دسته ها
یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰

آموزش تکه کردن مرغ برای افراد مبتدی

 • سحر هودانلویی
 • ۸ مرداد ۱۴۰۰
 • ۰

به طور کلی خرد کردن مرغ برای بعضی از افراد کار سخت و دشوار است که فکر می کنند از مراحل پیچیده ای برخوردار است. در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا آموزش تکه کردن مرغ را با تدفندی آسان مطالعه نمایید.

کمتر کسی است که نحوه درست خورد کردن مرغ را به روش صحیح نتواند انجام دهد. به طور کلیی بسیاری از افراد سعی دارد که این کار را در همان مرکز خرید توسط فروشنده انجام دهند، اما برخی از افراد هم وجود دارند که نسبت به آموزش تکه کردن مرغ تمایل دارند.

در صورتی که مرغ کامل را خریداری کرده اید و به فکر نحوه خرد کردن آن می باشید به شما پیشنهاد می کنیم که دیگر در این رابطه نگرانی نداشته باشید و تنها با مطالعه ادامه مطلب با ترفند خرد کردن مرغ کامل آشنا شوید.

آشنایی با نحوه تکه کردن مرغ

آموزش تکه کردن مرغ

به طور کلی برای اینکه به خوبی مرغ را از استخوان جدا نمایید به یک چاقو محکم و غیر انعطاف پذیر با نوک تیز احتیاج دارید که بتوانید به خوبی در اطراف استخوان ها و بریدن گوشت از آن استفاده نمایید. برای اینکه نتیجه بهتری حاصل گردد خوب است از مرغی استفاده نمایید که به تازگی از یخچال بیرون آورده اید و هنوز هم خنک است. چرا که در این زمان گوشت کمی سفت تر است و به خوبی برش خواهد خورد.

در ادامه مطلب به مراحل گفته شده جهت آموزش تکه کردن مرغ توجه داشته باشید.

 • شروع کار

 1. قبل از شروع به این کار بایستی دشته‌ای که برای بستن مرغ از آن استفاده می نماید را ببرید.
 2. حالا حفره‌ای بر روی شکم مرغ ایجاد نمایید و تمام احشام و آن را خالی نمایید.
 3. حالا آن را بر روی تخته برش بزرگی که زیر آن نیز یک حوله کاغذی مرطوب آشپزخانه قرار گرفته است قرار دهید، و بال های آن را به وسیله قیچی آشپزخانه برش دهید.
 4. در این بین بایستی به روی مرغ فسمت صدفی مانند را لمس نمایید، در اینجا گوشت گردی که در بالای ران و قسمتی که پاها به بدن وصل شده است، قرار گرفته است. حالا از نوک چاقو استفاده کرده و با دقت هر قسمت را جدا نمایید و به صورت حفره‌ای ببرید تا هیچ قسمتی از گوشت به دور ریخته نشود.
 5. حالا در این مرحله از آموزش تکه کردن مرغ بایستی آن را برگردانید و از میان پوست و بین پاها و بدن آن را به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید.
 6. در این شرایط بایستی پاها از ناحیه مفصل به یکدیگر متصل باشند.
 7. حالا پاهای مرغ را از یکدیگر باز کرده و با استفاده از انگشتان تان مفصل مرغ را پیدا نمایید و آن قسمت را برش دهید. بدین صورت پای مرغ را از یکدیگر به خوبی جدا کرده و برای پای دیگر نیز به همین صورت عمل نمایید.
 8. پس از آن که پای مرغ را جدا کردید و جای مفاصل را به خوبی پیدا کردید باید هر دو پای جدا شده مرغ را به کناری بگذارید و به انجام ادامه کار خود برسید.

تکه کردن مرغ به چه صورت است

 • کالا چیو
 • جدا کردن استخوان ها

 1. در این زمان بایستی چاقو را تا جایی که می‌توانید نزدیک استخوان ها نگه دارید و سپس با یک حرکت رفت و برگشتی آن را کم‌ گم ببرید و از دست دیگر نیز استفاده نمایید تا جدا کردن سینه از استخوان راحت ‌تر انجام گیرد.
 2. همچنین در طول استخوان جناق که در نزدیکی بال ها قرار گرفته است، هم برشی انجام دهید.
 3. این روش را بایستی در قسمت دیگری از سینه مرغ نیز انجام دهید.
 4. حالا قسمت بیرونی و بال را از قسمت مفصل جدا کرده و اجازه دهید که قسمت دیگر به سینه متصل باقی بماند.
 5. در این زمان بایست سینه را با زاویه ای کم بارش دهید به طوری که همچنان قسمتی که به بال متصل است، کمی کوچکتر باشد.
 6. حالا در این مراحل پایانی نیز باید ساق مرغ را از ران به طور کامل جدا کرده، به طوری که مفصل هر ران را لمس نمایید.

حالا در اینجا ۸ تکه گوشت مرغ اصلی دارید به اضافه بال ها و قسمت صدف مانندی که در ابتدای مطلب گفته شد. از استخوان بندی مرغ و بال ها می توانید برای پخت خورشت و یا برخی از آب گوشت ها استفاده نمایید و همچنین در روشی دیگر قسمت های مرغ را به صورت دلخواه بسته بندی نمایید.

مراحل تکه کردن مرغ

در صورتی که از مطالعه این مطلب در کنار تیم آموزشی مجله آرگا لذت برده اید، پیشنهاد می کنیم با کلیک بر روی دیگر مطالب مرتبط آموزش پاک کردن میگو و طرز تهیه آبگوشت مرغ خوشمزه همانند باری دیگر با ما همراه شده و ما حمایت نماید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.