دسته ها
پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰

مخفی کردن اشیاء با ارزش در خانه با ترفندهای جالب

  • منصوره رمضان زاده
  • ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

از جمله اقداماتی که می توانید به منظور پیشگیری از سرقت وسایل گران قیمت خود در موقعیت ها و مکان های مختلف انجام دهید بکارگیری ترفندها و ایده های مختلف به منظور مخفی کردن اشیاء با ارزش است که می تواند بسیار کاربردی و پیشگیرانه باشد.

اغلب افراد برای پنهان کردن اشیا قیمتی و باارزش خود به دنبال مخفیگاهی امن به دور از چشم سارقان هستند و این مسئله به گونه ای یکی از دغدغه های آن ها به حساب می آید چرا که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی سارقان راه حل ها و روش هایی کاملا ماهرانه به کار گرفته اند و به سرقت وسایل گران قیمت می پردازند. در همین راستا سعی داریم در این مطلب به جهت آگاهی و راهنمایی شما عزیزان به معرفی روش ها و ترفندهایی کاربردی برای مخفی کردن اشیاء با ارزش بپردازیم.

بهترین روش های مخفی کردن اشیاء با ارزش

به طور کلی می توان گفت خانه و محل زندگی هر فردی پر از اقصی نقاط مختلف برای مخفی کردن اشیاء با ارزش بوده که سارقان به هیچ عنوان به آن ها توجه نخواهند کرد و به این مکان ها پی نخواهند برد. این مکان ها بسیار ساده و مطمئن بوده و برای پنهان کردن وسایل گران قیمتی همچون طلا، پول، سکه و … مناسب و ایده آل می باشند. در ادامه مجموعه ای از انواع ترفندهای هوشمندانه و مکان های مناسب برای پنهان کردن وسایل قیمتی را در اختیارتان قرار داده ایم.

راه های جالب مخفی کردن اشیاء با ارزش

ساختن یک کشو با محفظه مخفی

برای این کار یک کشوی عمیق انتخاب کرده به گونه ای که تغییری که قصد دارید بر روی آن انجام دهید مشخص نباشد. یک چهارم قسمت انتهایی آن را با افزودن یک کفی از مابقی کشوها جدا نمایید. به منظور این کار باید یک تخته متناسب سایز کشو آماده کنید و بر روی جداره کشو چند نوار چوبی باریک بچسبانید تا بدین گونه بتوان کفی متحرک جدید را بر روی آن گذاشت. برای این که بتوانید این کفی متحرک را بردارید بهتر است یک دستگیره برای آن درست کنید ولی به صورتی که برای سارقان قابل دید نباشد. بدین گونه با برداشتن این کفی متحرک محفظه ای برای مخفی کردن وسایل گران قیمت خود دارید.

ایده های مخفی کردن اشیاء با ارزش

  • کالا چیو
  •  قاصدک 24

قرار دادن در معرض دید

به عبارت کلی در هر خانه ای فضایی وجود دارد که به منظور یک مخفیگاه استفاده می شود. به طور مثال به کیس کهنه کامپیوتر، پرینتر قدیمی، اسباب بازی بچه ها و … فکر کنید. به منظور این که به مخفیگاه خود دسترسی راحتی داشته باشید یک شی را انتخاب نمایید که بتوانید آن را سریعا باز کرده و برای ایمنی بیشتر وسیله ای را پیدا کرده که دسترسی به قسمت داخلی آن از راه باز کردن پیچ امکان پذیر باشد.

شکافتن توپ تنیس

برای این کار یک توپ تنیس را از هم باز کنید و اشیا کوچکی همچون سکه های قدیمی خود را داخل آن قرار دهید. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که این توپ را ما بین توپ های دیگر قرار ندهید چرا که امکان دارد اشتباها برای بازی مورد استفاده قرار گیرد.

روش های امن مخفی کردن وسایل قیمتی

استفاده از محفظه پنهان کابینت ها

میان هر جفت کابینت کنار هم فاصله ای کوچک وجود دارد که می توانید از این محوطه استفاده نمایید و بعضی از مدارک و اسناد باارزش خود را با استفاده از یک گیره از قسمت وسط آن آویز نمایید به گونه ای که قابل رویت نباشد. سعی کنید از گیره هایی استفاده نمایید که به حد کافی پهن باشند تا مانع سقوط آن ها شوند.

