دسته ها
دوشنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰

برترین توالت فرنگی های بازار – ایرانی یا خارجی ؟ از کجا و چه جوری بخریم

  • فرهاد هاشمی
  • ۹ تیر ۱۴۰۰
  • ۰

توالت فرنگی (toilet) چیست؟

توالت فرنگی قطعه ای از سرویس بهداشتی است که دارای درب، نشیمن، فلاش تانک و خروجی می باشد و مصرف آن برای افراد دارای معلولیت، بانوان باردار و کسانی که مشکلات مربوط به فیزیوتراپی دارند به شدت توصیه می شود. توالت فرنگی ها از طریق خروجی به سیستم فاضلاب شهری متصل و دارای مدل های گوناگون از جمله زمینی، وال هنگ، اتوماتیک می باشند.

توالت فرنگی کالایی است که در سال های اخیر به دلایل پزشکی و زیبایی شناسی مورد استقبال ویژه ای قرار گرفته و همین امر باعث شده تا سوالات پیرو خرید توالت فرنگی زیاد شود.

توالت فرنگی

انواع توالت فرنگی در بازار

توالت فرنگی ها در بازار گونه ها و مدل های مختلفی دارند که عبارتند از:

توالت فرنگی زمینی » توالت فرنگی زمینی بیشترین و عمومی ترین مدل توالت فرنگی در بازار است که به دلیل عمومی بودن، قیمت مناسب، کاربردی بودن سهم بیشتری از تقاضای بازار دارد. فرنگی زمینی دارای یک بدنه سرامیکی پوشیده شده با لعاب آنتی باکتریال، درب دوبل که بر روی نشیمن قرار میگیرد و خروجی و فلاش تانک است.

توالت فرنگی وال هنگ » این نسل از توالت فرنگی در سال های اخیر وارد بازار ایران شده و به دلیل فضای کمتر، زیبایی بیشتر و توکار بودن سیستم فلاش تانک مورد استقبال قرار گرفته است. والهنگ نیز دارای بدنه سرامیکی بوده و از طریق دو بست به دیوار متصل شده و سیستم فلاش تانک آن توکار بوده و در داخل دیوار نصب می گردد.

توالت فرنگی اتوماتیک »

توالت فرنگی اتوماتیک نسل جدید و لاکچری توالت فرنگی در بازار بوده و قیمت گزاف آن باعث شده تا کمتر مشتریان به سراغش بیایند. این توالت فرنگی مشابه با توالت فرنگی زمینی بوده با این تفاوت که کارکرد اتوماتیک و دارای آپشن های گوناگونی از جمله گرم کن، سرد کن و ماساژور و بلوتوث و … می باشد.

توالت فرنگی کودکان » این توالت فرنگی برای کودکان طراحی شده و دارای بدنه ای کوچکتر از توالت فرنگی های دیگر است. این توالت فرنگی نیز مشابه توالت فرنگی زمینی بوده و تفاوت در کاهش ارتفاع آن است.

برندهای مطرح توالت فرنگی در بازار

شرکت های زیادی رو به تولید توالت فرنگی آورده و بعضا گزارش هایی است که بعضی از آن ها از طریق واردات و با برند گذاری به بازار وارد می شود.  اما در این بین کارخانه های رسمی و با پدر مادری نیز وجود دارند که سابقه تولیدشان بیش از ۱۰ سال بوده و در تولید سایر اقلام بهداشتی نیز تخصص ویژه دارند.

چینی مروارید » شرکت بهداشتی چینی مروارید با سابقه ترین و خوش نام ترین برند در این حوزه بوده و دارای بیشترین مدل توالت فرنگی در سایز ها و مدل های مختلف است. مروارید به جهت مرغوبیت کالایش به بیش از ۱۰ کشور آسیایی و اروپایی صادرات داشته و ترند بازار ایران محسوب می گردد.

لعاب قوی و آنتی باکتریال، سیستم تخلیه قدرتمند، فلاش تانک دو زمانه، کیفیت سرامیک کار شده و خدمات پس از فروش از ویژگی های فرنگی مروارید محسوب می گردد.

گلسار فارس » برند مطرح و معروف دیگر بازار گلسار فارس است که آن هم مشابه رقیب دارای کیفیت، تنوع و میزان قابل توجهی از سهم بازار است. این برند در استان فارس تولید شده و سابقه تولیدش به بیش از ۲۰ سال می رسد.توالت فرنگی گلسار به جهت نوع متریال مصرفی در بدنه شامل لعاب پوششی، سیستم تخلیه و فلاش، قیمت رقابتی مشتریان زیادی را به دنبال خود می خواند.

چینی کرد » سومین برند مطرح بازار چینی کرد است که دارای تنوع و مدل بندی زیادی است. کرد نیز دارای کیفیت قابل قبول بوده و با طراحی و کیفیتش باعث شده تا مشتریان در بازار سراغ این برند را بگیرند. چینی کرد دارای تنوع مدل، کیفیت، لعاب پوششی سفید، فلاش تانک دو زمانه و رنگ بندی متنوع است. قیمت این توالت فرنگی به نسبت گلسار و مروارید نازل تر است.

در هنگام خرید توالت فرنگی به چه مواردی دقت کنیم؟

خرید توالت فرنگی مشابه هر کالایی دیگری نیازمند دقت و پیش نیازهایی است که باید قبل از خرید از آن اطلاع پیدا کنید.

اول از همه باید اکس محل نصب توالت فرنگی را بدانید، اندازه آکس به فاصله نقطه میانی خروجی فاضلاب تا خروجی توالت فرنگی می باشد. بعد از آن باید ارتفاع، طول و عرض بدانید و میزان راحتی شما در زمان نشست معیار دوم شما برای انتخاب می باشد. سومین معیار نوع ساختار بدنه و پوشش لعابی آن است. پوشش های آنتی باکتریال به جهت جرم گریز بودن از میزان زردی و کثیفی کمتری برخوردار است. معیار بعدی انتخاب سیستم فلاش تانک و تخلیه توالت فرنگی است. برند ، خدمات پس از فروش و قیمت معیارهای جانبی دیگر است که باید برای خرید یک توالت فرنگی مناسب در نظر داشته باشید.

بورس خرید توالت فرنگی و راه های خرید آن

خرید توالت فرنگی در سال های اخیر راهای جالب تر و آسان تری را به دست آورده و می توان گفت که خرید اینترنتی جای خود را به خرید حضوری داده است. البته اگر قصد خرید توالت فرنگی به صورت حضوری دارید بورس لوازم بهداشتی و خرید توالت فرنگی در خیابان بنی هاشم می باشد.

اما خرید از فروشگاه های اینترنتی روش بهتری برای شما بوده چرا که می توانید علاوه بر اطلاع دقیق از جزئیات، حذف واسطه ها و پرداخت در هنگام دریافت و قیمت بهتر مطمئن تر و راحت تر خرید خود را انجام دهید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.