دسته ها
سه شنبه ۶ مهر ۱۴۰۰

دریافت اقامت با خرید ملک در کدام کشورها امکان پذیر است؟

  • سمیه نیک فرجام
  • ۲۱ شهریور ۱۴۰۰
  • ۰

اقامت از طریق خرید ملک یکی از شیوه های سرمایه گذاری در کشورهای خارجی است این شیوه سرمایه گذاری دارای شرایط بسیار مناسبی است و شما از این طریق می توانید به راحتی حق شهروندی و اقامت این کشورها را دریافت کنید از جمله کشورهای دارای این شرایط می توان به اسپانیا، یونان، پرتغال و … اشاره کرد.

همانطور که می دانید شیوه های مهاجرتی به کشورهای دیگر متعدد است بسیاری از متقاضیان از طریق ویزای کاری، تحصیلی، ازدواج و یا سرمایه گذاری به کشو مورد نظر مهاجرت می کنند و اقامت آن را دریافت می کنند. شیوه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کردن مختلف است یکی از شیوه های محبوب مهاجرتی در این زمینه سرمایه گذاری کردن در ملک است شما از این طریق می توانید به راحتی اقامت این کشور ار دریافت کنید دلیل محبوبیت این شیوه های مهاجرتی ویزای طلایی است که می توانید در این کشورها دریافت کنید این شیوه ویژه افرادی است که می خواهند به راحتی به کشوری مهاجرت کنند و می توانند از طریق سرمایه گذاری کردن در این بخش ها به راحتی ویزای خود را دریافت نمایند. شما با استفاده از این شیوه می توانید خانواده خود را نیز ساپورت کنید و به همراه خود ببرید اخذ ویزای شهروندی نیز با استفاده از این شیوه ها راحت است اما در این زمینه کشورهای گوناگونی یزا می دهند که شما باید پیش از اقدام اطلاعات کسب کنید شما می توانید از طریق دفاتر حقوقی اطلاعات لازم در این زمینه را کسب کنید.

شرایط اقامت با خرید ملک:

کدام کشورها برای ویزای سرمایه گذاری مناسب هستند؟ در این میان برخی از کشورها با شرایط راحت تر و آسان تری ویزای سرمایه گذاری می دهند شما پش از اینکه سرمایه گذاری کنید باید بدانید هدفتان از این کار چیست آیا تنها قصد سوددهی دارید یا می خواهید اقامت این کشور را نیز دریافت کنید برخی حتی به دنبال اهداف بزرگ تری در این زمینه هستند با این وجود باید با توجه به هدفی که دارید کشور مورد نظر خود را برای دریافت ویزا و اقامت انتخاب کنید.

اقامت با خرید خانه

به طور کلی افراد برای دریافت این نوع از ویزا دو هدف دارند کسب سود از طریق خرید ملک و اخذ اقامت از طریق خرید ملک دو هدف کلی است شما با تعیین اینکه سرمایه گذاری شما چیست می توانید بهترین کشور مورد نظر خودتان را انتخاب کنید در برخی از موارد نیز نشان داده شده است برخی کشورها می توانند هم پوشانی داشته باشد یعنی هم می توانند شما را به هدف سوددهی برسانند و هم می توانید از طریق سرمایه گذاری اقامت و حق شهروندی این کشور را دریافت کنید ما به این منظور به بررسی شیوه های سرمایه گذاری از کشورهای مختلف پرداخته ایم که در ادامه به آن ها اشاره می شود.

مهاجرت با خرید ملک

  •  نهال بیبی شاپ
  •  بلیط کیش

ویزای سرمایه گذاری اسپانیا:

کشور اسپانیا یکی از کشورهایی است که به اخذ ویزای سرمایه گذاری می پردازد شما نیز اگر به اقامت در این کشور تمایل دارید می توانید با خرید خانه سرمایه گذاری خود را انجام دهید خرید ملک به ارزش ۵۰۰۰۰۰ یورو می توانید سرمایه گذاری انجام دهید برای اخذ ویزای شهروندی باید پاسپورت اول این کشور را داشته باشید. از مزایای دریافت ویزای سرمایه گذاری در این کشور می توان به هزینه های مناسب زندگی در این کشور، پاسپورت معتبر در دنیا و سطح کیفیت مناسب زندگی در این کشور اشاره کرد از مهم ترین معایب زندگی در این کشور نیز می توان به نرخ بالای مالیات ها، نداشتن پاسپورت دو گانه و گران بودن خانه ها اشاره کرد.

