دسته ها
پنج شنبه ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

طرز تهیه پلانتین سرخ شده و نکات طلایی برای تهیه دسر پلانتین

  • ندا خوشرو
  • ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

آموزش طرز تهیه پلانتین سرخ شده دسر ساده و دوست داشتنی را در این مطلب پیش رو خواهید داشت که امیدواریم با توجه به مراحل و نکات ذکر شده بتوانید این نوع دسر را در منزل به راحتی تهیه کنید.

پلانتین از انواع میوه های هم خانواده با موز می باشد و شما می توانید این میوه را سرخ کنید و به عنوان دسر میل نمایید. در طرز تهیه پلانتین سرخ شده از نمک دریا و روغن و میوه پلانتین استفاده می شود.

تفاوت هایی بین پلانتین و موز وجود دارد همچنین شما می توانید به کمک این دو میوه دسر موزی و دسر پلانتین را تهیه کنید و با تهیه این دسرهای خوشمزه اعضای خانواده و مهمان هایتان را سورپرایز کنید.

دسر پلانتین

مواد لازم

  • پلانتین رسیده : دو عدد
  • روغن گیاهی برای سرخ کردن : دو تا سه قاشق غذاخوری
  • نمک دریا در صورت تمایل : به مقدار لازم

مواد لازم برای تهیه پلانتین

طرز تهیه پلانتین سرخ شده در خانه

برای تهیه این نوع دسر ابتدا همه مواد لازم را آماده نمایید.

  • کالا چیو
  •  قاصدک 24

دو طرف پوست پلانتین را برش بزنید تا پوست آن به راحتی جدا شود سپس پوست پلانتین را جدا کنید.

جدا کردن پوست پلانتین

بعد از جدا کردن پوست میوه آن را به شکل حلقه ای و اریب برش بزنید تا حلقه هایی درشت از پلانتین داشته باشد. توجه داشته باشید که حلقه های برش زده شده نباید به صورت نازک باشند.

برش زدن پلانتین

درون تابه ای مناسب و نچسب مقداری روغن بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار بدهید و بعد از اینکه روغن داغ شود پلانتین ها را درون تابه بریزید و دو طرف آن ها را سرخ نمایید.

سرخ کردن پلانتین

پلانتین های سرخ شده را از درون ظرف بیرون آورید و آن ها را روی حوله کاغذی تمیزی قرار بدهید. توجه داشته باشید که همه برش های پلانتین را باید به صورتی که ذکر شد سرخ نمایید سپس روغن اضافه آن ها را بگیرید و بعد از جدا شدن روغن از پلانتین آن را درون ظرفی مناسب برای سرو بچینید و مقداری نمک دریا در صورت تمایل روی برش های پلانتین بریزید تا طعم شور و شیرینی به پلانتین ها بخشیده شود.

دسر پلانتین خوشمزه

نکات طلایی برای تهیه دسر پلانتین

۱.برای سرخ کردن پلانتین باید از تابه ای نچسب استفاده کنید زیرا پلانتین ها دارای مقدار قابل توجهی شیرینی هستند از این رو در زمان سرخ شدن به سرعت می سوزند و به تابه می چسبند.

۲. برای سرخ کردن پلانتین بهتر است از روغن بدون مزه نظیر روغن نباتی یا کانولا استفاده نمایید. توجه داشته باشید که مقدار روغن باید به اندازه ای باشد که فقط کف تابه را چرب نماید.

 روش تهیه پلانتین

۳. برای سرخ کردن پلانتین ها از حرارت متوسط استفاده نمایید.

۴. توجه داشته باشید که برای تهیه این نوع دسر نباید از شکر یا هر نوع ماده غذایی شیرین استفاده نمایید زیرا پلانتین همانطور که ذکر شد دارای شیرینی زیادی است.

۵. بعد از سرخ شدن یک طرف برش های پلانتین طرف دیگر آن ها را برگردانید تا سرخ شوند.

۶. رنگ پلانتین ها نباید در زمان سرخ شدن قهوه ای تیره شود.

طرز تهیه پلانتین

در این آموزش مرحله به مرحله دستور تهیه پلانتین سرخ شده را در اختیار شما کدبانوهای عزیز قرار دادیم. بهتر است در تهیه این نوع دسر همه نکات طلایی را مد نظر داشته باشید تا بتوانید دسری خوش طعم و خوشمزه را تهیه کنید و لحظات خوب و خوشی را برای خود و اعضای خانواده تان رقم بزنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.