دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

راهنمای خرید گاوصندوق خانگی و نکات مهمی که نباید از یاد ببرید

 • مریم صبوری
 • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰
 • ۰

بهترین محل برای نگهداری و محافظت از دارایی های ارزشمند در منزل داشتن یک گاو صندوق امن است که ما به موضوع راهنمای خرید گاوصندوق خانگی می پردازیم. با مجله آرگا همراه ما باشید.

اگر به دنبال کمک و راهنمای برای خرید گاوصندوق منزل تان هستید ما در این مقاله عناوینی را تحت همین موضوع برای شما عزیزان آورده ایم تا به بهترین شکل موجود این مقاله را بخوانید و کمک بگیرید. به دنبال خرید همچین وسیله ای برای منزل باید به فکر نسوز و ضدآب بودن و ضد سرقت بودن آن باشیم تا امنیت چندبرابر بیشتری نسبت به سایر نقاط داشته باشد. با هرچه امن تر بودن آن پیشگیری از سرقت کاهش می یابد که با دانستن این مورد که تنها ۳۳% دزدی ها به مراتب بیشتر از بقیه مکان های دیگر صورت می پذیرد. در ادامه مطالب همراه مجله آرگا باشید.

نکات کاربردی در خرید گاو صندوق

نکات و راهنمای خرید گاوصندوق خانگی

به طور مشخص همه ما زمانی که به سراغ خرید گاو صندوق برای منزل مان می رویم احساس می کنیم که مدارک و اشیا و وسایل گران بها دیگری داریم که باید از آن ها محافظت کنیم و غیرقابل جایگزین هستند. پس بنا به دلایلی برای نگهداری آن وسایل ارزشمند و سند و مدارک بهتر است انتخابی دقیقی داشته باشیم تا دچار افسردگی و ناراحتی پس از دزدی نشویم و با از بین رفتن اشیا و وسایل گران بها افسرده و ناراحت نشویم. در این راستا یکسری نکات مهم برای راهنمای خرید گاوصندوق وجود دارد و سوالاتی پرسیده می شود که چگونه خرید خوبی داشته باشیم.

نکات کاربردی در خرید گاو صندوق

 • بلیط کیش
 • کالا چیو
 • درون گاو صندوق چه چیزی قرار می دهید؟

یکی از سوالات رایج در این زمینه بوده که قبل از اقدام به خرید گاو صندوق پرسیده می شود. به طور معمول شما انواع مختلفی از مدارک و اشیا گران قیمتی را می توانید در یک گاو صندوق نگهداری نمایید اما برای این که به بهترین شکل بتوانید در یک گاو صندوق انتخابی درست و بهتر داشته باشید هیچ وقت از انتخاب خود پشیمان نخواهید شد بنابراین باید بدانید هدف از خرید گاو صندوق برای پنهان کردن چه نوع اشیا و وسیله ای است. به عنوان مثال؛ می توان گفت اگر جزو کسانی هستید که طلا و جواهر و پول و سکه را در منزل نگه می دارید باید از نوع با کیفیت و درجه امنیت بالای آن که مدل گران تر است استفاده نمایید. شما برای نگهداری این وسایل گران قیمت و اشیا باارزش نیاز است گاو صندوق بزرگ با طبقه بندی بیشتری را انتخاب نمایید.

نکات مهم خریدن گاوصندوق

ولی باید گاو صندوقی را بخرید که حتما درون دیوار یا کمک پیچ و جابجا شود و انتقال جابجایی آن راحت نباشد. به دلیل این که اغلب گاو صندوق های امروزه سبک و قابل حمل بوده این مسئله از یک طرف موجب راحتی جابجایی بوده و از طرفی می تواند امنیت کمتری داشته باشد که سارقین براحتی آن را دزدیده و از خانه خارج کرده و وسایلش را خارج نمایند. یکی از پیشنهاد های ما خرید گاو صندوق الکترونیکی بوده که برای راه حل این مشکل و پیچ کردن آن برروی دیوار فکری کرده است. به این ترتیب هیچ سارق و دزدی نمی تواند بدون بازکردن آن را جابه جا نماید. ولی اگر هدف شما از خرید آن محافظت از اسناد و مدارک ملکی و ازدواج و پاسپورت است شما به گاو صندوقی راحت و جادارتر نیاز دارید که بزرگ باشد.

راهنمای خرید گاوصندوق خانگی

 • نیاز به کدام نوع محافظت (ضدسرقت، ضد آتش یا ضد آب) بیشتر است؟

برای این که گاو صندوق ها درصد ایمنی بیشتری داشته باشند ترکیبی از سیستم های حفاظتی را دارند که مشخصا روی یکی از سیستم های محافظتی بیشتر تمرکز می شود و این امکان را دارد. که مثلا گاو صندوق خانگی انتخاب کنید، که ضدسرقت طراحی شده و یا کاملا نسوز باشد و در مقابل آتش بالاترین ایمنی را داشته باشد که امکان دارد یک گاو صندوق خیلی عالی نباشد ولی در حد معمولی نیاز را برطرف خواهد کرد. برخی از افراد اسناد و مدارک مهمی را نگهداری می کنند که یکی از شاخص ترین ویژگی آن ها ضد آتش بودن یعنی نسوز بودن است. پس باید گاوصندوقی انتحاب نماییم که درجه بالای حرارت را نسوزاند و در آتش و شعله مدتی را مقاومت کند.

