دسته ها
شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰

خلاقیت های زیبا برای تزیین پشت بام و استفاده بهینه از فضای آن

  • محدثه خاکشور
  • ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب آرگا ایده های زیبا و جذابی از تزیین پشت بام را به نمایش می کشد که از شما آرگایی های استثنایی و نگاه مهربانتان دعوت به مشاهده و البته مطالعه می کند.

شاید شما نیز از آن دسته از افرادی هستید که گمان می برید فضای بالای بام مکانی بدون استفاده و کارایی و به بیانی به درد نخور می باشد، شاید این باور شما در خانه های قدیمی و ویلایی که مساحت زیادی به عنوان حیاط در اختیار دارید قابل قبول باشد؛ اما با وجود شکل گیری ساختمان ها و آپارتمان های کوچک و کوچک تر این باور به ضرر شما تمام می شود. با بزرگ تر شدن شهرها اما در مقابل بیشتر شدن جمعیت آن مشکل کمبود جا در منازل امروزی محسوس تر می گردد. نیاز به فضای سبز و لذت بردن برای بهبود وضع روحی، جسمی و فکری در همه افراد, نیازی است که کتمان شدنی نیست، و اما پس در آپارتمان های امروزی که فضا کم است باید چه کرد؟ جواب پشت بام و تزیین آن برای به به کارگیری است، اما چطور؟ همراه ما باشید.

استفاده بهینه از پشت بام

ممکن است شما نیز ساکن آپارتمان و خانه هایی با متراژ کم باشید، یکی از فکر مشغولی های همیشگی شما کمبود جا و نداشتن حیاط و یک فضای سبز است، پشت بام می تواند ایفاگر نقش حیاط نداشته باشد؛ برابر همان اندازه که مساحت خانه است بر روی پشت بام فضا دارید؛ همیشه یک در باز برای ادامه راه وجود دارد، و در این شرایط پشت بام در باز روبرو است. آرگا در این مطلب دست به دامان ایده های زیبا، شیک کاربردی و جدید از تزیین منزل شده تا شما را به هدف خود یعنی ایجاد یک فضای سبز و دل انگیز در یکی از بخش های کنار افتاده منزل شما برساند.

ایده هایی زیبا، منحصر به فرد از تزیینات پشت بام

ایده های فوق العاده طراحی پشت بام

  • کالا چیو
  •  قاصدک 24

کاربردها و مزایای استفاده از پشت بام

به روش های مختلف می توانید پشت بام خود را به مکانی برای گذران اوقات فراغت همچون کتاب خواندن، نوشیدن قهوه و یا سایر نوشیدنی و دسرها به عنوان میان وعده ای به یاد ماندنی، شام و یا ناهار خوردن، برگزاری دورهمی های دوستانه و خانوادگی، کمی با خود خلوت کردن و همچنین پناه بردن به طبیعت سرسبز و کوچک خود برای تمدد اعصاب و روحیه که البته کاری بی نهایت عالی به حساب می آید.

ایده های تزیین بام منزل با استفاده از گیاهان بالا رونده و گل ها و ..

ایده هایی زیبا، شیک و البته کاربردی از تزیین پشت بام

۱- استفاده از چمن مصنوعی و یا کفپوش

اول از هرکاری باید به فکر پوشش دادن کف بام باشید، سقف اغلب ساختمان ایزوله شده است که برای پوشیده ساختن ایزوگام بام و همچنین مانع شدن از رسوخ آب و همچنین برخورد نور خورشید می توانید از متریال های گوناگون دیگری مانند کفپوش های پلاستیکی و یا چوبی، چمن های مصنوعی و یا ترکیبی متشکل از این دو بهره ببرید.

ایده هایی ایده آل و ناب از دیزاین پشت بام

۲- به کارگیری آلاچیق و فضای باز

با کمک موسسات فعال در این زمینه می توانید فضایی سرسبز و منعطف را به وجود آورید، منعطف از این لحظا که هم فضای باز و سرسبز برای تفریح و سرگرمی باشد و هم اینکه محیطی برای میل کردن غذا، دورهمی و شب نشینی و .. باشد. می توانید آلاچیق ساخته و نیمکت هایی را در آن قرار دهید. یا اینکه مبل هایی که کنار گذاشته بودید را برای استفاده و نشستن به بام منزل بیاورید. باز هم خلاقیت شما عزیزان خوش سلیقه حتی می توانید با استفاده از وسایل کمتر کاربردی و یا کنار افتاده به این هدف خود دسترسی پیدا کنید. آرگا در مطالب قبلی در مورد آلاچیق سنتی ایده های جالبی را ارائه داده است.

