوط به کشورهای مختلف شامل بناهای گوناگونی از کشورها می باشند. به عنوان مثال برج ایفل، ساعت لندن، مجسمه آزادی، برج خلیفه، برج کج پیزا، مسجد تاج محل، گنبدهای روسیه و … از نمونه های معماری و نمادهای متعلق به این کشورها می باشند.

دهکده جهانی دبی یکی از مهم ترین مکان های دیدنی دبی برای گردشگران است. بخش هایی از این دهکده به شکل مینیاتوری ساخته شده اند، و از معماری زیبایی برخوردار هستند. این دهکده شامل بخش های مختلفی است و جذابیت های گوناگونی دارد. با توجه به اینکه این شهر یکی از شهرهای امیرنشین در کشور امارات است، می تواند از جذابیت های برخوردار باشد. این شهر جاذبه های بسیار لاکچری و مدرنی دارد.

منبع : آرگا


مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.