خریدن گاوصندوق برای منزل

 • نگهداری از گاوصندوق در چه مکانی امکان پذیر است؟

به احتمال زیاد شما این موضوع را می دانید قبل خرید هر وسیله ای برای منزل حتی اشیائی کوچک نیاز است قبل خرید از فضای نگهداری آن باید در نظر گرفته شود که یک راه مطمنئ و هوشمندانه ارتفاع طول و عرض آن را بگیرید و یادداشت کنید که در هنگام خرید گیج نشوید. یکی از فاکتور های مهم در راهنمای خرید گاوصندوق خانگی فضایی است که برای ما در نظر دارد گاوصندوق در آن جا قرار بگیرید. پس بهترین راه قرار دادن فضایی از گاو صندوق است که می خواهیم در آن مکان باشد. با در نظر گرفتن فضای نگهداری گاوصندوق که تو دید نباشد مثلا در داخل کمد یا کتابخانه و یا پشت تابلو و در کابینت بهترین جا خواهد بود. پس با دانستن سایز آن می توانید قسمتی از منزل را برای این وسیله نگهدارید تا بتوانید با فضای مناسب از آن نگهداری کنید.

راهنمای خرید گاوصندوق خانگی

 • آیا گاو صندوق قابل حمل و سبک می خواهید؟

همه ما با تصوری که از قدیم داریم گاوصندوقی بزرگ و فلزی و سنگینی که قابل حمل نیست و برای انتقال آن باید از بالای ساختمان تجهیزات و اهرم خاصی استفاده کنیم. این در صورتی است که به هیچ عنوان و به آسانی قابل حمل نبوده و تولید کننده این نوع از گاو صندوق را با وزن سنگین که از قابلیت های گاو صندوق می داند راهی برای جلوگیری از سرقت و جابجایی آن از طریق سارق را می بست. اما این روز ها تولید کنندگان برای رفاه حال مصرف کننده گاو صندوق دیجیتالی که قابل حمل است را ساخته که به آسانی می توان آن را جابجا کرد. این قابل حمل بودن گاوصندوق های خانگی بدون هیچ تجهیزات خاصی توسط یک شخص قابل حمل بوده و می توان جابه جا کرد. در این جا نکته ای وجود دارد که می توان گفت پیچی مخصوص به دیوار و بدنه کمد مورد نظر پیچ شده که در انواع جدید تر گاو صندوق سیستم هشدار دهنده ضد سرقت تعبیه خواهد شد و به محض این که سنسور مورد نظر تشخیص داده شد به صندوق شوک وارد شده و حمل و انتقال غیر مجاز رخ می دهد که سیستم هشدار دهنده به صدا در می آید.

راهنمای خرید گاوصندوق خانگی

 • استفاده از چه نوع گاوصندوقی راحت تر و پرکاربرد تر است؟

از عوامل مهم در هنگام راهنمای خرید گاوصندوق خانگی توجه به این نکته که شما با کدام نوع از دسترسی در باز کردن گاو صندوق راحت تر هستید. همه می دانیم که از نوع قدیمی تر آن گاو صندوق رمزی است که برای باز کردن درب گاو صندوق باید تعدادی از ارقام و حروف و اعداد را حفظ کرده و یا در جایی یادداشت کرده و این برگه رمز را در دور از محل نگهداری قرار دهید. اما با پیشرفت بازار و دیجیتال امروزه از انواع جدید تر آن ها که به صورت هوشمندانه به خیابان عرضه می شود. یکی از انواع پرفروش آن گاو صندوق اثرانگشتی می باشد که از باامنیت ترین و پرطرفدار ترین انواع آن هاست. در این نوع شما با نگهداری اثر انگشت خود در محل سنسور می توانید درب گاو صندوق خود را باز نمایید. پس دیگر نیازی به حفظ کردن اعداد و ارقام ندارید و نگران نخواهید بود که رمز را فراموش کرده اید و یا کجا گذاشته اید.

راهنمای خرید گاوصندوق برای منزل

اگر هم که از حافظه خوبی بهره می برید و اعداد و ارقام را دوست دارید می توانید از گاو صندوق های رمزی یک نمونه بخرید. ولی بسیاری از افراد هستند که در دنیای دیجیتال و مدرن علاقه بیشتری خواهند داشت و دوست دارند کار ها را هر چه سریع و راحت پیش ببرند و از پیشرفت تکنولوژی روزمره لذت می برند و دوست دارند کارها هر چه زودتر و سریع تر انجام شود پیشنهاد می کنیم از مدل گاو صندوق اثرانگشتی در راهنمای خرید گاوصندوق خانگی استفاده نمایند. البته این روز ها نوع جدیدتری از گاو صندوق ها وارد بازار شده که با تشخیص چهره از امنیت و جذابیت بیشتری برخوردار می باشد. همچنین یکسری از گاو صندوق ها وجود دارد که با ترکیب دیجیتال و قدیمی هم از طریق رمز و هم با اثر انگشت باز می شوند.

راهنمای خرید گاوصندوق خانگی

ویژگی های کلیدی و مهم در راهنمای خرید گاوصندوق برای منازل

 • بدنه گاو صندوق باید ضد دریل و سوراخ کردن باشد.
 • آلیاژ بدنه آن ضد ضربه و شکستن و ضد دیلم باشد.
 • ضد انفجار و آتش سوزی باشد که حرارت بالا را تا نیم ساعت تحمل کند.
 • قابل حمل و قابلیت جابه جایی آسان و نصب در دیوار و کمد داشته باشد.
 • در صورتی که رمز فراموش شد قابلیت باز شدن با کلید و راه دسترسی رمز و اثر انگشت داشته باشد.
 • مجهز به سیستم هشدار دهنده و دزدگیر باشد.
 • کاربرد استفاده آسان برای هر نوع از قشر را داشته باشد.
 • دارای طبقات متعدد با ظاهری زیبا و شیک باشد.
 • در کنار داشتن امنیت با قیمتی مناسب عرضه شود.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.