طرح هایی محبوب از دیزاین پشت بام

۳-استفاده از تخت های آویز

تخت های آویز روز به روز در حال افزایش محبوبیت و مورد استفاده قرار گرفتن هستند که وسایلی ساده، کم هزینه اما تامین کننده آسایش و رفاه شما به میزان زیاد می باشد، لمیدن بر روی آن در حال نوشیدن یک فنجان قهوه در فضای سرسبز ایجاد شده توانایی رقم زدن زیباترین و دل انگیزترین خاطرات را دارا است.

تزیینات زیبای پشت بام

۴- کاشت گیاه های بالا رونده و گل های زیبا

گیاهان بالارونده یکی از ایده هایی است که می توانید برای زیباسازی و سرسبزی فضای بام بهره ببرید، گیاهانی مانند پیچک را بر روی نرده ها  و پیرامون بام بکارید، همچنین می توانید گل های زیبایی (۱ ساله) را با ۲ یا ۳ رنگ بکارید.

به منظور محافظت از تابش مستقیم نور خورشید در قسمت نشیمن بام و ایجاد زیبایی شیکی از سایبان ها بهره ببرید.

ایده هایی بینظیر و کاربردی از تزیینات پشت بام

۵- ایجاد غذاخوری و صرف صبحانه

می توانید از پشت بام به عنوان فضایی مختص غذاخوری استفاده کنید، همانطور که در قسمت بالا گفتیم می توانید طراحی پشت بام را به صورتی انجام دهید که در آن مهمانی های خود را نیز به شکلی خاطره انگیز برگزار کنید، برای این منظور می توانید میز غذاخوری با ابعاد متناسب با بام را خریداری و قرار دهید. اگر جیب شما کفاف می دهد چتر سایبانی نیز جهت محافظت از نور خورشید تهیه نمایید.

تزیینات زیبا و متنوع برای پشت بام

۶-استفاده از نیمکت و مبلمان

پس از کاشت گیاهان بالا رونده و گل های زیبا می توانید مکانی را به نشستن اختصاص دهید، این منظره چشم نواز را می توانید با قرار دادن آبنمایی شیک به نهابت برسانید. برای پر کردن اوقات فراغت و میزبانی مناسب میزهایی کوتاه و زیبا در مقابل نیمکت ها و مبلمان بگذارید.

ایده هایی زیبا و شیک از تزیین پشت بام

۷- سینمای خانگی را به پشت بام ببرید

علاقه به تماشای فیلم های سینمایی و لذتی که از آن متووجه تمامی افراد خانواده و اطرافیان می گردد، غیر قابل وصف می باشد. شب ها با جمع شدن بر روی پشت بام مبلمان شده و استفاده از پرده ی نمایش سینما را به پشت بام بیاورید و خاطره انگیزترین لحظات را رقم بزنید, تنها لازم است یادآور شویم نورپردازی مناسبی را اجرا کنید.

 ۸-نورپردازی مناسب

نورپردازی یکی از مهم ترین مقوله های طراحی در هر بخشی به حساب می آید که برای تزیین پشت بام نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، نورپردازی علاوه بر نقش پر رنگی که در جلوه بخشی و تکمیل طراحی بر دوش می کشد؛ در واقع با نورافکنی شرایط نشستن و بهره بردن از فضای پشت بام را فراهم می کند.