خرید ملک و دریافت ویزا

ویزای سرمایه گذاری ترکیه:

کشور ترکیه نیز یکی از کشورهای مهاجرپذیر است در این کشور می توانید با مبلغ ۲۵۰۰۰۰ دلار خانه تهیه کنید. اقامت از طریق خرید ملک در کشور ترکیه نیز بسیار آسان است و برای متقاضیان ایرانی اولین گزینه سرمایه گذاری محسوب می شود از مزایای دریافت ویزای این کشور می توان به نزدیک بودن به ایران، شباهت فرهنگی با ایران، اخذ سریع پاسپورت و داشتن پاسپورت دو گانه اشاره کرد. همچنین این کشور معایبی نیز دارد که شامل عدم عضویت در پیمان واشنگتن و دریافت پاسپورت دوم از کشورهای اروپایی می باشد. آشنایی با مراحل دریافت ویزای کاری در ترکیه می تواند اطلاعات لازم را در این زمینه در اختیار شما قرار دهد.

ویزای سرمایه گذاری بلغارستان:

برای خرید ملک در این کشور باید ۵۱۲۰۰۰ یورو پرداخت کنید شما با خرید ملک می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید شما بعد از گذر ۵ سال زندگی در این کشور می توانید یک شهروند بلغارستانی باشید هزینه های زندگی در این کشور نیز بسیار مناسب است همچنین شما با ویزای این کشور می توانید در اتحادیه اروپا نیز ویزا بگیرید از سویی برای خرید خانه هیچ شرایط خاصی در این کشور وجود ندارد. از معایب دریافت ویزای این کشور نیز می توان به کشورهای با کیفیت بالاتر زندگی و با همین هزینه ها اشاره کرد. آنچه باید درباره ویزای واشنگتن بدانید این است که از طریق این ویزا می توانید به چندین کشور اروپایی سفر کنید و به همین جهت از مزایای مهم مهاجرت به این کشور محسوب می شود.

اقامت با خرید ملک

ویزای سرمایه گذاری ایرلند:

این جزیره یکی دیگر از مناطق پرطرفدار است که مورد توجه مهاجران است ویزای توریستی و ویزای سرمایه گذاری در این کشور از ویزاهای پرطرفدار هستند خرید ملک در این کشور نیز از شیوه های متدوالی است که می توانید برای اقامت خود استفاده کنید شما برای خرید خانه در این کشور باید ۹۵۰ هزار یورو پرداخت کنید شما بعد از ۵ سال زندگی در این کشور می توانید حق شهروندی آن را دریافت کنید از مزایای اقامت در این کشور می توان به پاسپورت دو گانه، سفر به ۱۸۵ کشور بدون ویزا، زبان رسمی انگلیسی، با خرید خانه تنها یک روز در این کشور باشید و اقامت دریافت کنید همچنین از معایب اقامت در این کشور می توان به هزینه های سرمایه گذاری بالا و عدم حضور در اتحادیه واشنگتن اشاره کرد.

اقامت از طریق سرمایه گذاری ملک

ویزای سرمایه گذاری یونان:

این کشور که یکی از مقاصد گردشگری در اروپا است هر ساله گردشگران زیادی را از نقاط مختلف دنیا جذب می کند این کشور تمدن بسیار غنی دارد و امروزه به یکی از کشورهای مهم برای مهاجران تبدیل شده است شما با دریافت ویزای این کشور می توانید یکی از ویزاهای طلایی را داشته باشید برای خرید ملک در این کشور باید ۲۵۰۰۰۰ دلار پرداخت کنید از این طریق می توانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید شما پس از ۷ سال زندگی در این کشور می  توانید تابعیت و پاسپورت آن را دریافت کنید. از مزایای مهاجرت به این کشور می توان به حضور در پیمان واشنگتن، پاسپورت ارزشمند، قیمت سرمایه گذاری کم برای واشنگتن، نبود شرط حضور در کشور برای اقامت، پاسپورت دو گانه یونانی و … اشاره کرد این کشور دارای معایبی برای اقامت می باشد زمان طولانی برای اخذ پاسپورت و ملزوم بودن فراگیری زبان یونانی از مهم ترین معایب اقامت این کشور است.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.