دسته ها
یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۰

جدا خوابیدن زن و شوهر چه پیامدهای منفی به همراه دارد؟

 • منصوره رمضان زاده
 • ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
 • ۰

از جمله مسائلی که ممکن است در زندگی مشترک بین زوجین پیش بیاید جدا خوابیدن زن و شوهر از یکدیگر است و این موضوع می تواند ناشی از دلایل و مشکلات مختلفی باشد که در صورت طولانی شدن مدت زمان آن امکان دارد تاثیرات منفی و اختلافات زیادی را به همراه داشته باشد.

برخی از زوجین به خاطر عوامل مختلفی امکان دارد که جدا از هم بخوابند و این مشکل می تواند به صورت موقت یا به طور دائم باشد ولی این موضوع به تدریج بر روی ارتباطات آن ها به ویژه روابط جنسی بین آن ها تاثیرگذار بوده و پیامدها و مشکلات مختلفی را به دنبال خواهد داشت. در همین راستا سعی داریم در این مطلب به جهت آگاهی شما عزیزان در رابطه با پیامدها و عوارض جدا خوابیدن زن و شوهر به بررسی بپردازیم.

تاثیرات جدا خوابیدن زن و شوهر

بسیاری از زوج ها خوابیدن در تخت خواب مشترک و در کنار هم را نشانه صمیمیت و همدلی بین یکدیگر می دانند ولی برخی مواقع ممکن است به خاطر علل گوناگونی همچون مسائل ارتباطی و عاطفی، اختلالات خواب و … زوجین جدا از هم بخوابند. جدا خوابیدن زن و شوهر اگرچه بعضی مواقع می تواند در بهبودی ارتباط میان آن ها کمک کننده باشد ولی تاثیرات منفی ناشی از این مسئله بیشتر از اثرات مثبت آن می باشد.

علل خوابیدن زوجین در تخت جداگانه

بهتر است بدانید طبق برخی مطالعات انجام شده مشخص شده است که خوابیدن در تخت خواب های جدا از هم فوایدی را نیز به دنبال دارد چرا که زوجینی که در تخت مشترک می خوابند به میزان زیادی تحت فشار مشکلات و ناراحتی های شبانه ناشی از همسر خود قرار می گیرند. از مجموعه دلایل این مشکلات می توان به خروپف کردن، تکان خوردن های زیاد شبانه، بهداشت نامناسب و … اشاره کرد که تمامی این مسائل امکان دارد مشکلات مختلفی را برای سلامتی، نحوه عملکرد جنسی و مسائل و روابط زناشویی بوجود آورد. پیامدها و عوارض پیش آمده را می توان به صورت های مختلف از بین برد و یا در صورت عدم توانایی از یک درمانگر کمک و مشاوره گرفت.

راهکارهای حل مشکل جدا خوابیدن زن و شوهر

 • کالا چیو
 • قاصدک 24

دلایل جدا خوابیدن زوجین

علل مختلفی وجود دارد که امکان دارد زوج ها را مجبور به خوابیدن در تخت جداگانه نماید که در ادامه به موارد مهمی از آن اشاره کرده ایم.

 • وجود بیماری
 • بیدار شدن در زمان صبح زود
 • غلت خوردن های پی در پی
 • سرفه یا عطسه کردن
 • تمایل داشتن به دمای متفاوت اتاق
 • داشتن شیفت های کاری
 • چک کردن گوشی همراه
 • رفت و آمد داشتن در طول شب

مشکلات جدا خوابیدن زوجین

پیامدهای منفی جدا خوابیدن زوجین

جدا خوابیدن همسران از یکدیگر عوارض و مشکلات مختلفی را به دنبال دارد که در ادامه به معرفی آن ها پرداخته ایم.

بالا رفتن احتمال خیانت :

از جمله مهمترین تاثیراتی منفی جدا خوابیدن زن و شوهر افزایش درصد خیانت است. بی اعتنایی نسبت به نیازهای جنسی همسر که اغلب در پی جدا کردن مکان خواب بوجود خواهد آمد موجب شده تا هر کدام از زوج ها به منظور برطرف کردن نیاز جنسی خود از راه های دیگری بهره ببرند و این مسئله می تواند آمار خیانت های زناشویی را افزایش بدهد.