ایده هایی برای دیزاین پشت بام

چند نکته

  • برای جلوگیری از شلوغی دیزاین پشت بام بهتر است رنگهای انتخابی مبل ها، دیوارها، کفپوش و گلدان ها را تنها در نهایت متشکل از ۳ رنگ از میان رنگهای خنثی بژ، خاکستری و سفید باشند، به این صورت که یک رنگ به عنوان رنگ اصلی و تم و ۲ رنگ نیز جهت تلفیق و همراه شدن با رنگ اصلی بهره ببرید.
  • برای ایجاد فضای سبز می توانید انواع گیاهان و گل های البته مناسب را بکارید و پرورش دهید، محل کاشت آنان می توانید باغچه هایی که به اشکال مختلف و با استفاده از متریال های متفاوت ساخته می گردد، و یا گلدان های بزرگ و کوچک باشد. به منظور افزایش فضای سبز می توانید تعدادی گلدان آویز را بر روی دیوارها آویزان کنید، جالب است بدانید دیواره هایی با جنس های مختلف چوب و فلز ویژه گل کاری وجود دارند که شما را در رسیدن به این هدف یاری می کنند.
  •  روی مبلمان خود را با کاور ضد آب بپوشانید، چترهای محافظ باد و آفتاب نیز از مبلمان شما حفاظت می نمایند.

تزیین پشت بام با استفاده از روش های منحصر به فرد

انواع نمونه های ایده آل دیزاین پشت بام

ایده هایی ایده آل و منحصر به فرد از دیزاین پشت بام  ایده هایی زیبا و شیک از تزیین پشت بام

ایده هایی زیبا و متفاوت از تزیینات پشت بام

انواع نمونه های خلاقانه و کاربردی تزیین پشت بام   ایده هایی زیبا و شیک از دیزاین پشت بام

تزیینات پشت بام با استفاده از روش های کاربردی

انواع طرح های خارق العاده و متنوع تزیین پشت بام

ایده های تزیینات زیبا برای پشت بام

ایده هایی کاربردی و متنوع از دیزاین پشت بام

ایده هایی زیبا از تزیینات پشت بام  ایده هایی زیبا و جالب از تزیین پشت بام ایده های ی جالب و کاربردی از تزیینات پشت بام

انواع طرح های زیبا و خلاقانه تزیین پشت بام  ایده هایی زیبا از دیزاین پشت بام

انواع نمونه های زیبا و جذاب طراحی پشت بام  انواع ایده های طراحی پشت بام

تزیین پشت بام منزل به صورت فضای سبز  ایده هایی پرکاربرد از دیزاین پشت بام  انواع نمونه های کاربردی تزیین پشت بام

تزیینات بینظیر و خاص پشت بام

ایده هایی بینظیر و جذاب از تزیین پشت بام

انواع الگوهای زیبای تزیین پشت بام

تزیین پشت بام برای آپارتمان ها

تزیین پشت بام با ساتفاده از ایده های خلاقانه

تزیینات زیبا و جذاب پشت بام   تزیینات زیبا و جذاب برای پشت بام

انواع طرح های تزیین پشت بام

ایده هایی زیبا و شیک از طراحی پشت بام

ایده های زیبا و شیک طراحی پشت بام

طرح هایی دوست داشتنی از تزیین پشت بام

طراحی شیک و منحصر به فرد پشت بام منزل

طراحی خلاقانه پشت بام

ایده هایی زیبا و منحصر به فرد از طراحی پشت بام

انواع نمونه های دیزاین پشت بام

انواع نمونه های تزیین پشت بام

ایده هایی بینظیر از دیزاین پشت بام

انواع نمونه های ایده آل تزیینات پشت بام

تزیین پشت بام به شیوه های مختلف

نمونه هایی ایده آل و خلاقانه از تزیین پشت بام

تزیینات پشت بام

تزیینات پشت بام به روش هایی بینظیر

دیزاین زیبای پشت بام

ایده هایی زیبا و بینظیر تزیین پشت بام

ایده هایی زیبا و بینظیر تزیینات پشت بام

در این مطلب اختصاص یافته به سبک زندگی و تزیین منزل که اصلی ترین دغدغه هر فردی به حساب می آید، مطالبی مفید و جالب را در رابطه با تزیین پشت بام شرح دادیم و ایده ها و روش های مختلف که البته زیبایی و کاربردی بودن را ضمانت می کنند را ذکر نمودیم. امیدواریم از مطالعه مطالب و مشاهده تصاویر نهایت لذت را برده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.