ساعت دیواری

اشیا کوچک را می توان درون ساعت دیواری یا ساعت رومیزی مخفی کرد. البته به طوری که خود ساعت از نوع قیمتی نباشد. این ساعت را در محلی پنهان نکنید چرا که سارقان در ابتدا به جستجوی اشیا پنهان شده می پردازند.

استفاده از پریز به عنوان مخفیگاه

ممکن نیست که سارقان تمام پریزهای دیوار را بررسی کنند. به همین خاطر این سوراخ های مخفی بر روی دیوار بسیار امن و مطمئن می باشند. شما می توانید چیزهای کوچکی همچون جواهرات و پول نقد را داخل آن بگذارید و به راحتی پریز را بر روی آن ببندید.

شیوه های امن مخفی کردن وسایل قیمتی

مخفیگاه داخل پله ها

این عمل کمی دردسر دارد ولی اگر قادر هستید تخته روی یکی از پله ها را جدا کرده و آن را از قسمت پشت به لولا مجهز نمایید. این مخفیگاه تقریبا پنهان می تواند محل خوبی برای مخفی کردن اشیاء با ارزش شما باشد.

لوله های پی وی سی گول زننده

در محلی از لوله های زیر زمین و بخشی که تمیز می باشد مقداری لوله پی وی سی بگذارید و بعد لوله را باز کرده و وسایل باارزش خود را درون آن بگذارید. محل هایی که سارقان در ابتدا به آن جا مراجعه می کنند را پیدا کرده و از مکان های دیگر به عنوان نقاط امن استفاده نمایید.

روش های ماهرانه جاساز کردن اشیا گران قیمت

دفن اشیا قیمتی داخل گلدان

برای این کار پول نقدی خود را به صورت رول در آورده و بعد آن را داخل یک بطری کوچک دارو یا هر ظرف نفوذناپذیر دیگری بگذارید تا خیس نگردد و سپس آن را داخل گلدان موردنظر خود دفن نمایید. به منظور این که دسترسی راحت تری به آن داشته باشید و دست های شما زیاد کثیف نشود یک تکه سنگ و یا یک میوه کاج بر روی آن قرار دهید تا نیازی نباشد خاک را خیلی گود نمایید. احتمال این که سارقان به سمت گلدان ها بروند خیلی کم می باشد.

حیله استفاده از جلد کتاب های قدیمی

خیلی از افراد کتابخانه هایی با انواع کتاب های کهنه دارند. می توانید تعدادی از این کتاب ها را به منظور درست کردن یک مخفیگاه برای اشیا باارزش خود مورد استفاده قرار دهید. در صورتی که قادر هستید کتاب ها را برش بزنید ایرادی ندارد. ولی اگر قادر نیستید می توانید از منبت کار هایی که مشابه جلد کتاب هستند بهره بگیرید. در صورتی که بخش هایی از کتاب قابل دید می باشد باید دور اطراف آن را به گونه ای پوشش دهید که حالت طبیعی داشه باشد. همینطور بهتر است که آن را داخل کتابخانه و مکانی بالاتر از سطح چشم بگذارید که به راحتی قابل رویت نباشد.

شیوه های ماهرانه پنهان کردن اشیا قیمتی

کتانی های فریب دهنده :

بعضی از کفش ها کفی هایی دارند که می توان آن را برداشت. می توانید به منظور مخفی کردن پول های نقد خود کفی کفش را برداشته و پس از مخفی کردن پول نقد دوباره در محل قبلی قرار دهید. به این صورت یک محل امن برای پنهان کردن پول در روز مبادا خواهید داشت مگر در صورتی که کفش شما به حدی باارزش باشد که سارق دست به سرقت آن بزند.

روش های امن پنهان کردن وسایل قیمتی

تهیه یک نقشه گنج

درست کردن چند جای مخفی در خانه موجب می شود این اضطراب بوجود آید که برخی از آن ها را از یاد ببرید بنابراین به منظور ممانعت از بروز چنین مشکلی باید فهرستی از این محل ها آماده نمایید. به این صورت فقط نیاز است که مکان مخفی کردن این نقشه گنج را به ذهنتان بسپارید.

در این مطلب شما عزیزان را با انواع ایده ها و روش های مخفی کردن اشیاء با ارزش آشنا کردیم که امیدواریم از آن بهره مند شده باشید و برایتان سودمند بوده باشد.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.