دسته ها
شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

۱۲ تا از بهترین دیدنی های ونزوئلا که در سفر به این کشور باید ببینید

  • محدثه خاکشور
  • ۲۵ فروردین ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب باهدف آشنایی شما با دیدنی های ونزوئلا دست به قلم می بریم، این کشور یکی از کشورهای آمریکایی است که آبشار آنجل، پارک ها و جزیره و سواحل آن را معرفی می کنیم.

دیدن آبشار آنجل، شهرهای ساحلی و همچنین شهرهای متلون در کنار انبوهی از جذابیت ها در ونزوئلا به شما چشمک می زند، حیف است که در دو روزه ی عمر خود را از این همه زیبایی دل انگیز و بکر محروم کنید، برای شما عزیزان همراهان همیشگی, آرگا لیستی از دیدنی های ونزوئلا را تهیه و خدمت شما عزیزان علاقه مند ارائه می دهد.

آمریکای جنوبی – ونزوئلا

در ساحل های شمالی آمریکای جنوبی کشوری به نام ونزوئلا دارای معنی ونیز کوچک وجود دارد که جزیره های متعددی از دریای کارائیب آنها را احاطه کرده اند، قرار گرفتن بیشتر منزال بر روی سطح آب در این کشور را می توان علت نامیده شدن به ونزوئلا واژه ای با ریشه ی لاتینی دانست، اگر بخواهیم ونزوئلا و جاذبه های آن را نام ببریم، باید آبشارها، قلل بلند رشته کوه آند، ساحل های ماسه ای، صخره های مرجانی، جنگل های آن لیست کنیم، در ادامه به معرفی دیدنی های ونزوئلا خواهیم پرداخت.

معرفی جاذبه های زیبا و چشم نواز ونزوئلا

۱۲ تا از بهترین دیدنی های ونزوئلا

۱ – شهر کاراکاس ونزوئلا

شهرها خود یکی از مهمترین جاذبه های دیدنی هر منطقه ای به شمار می روند، کاراکاس شهری است که متنعم از جاذبه های توریستی و تماشایی بینظیر بسیاری می باشد و به واسطه ی همین دارا بودن می توان آن را یکی از اولویت های بازدید در سفر به ونزوئلا شمرد. شهری به نام «گالیپان» واقع در کوه آویلا سمت شمالی شهر کاراکاس از جمله مکان های دیدنی این شهر است که در صورت تمایل می توانید با استفاده از خودرو به این منطقه بروید  و در آن بالا غذاهای محلی خود را بهره مند نمایید.

  • کالا چیو

آشنایی با جاذبه های توریستی ونزوئلا

۲- – صومعه ی ملی شهر کاراکاس

پس از گذر از ۵ بنا از سمت شمالی میدان بولیوار در کناره ی شهر کاراکاس، شاهد صومعه ای قدیمی خواهید بود که هم اکنون مزاری زیارتی به نام کاراکاس می باشد، این مکان در سال ۱۸۷۴ از سوی آنتونیو گوزمان بلانکو برای گورستان افراد شاخص و معروف در نظر گرفته شد. تمامی تمام محوطه ی مرکزی این بنا به بولیوار رسید که در بخش قربانگاه تابوتی فاخر از وی قرار دارد, و اما سایر اشخاص کمتر شناخته شده در دالان ها تدفین یافته اند. تاریخ تاسیس این اثر به سال ۱۸۱۲ بعد از وقوع زمین لرزه می باشد.

آشنایی با جاذبه های گردشگری ونزوئلا

۳ – ساحل کرونی کارائیب

حتی اگر با ونزوئلا آشنا نباشید، با سواحل کارائیب آشنا هستید و یا حداقل نام آن را شنیده اید، یکی از ساحل های زیبا و چشم نواز و البته معروف این سواحل کرونی نام دارد که همچنان منازل مستعمره ای در پیرامون میدان مرکزی این ساحل دیده می شود، علاوه بر اهمیت و زیبایی از بعد دیگر به آن نگاه کنیم شاهد حضور و زندگی ۵۰۰ پرنده کمیاب، ۲۰۰ گونه پروانه و زیستگاه حیواناتی مانند گوزنها، میمونها و مارها خواهیم بود شرایط تفرج آنها در جنگل های پرپشت پارک ملی پیتیر فراهم می باشد.

۴ – آبشار آنجل یا همان فرشته

این آبشار زیبا و مرتفع از دیگر دیدنی های ونزوئلا به شمار می رود که در مرکز این کشور و در محل قرارگیری کوههای سنگی مرتفع ایجاد شده است، این جاذبه طبیعی دارای ۹۷۹ متر بلندی بوده که از جمله مرتفع ترین آبشارهای آمریکای جنوبی  و همچنین دنیا به حساب می آید. در صورت به پرواز در آمدن در فراز آبشار آنجل شاهد حضور چشمگیر پارک ملی کانایما خواهید بود.