علل خوابیدن زوجین در بستر جداگانه

کم رنگ شدن روابط بین زوجین :

جدا سازی مکان خواب و کم شدن رابطه جنسی می تواند به میزان زیادی ارتباطات عاطفی را نیز به حداقل برساند. به عبارت کلی هم خواب شدن با همسر و ایجاد رابطه عاطفی در انتهای روز مزایای زیادی برای سلامتی جسم و روح همسران به دنبال دارد. بغل گرفتن یکدیگر و بکار بردن جملات محبت آمیز و عاطفی می تواند خستگی و کسالت ناشی از کار روزانه را از زوجین از بین ببرد و دلیلی برای زندگی آینده و تلاش برای آن در اختیار شما قرار دهد ولی کم شدن روابط می تواند بر روی انگیزه و ارتباطات عاطفی به میزان زیادی اثر بگذارد.

اثرات نامناسب بر روی فرزندان :

به طور کلی وضعیت ارتباط بین زوجین اثرات زیادی بر روی میزان پیشرفت هیجانی فرزندان، سلامت روانی آن ها و همچنین میزان موفقیت در زندگی مشترکشان خواهد داشت. اگر بنا به هر علتی زوجین محل خوابشان از همدیگر جدا باشد حتی در حالی که برای همسران ایرادی نداشته باشد اما امکان دارد پیامدهایی را بریا فرزندان به دنبال داشته باشد.

راهکارهایی برای حل مشکل جدا خوابیدن زوجین

در صورتی که حس می کنید جدا خوابیدن از همسرتان تاثیرات منفی را بر روی روابط عاطفی و جنسی شما دارد بهترین کار این است که برای رفع این مشکل به دنبال راهکارهایی موثر باشید. در ادامه به موارد مهمی از این گونه راهکارها اشاره کرده ایم.

دلایل اصلی جدا خوابیدن زوجین

رفع کردن مشکل اصلی :

در صورتی که علت این مشکل از جمله اختلالات خواب، تفاوت در الگوی خواب و یا هر مسئله دیگری به جز مشکلات ارتباطی می باشد باید برای حل آن وارد عمل شوید. روانشناسان می توانند راه های موثری در رابطه با مشکلات خواب و یا دیگر مسائل در اختیار شما قرار دهند ولی اگر مسائل ارتباطی موجب ایجاد این نوع مشکل بین زوجین شده است بهترین کار این است که از راه گفت و گو مشکلات پیش آمده را رفع نمایید. اگر مشکل بوجود آمده در سطح شدیدتری می باشد و با گفت گو حل نمی شود بهتر است که به یک مشاور خانواده مراجعه نمایید و با او مشورت کنید.

صحبت کردن با همسر :

در صورتی که جدا شدن بستر خواب زوجین مطابق با میل آن ها نبوده و یا به گونه ای از تصمیم خود منصرف شده اند بهتر است که در این رابطه با همسر خود گفت و گو نمایند و احساسات درونی خود را برای او بازگو نمایند. به یاد داشته باشید که رفتارهایی همچون لجبازی یا قهر و خشم و عصبانیت برای دستیابی به هدف موردنظر فرد را به خواسته اش نخواهد رساند و بایستی در یک فضای صلح جویانه با همسر خود درباره این مشکل حرف بزنند.

راهکارهای رفع مشکل خوابیدن زوجین در تخت جداگانه

منتفی نکردن ارتباط جنسی :

در وضعیتی که به هر علتی مجبور هستید از همسر خود جدا بخوابید تا حد ممکن سعی کنید رابطه جسمی و جنسی بینتان دچار مسئله نگردد. حتی تلاش کنید بیش از پیش به این مسئله دقت داشته باشید و برای آن یک برنامه بچینید. بجز این امکان دارد که زندگی مشترک شما دچار خطرات و پیامدهای زیادی شود.

راهنمایی گرفتن از مشاور :

به طور کلی روانشناسان خانواده به میزان زیادی می توانند برای رفع مسائل داخلی خانواده به افراد کمک کنند. به عنوان مثال در صورتی که بین شما و همسرتان به علل گوناگون اختلافاتی پیش آمده و یا حس می کنید که قادر نیستید در یک فضای صلح آمیز با یکدیگر درباره دیدگاهتان حرف بزنید می توانند با مشورت و کمک خواستن از مشاوران خانواده این مشکلات را رفع نمایید.

دلایل جدا خوابیدن زن و شوهر

در این مطلب شما عزیزان را با دلایل جدا خوابیدن زن و شوهر و راهکارهای موثر در این زمینه آشنا کردیم که امیدواریم از آن نهایت استفاده را برده باشید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.