دسته ها
شنبه ۳ مهر ۱۴۰۰

بررسی مشخصات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

  • فرهاد هاشمی
  • ۲ مرداد ۱۴۰۰
  • ۰

بر اساس گزارشات و آزمایشات انجام شده آبی که از طریق سیستم لوله کشی شهری به منازل می رسد دارای آلودگی های زیادی می باشد که برای سلامتی انسان مضر هستند. با توجه به این که سیستم تصفیه خانه شهری قادر نیست تمام این مواد را از بین ببرد استفاده از دستگاه تصفیه آب شهری بسیار ضروری می باشد. این دستگاه به راحتی به ما این امکان را می دهد تا آلودگی های آب را از بین برده و آبی بهداشتی و خالص بنوشیم. دستگاخ تصفیه اب خانگی در مدل های مختلفی تولید و عرضه می شود که در ادامه ی این مطلب اطلاعاتی راجع به هر یک از آن ها خواهیم داد.

انواع آب تصفیه کن از نظر نوع فیلتراسیون

می دانید که دستگاه های تصفیه آب دارای چندین فیلتر هستند که توسط آن ها آلودگی های آب حذف می شوند. این فیلتر ها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها دارای ویژگی های متفاوتی هستند. در این جا به بررسی انواع آب تصفیه کن از نظر نوع فیلتراسیون می پردازیم.

بررسی مشخصات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

  • تصفیه آب اسمز معکوس

در حال حاضر تصفیه آب اسمز معکوس بهترین دستگاه برای حذف آلاینده های آب می باشد. این دستگاه باعث کاهش سختی آب نیز شده و املاح آن را به طور کامل از بین می برند. اسمز معکوس توسط فیلتر ممبران که قسمت اصلی دستگاه است و پمپ آن انجام می شود. از آن جایی که این فیلتر منافذ بسیار ریزی دارد، پمپ با فشار بسیار زیاد باید آب را از آن عبور دهد تا تمام آلودگی های آن از جمله نیترات، فلزات سنگین، میکروب ها و باکتری ها و املاح اب از بین برود. دیگر فیلتر ها ی این دستگاه به ترتیب مراحل عبارتند از: فیلتر پروپیلن، فیلتر کربن پودری، فیلتر کربن بلاک، فیلتر ممبران، فیلتر پست کربن و فیلتر مینرال. این فیلتر ها وظیفه ی از بین بردن رسبات، مواد شیمیایی، کلر، بو و مزه ی بد آب و دیگر مواد مضر دارند و هم چنین با فیلتر مینرال مواد معدنی آب حفظ می شود.

  • تصفیه آب اولترافیلتراسیون

تصفیه آب اولترا فیلتراسیون روشی متفاوت با اسمز معکوس می باشد. مراحل دستگاه اولترا فیلتراسین محدود تر است و بدون برق کار می کند. این دستگه هم چنین پمپ و فیلتر ممبران نیز ندارد. فیلتر های uf قادر هستند تا رسوبات و مواد جامد آب را از بین ببرند و مواد شیمیایی مثل کلر را از آب حذف کنند. اما به دلیل آن که فیلتر ها ی کمتری دارند نمی توانند تمام آلاینده های آب را از بین ببرند. موادی مثل نیترات، یون ها و فلزات سنگین در این روش از بین نمی روند. به همین دلیل اگر نوع آب منزل شما بیشتر دارای رسوبات است و سختی کمی دارد اولترا فیلتراسیون می تواند برای شما مناسب باشد. دستگاه uf قیمت ارزان تری نسبت به سایر تصفیه اب ها دارد و حجم کم تری را نیز در آشپزخانه اشغال می کند.

  • تصفیه آب قلیایی

تصفیه آب قلیایی از نوع دستگاه های اسمز معکوس می باشد که دارای مزایای زیادی است. این دستگاه در مرحله ی هفتم خود یک فیلتر قلیایی یا یونیزه کننده دارد. در قبل گفتیم که در روش اسمز معکوس تمام املاح آب از جمله مواد معدنی آن از بین می روند در نتیجه آب خاصیت اسیدی پیدا می کند که نوشیدن آن مضر است. به همین علت در دستگاه ها یro یک فیلتر مینرال نصب می شود تا این مواد معدنی را به اب برگرداند. در برخی دیگر دستگاه ها نیز یک فیلتر قلیایی هم قرار می گیرد تا سختی اب را کنترل کند و به میزان مناسب افزایش دهد تا قلیایی شود. این فیلتر آنتی اکسیدان های زیادی را به آب اضافه می کند که دارای خواص ضد سرطانی هستند. آب قلیایی برای پیشگیری از بیماری های گوارشی، کاهش چربی و قند و دیابت بسیار مفید است و برای شادابی پوست و مو نیز موثر می باشد.