اشنایی با جاذبه های گردشگری ونزوئلا

آشنایی با دیدنی های ونزوئلا

۵- دلتای «اورینیکو» ونزوئلا

در سمت شمال شرقی این کشور جلگه ای به نام «اورینیکو» واقع شده است که از زیبایی و چشم اندازی منحصر به فرد برخوردار می باشد. این بخش از رودخانه مکان مناسبی برای زندگی تعداد زیادی از جانوران مانند طوطی ها، ماهی های گوشتخوار، میمونها می باشد که علاقه مندان به حیات وحش خاص این محدوده می توانند از تماشای آن لذت ببرند.

خانه هایی یا به عبارتی مناسب تر کومه هایی در اطراف این رودخانه دایر شده است که رفاه توریست ها و بازدیدکنندگان را به بهترین شکل تامین می کنند، البته بسته به تفاوت نرخ چگونگی این رفاه و آسایش نیز متفاوت خواهد بود.

آشنایی با مکان های توریستی ونزوئلا

۶ – ساحل «چورونی»

این ساحل را می توان به جرات در زیبایی صاحب رتبه اول در میان سواحل ونزوئلا در نزدیکی دریای کارائیب دانست، در مجاورت و قدری دورتر شهر چورونی دیده می شود که منازل زیبای زمان مستعمرگی در آن به وفور خودنمایی می کنند؛ ساحل چورونی  به دلیل دارا بودن جنگلهای پربارش و همچنین جنگلهای ابری در پارک ملی «پیتیه» منطقه ی مناسبی جهت علاقه مندان به طبیعت و زیست جانوری می باشد.

۷ – کوه رورایما

این کوه دارای قله ای صاف و عریض با بلندی ۲.۸۱۰ متر است که قسمت بزرگی از آن درون زمین ونزوئلا واقع شده است، همچنین محل برخورد زمین ونزوئلا با گویان و برزیل به حساب می آید. آن بخش از کوه که مناسب کوهنوردی و فتح می باشد در داخل زمین ونزوئلا واقع شده است. محل قرارگیری دقیق تر کوه روزایما در پارک ملی کانایما می باشد.

آشنایی با دیدنی های ونزوئلا

۸ – جزیره مارگاریتا

این جزیره از ساحل های پیشرفته ونزوئلا و البته مکان های تماشایی این کشور محسوب می شود که ساحل های شنی آن با شهرت بسیار از جاذبه های مهم این منطقه به شمار می رود. در این ساحل می توانید آفتاب بگیرید و لذت سفر خود را به اوج برسانید.

معرفی جاذبه های گردشگری و زیبای ونزوئلا

۹ – پارک ملی موروکوی

این پارک انتهای ساحل واقع شده، به طوری که با استفاده از ماشین پس از ۲ ساعت حرکت به طرف غرب کاراکاس به آن خواهید رسید. یکی از شهرت های پارک موروکوی صخره های مرجانی و ساحل های شنی و سفید آن می باشد که جزیره را محاصره کرده است. غواصی یکی از تفریحات، ورزش های آبی است که توریست ها می توانند بهره ببرند.

آشنایی با دیدنی های ونزوئلا

آشنایی با مکانهای دیدنی فوق العاده ونزوئلا

۱۰ – پارک ملی موچیما

در ساحل شمال شرقی ونزوئلا به منظور مراقبت از زیست دریایی و جنگل های کوهستانهای «توریمیکوایر» پارکی به نام موچیما ایجاد شده است که این پارک مشمول ۳۲ جزیره با فاصله از ساحل و ساحل پورتو لا کروز تا کومانا است. دلیل نامگذاری آن نزدیکی به شهری با همین نام می باشد.

این منطقه محیط مناسبی جهت انجام ورزش ها و تفریح های آبی از جمله شیرجه زدن در آب و غواصی به حساب می آید.

معرفی جاذبه های گردشگری ونزوئلا

آشنایی با جاذبه های تماشایی ونزوئلا

۱۱ – پارک ملی کانایما و گرن سابانا

این پارک دارای وسعتی برابر ۳ میلیون هکتار بوده که اطراف شهر کانایما و آبشار آنجل را شامل می شود، همچنین دارای فلات های بلند لا گران سابانا و بالغ بر ۱۰۰ کوه بلند، آبشارهای فراوان مخصوصا در ناحیه ی گرن سابانا مجاورت حد برزیل  می باشد. در قسمت پایینی این آبشار به ویژه در فصول گرم می توانید از شنا کردن در آن نهایت لذت را ببرید.

آشنایی با دیدنی های ونزوئلا

۱۲- پارک ملی مدونوس د کورو

این پارک منظره های زیبا و بینظیری از جمله تپه های شنی (به گویش بومی مدونوس) با خطهای پیچ دار و قوسی زیاد دارد که بلندی بعضی از آنها به ۴۰ متر هم تخمین زده می شود، دلیل نامگذاری این پارک را نیز می توان وجود همین تپه ها دانست. گفتنی است در بین این تپه ها، تعدادی تالاب وجود دارند که توسط سیلاب هایی با عمر طولانی تشکیل شده اند.

آشنایی با مکان های دیدنی و تماشایی ونزوئلا

در این مطلب برای اینکه شما عزیزان را با دیدنی های ونزوئلا آشنا سازیم و اینکه توانسته باشیم در مورد آن کمی اطلاعات در اختیار شما عزیازن قرار دهیم خدمت رسیدیم.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.