  • تصفیه آب اکسیژن ساز

یکی دیگر از انواع تصفیه آب آپارتمانی به روش اسمز معکوس، تصفیه آب اکسیژن ساز است. اغلب این دستگاه ها با سیستم های قلیایی یا فرابنفش ترکیب می شوند و در مرحله ی آخر یک فیلتر مادون قرمز یا اکسیژن ساز دارند. این فیلتر ساختار مولکولی آب را تغییر می دهند به طوری که باعث می شوند اکسیژن موجود در آب بیشتر شود. بیشتر شدن اکسیژن، افزایش انرژی آب را به دنیال دارد. مصرف این نوع آب بسیار برای سلامتی مفید است. از جمله این که انرژی زیادی را در طول روز به شما می دهد و برای سلامتی پوست و هیدراته شدن بدن بسیار موثر است.

  • تصفیه آب فرابنفش

کسانی که در شهرک های ویلایی زندگی می کنند منبع آب آن ها چاه های خانگی می باشد. آب این چاه ها آلودگی های میکروبی زیادی دارد که بسیار خطرناک هستند. این باکتری ها و ویروس های خطرناک تنها با فیلتر های اصلی تصفیه آب به طور کامل از بین نمی روند. تصفیه اب فرابنفش مناسب ترن دستگاه برای این نوع آب است که با سیستم اسمز معکوس کار می کند که در مرحله ی آخر آن یک فیلتر فرا بنفش دارد. اشعه ی این فیلتر اب را گند زدایی و ضد عفونی می کند تا هر نوع ویروس و باکتری و میکروب آن از بین برود. توجه کنید که این دستگاه برای آب شهری که خود حاوی کلر است مناسب نیست.

بررسی مشخصات انواع دستگاه تصفیه آب خانگی

دستگاه تصفیه به ما یاری می دهد تا با از بین بردن مواد آلوده ی آب، کیفیت آب آشامیدنی خود را بالا ببریم  تا سلامت خود و خانواده مان را تضمین نماییم. مواد مضر موجود در آب بیماری های زیادی از جمله مشکلات کلیوی، گوارشی، بیماری های تنفسی و پوستی و هم چنین سرطان را ایجاد می کنند و برای کودکان و افراد سالخورده بسیار خطرناک تر می باشد.

یکی دیگر از مزایای خرید دستگاه تصفیه آب، صرفه جویی در هزینه هاست. به طوری که شما بی نیاز از خرید آب های معدنی خواهید شد. البته که این اب ها نیز استاندارد لازم را ندارد و مصرف بیش از اندازه ی آن می تواند خطرناک باشد. با خرید دستگاه تصفیه  آب راد گستر نوین در هزینه ها ی خود در طولانی مدت صرفه جویی می کنید. قیمت دستگاه تصفیه آب برای شما بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود تا این که روزنه مقدار زیادی بطری اب معدنی تهیه نمایید.

“شرکت تصفیه آب راد گستر نوین وارد کننده و مرکز پخش بهترین مارک های تصفیه آب های خانگی و اداری تایوانی آکوا AQUA و سافت واتر SOFT WATER و آکواپرو AQUA PRO و سی سی کا CCK دستگاه تصفیه هوا در ایران، با توجه به نیاز منطقه ای و نوع آلودگی های آب ایران، اقدام به عرضه دستگاه هایی نموده است که جهت رفع مشکلات بومی آب، بهینه می باشند. این دستگاه ها با توجه به نوع سیستم حرفه ای خود، دارای عملکرد و کارآیی فوق العاده ای بوده و از پیشرفته ترین کارخانه ها و بهترین آب تصفیه کن خانگی و بهترین دستگاه تصفیه هوا موجود در ایران می باشند. دستگاه های وارداتی این شرکت از دو نوع سیستم پیشرفته اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون استفاده می کنند. این دستگاه ها قابلیت بالایی در حذف آلودگی های میکروبی ،نیترات ، نیتریت ، فلزات سنگین و سایر ناخالصی های موجود در آب و حذف سختی مضر آب که باعث رسوب گذاری در کتری می شود را دارند.”

خرید دستگاه آب تصفیه کن این امکان را به شما می دهد تا همواره آبی سالم داشته باشید و فیلتر های تصفیه آب این اطمینان را به ما می دهند که اب خروجی دستگاه کاملا سالم و عاری از هر نوع آلاینده ای است. در این صورت دیگر مشکلات رسوب گیری در ظروف و شیر الات خود نخواهید داشت و رنگ و بو و مزه ی آب آشامیدنی شما نیز بهتر خواهد شد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.