دسته ها
پنج شنبه ۷ مرداد ۱۴۰۰

دیدنی های دوبلین و زیبایی های پایتخت جذاب ایرلند

  • محدثه خاکشور
  • ۷ فروردین ۱۴۰۰
  • ۰

در این مطلب آرگا شما عزیزان را با دیدنی های دوبلین پایتخت کشور اروپایی ایرلند آشنا می کند، امیدواریم مورد توجه و پسند شما واقع شود.

ایرلند به گمانم نامی است که اغلب افراد با آن آشنا هستند، دلیل این گفته نیز مشمول زیبایی و چشم انداز بودن آن و کمی هم هنر و فرهنگ، و تاریخ  آن می باشد، این کشور یعنی جمهوری ایرلند از جمله اهداف و انتخاب های مناسب گردشگری به شمار می رود که پایتخت و شهر مهم آن یعنی دوبلین سهم مهم و پررنگی از این گردشگرپذیر بودن را بر دوش می کشد؛ در ادامه برای آشنایی با دیدنی های دوبلین با ما همراه شوید.

دوبلین – ایرلند

دوبلین پایتخت ایرلند است که قسمت زیادی از تاریخ، فرهنگ و همچنین جاذبه های توریستی آن را تشکیل می دهد به همنی خاطر به قطب سیاسی، اقتصادی، فرهنگی این کشور مبدل شده است. در مورد زیبایی و چشم نوازهای این شهر باید بگوییم که پر از تئاتر و سالن موسیقی، مرکزهای تفریحی، مرکز خرید، آثار تاریخی و شب زنده داری های گرم و صمیمی می باشد. دوبلین شهری است پر جمعیت که مردمان آن به زبان ایرلندی سخن گفته و واحد پول آن یورو است.

چندی پیش در زمان های دور بیماری طاعون مردمان دوبلین را گرفتار کرده و باعث مرگ تعداد زیادی از دوبلینی ها شد. و اما نام شهر دوبلین برگرفته از «داب لین» به معنای «برکه سیاه» می باشد.

آشنایی با دیدنی های دوبلین

  •  قاصدک 24

آشنایی با جاذبه های گردشگری دوبلین

معرفی دیدنی های تاریخی، فرهنگی، تفریحی دوبلین

-صومعه ی جامع سنت پاتریک

این صومعه در واقع بزرگترین صومعه ی کشور ایرلند است که بر اساس شخصیت قدیس هواخواه ایرلندی نامگذاری شده است، تاریخچه تاسیس آن به سال ۱۱۹۱ میلادی باز می گردد. این فضا جهت برگزاری مراسم مناسبت های مهم ملی از جمله سالگرد [روز یادبود] در ماه نوامبر مورد استفاده قرار می گیرد که هر ساله تقریبا ۵۰۰ میلیون نفر گردشگر و تماشاگر را به این منطقه می کشاند.

معرفی مکان های دیدنی دوبلین

-کلیسای جامع ترینیتی یا صومعه ی جامع مسیح

این صومعه از جمله آثار تاریخی و قدمت دار شهر دوبلین است که در واقع به عنوان مرکز معنوی این شهر شناخته می شود. تاریخچه تاسیس این شهر به سال ۱۰۲۸ بر می گردد. در طی تمامی ماه های سال در کلیسای ترینیتی کنسرت و همچنین برنامه هایی بینظیر و فوق العاده اجرا می شود که در کنار طراحی چشمگیر، و شاخصه های خاص معماری می تواند میزبان خوبی برای خاطره سازی لحظاتی هر چند کوتاه در بایگانی ذهن شما گردد.

آشنایی با دیدنی های دوبلین

-خیابان اصلی دوبلین

این خیابان که «اُ کانل» نام دارد، دارای چشم اندازهای منحصر به فردی می باشد که در هر دو سمت خیابان اُ کانل می توانید به نظاره بنشینید؛ بازدید از گالری هنری هیو لین، بازار خیابان مور، فروشگاههای گوناگون، دفتر باستانی اداره ی کل پست، خیابان متلون تاجرها بخش مهمی از سفر شما به شهر دوبلین ترقی می شود.

معرفی دیدنی های زیبای دوبلین

-موزه کوچک

در شهر دوبلین، منزلی متعلق به قرن ۱۸ وجود دارد که دربردارنده ی موزه ای تاریخی می باشد؛ این موزه راوی خوش بیانی از دوبلین و اهالی آن در گذشته است که با به نمایش گذاشتن آثار تاریخی، سیاسی، فرهنگی، هنری و اجتماعی اطلاعات کامل و مورد توجه ای از ایرلند و شهر دوبلین در اختیار شما قرار می دهد.

آشنایی با دیدنی های زیبای دوبلین

آشنایی با مکان های دیدنی دوبلین

-موزه ملی

این موزه یکی از موزه های مهم و معروف کشور ایرلند محسوب می شود که تاریخچه تاسیس آن به سال ۱۹۹۷ باز می گردد، این بنا در گذشته به عنوان سربازخانه های ارتش مورد استفاده قرار می گرفته که در حال حاضر با مشمول بودن کلکسیونی از جواهرآلات، سرامیک، نقره، مبل، و همچنین نمایشگاههای دست سازهای باستانی ارتش، مبل های ایرلندی، هنر آسیایی، و یونیفرم های نظامی مورد بازدید گردشگران زیادی واقع می شود.

جاذبه های دیدنی و گردشگرپذیر دوبلین

آشنایی و بازدید از جاذبه های گردشگری دوبلین

-پارک فونیکس و باغ وحش دوبلین

این پارک با مساحتی معادل ۷۰۷ هکتار یکی از بزرگترین پارکهای اروپا محسوب می شود که اطراف آن را دیوارهایی سنگی پوشانده اند. شما می توانید علاوه بر لذت بردن از سرسبزی این محیط و تازه کردن نفس، می توانید از باغ وحش واقع در آن و حیوانات موجود در آن نیز دیدن کنید.

این باغ وحش بخش های متفاوتی از جمله جنگل های آسیایی، جنگل اورانگوتان، دشت های آفریقایی، خلیج شیر دریای، و منزل خزندگان و همچنین دریاچه ها، باغها، تجهیزات مدرن و به روز را دارا است که به عنوان کهن ترین باغ وحش شناخته شده و مورد توجه افراد مختلف و البته گردشگران واقع می شود.

آشنایی با دیدنی های دوبلین

آشنایی با دیدنی های زیبای شهر دوبلین

-باغ ملی گیاه شناسی

در مقابل زندگی شهری و دغدغه و همهمه موجود در آن که بر زندگی ما تحمیل می شود؛ آرامش نعمتی است که هر لحظه به مرتب بیشتر به آن احساس می گردد. در هر کشوری و شهری مکان یا مکان هایی برای این منظور تعبیه شده است که این تدبیر در شهر دوبلین نیز به کار گرفته شده و باغهایی پر از زیبای، سرسبزی و آرامش ایجاد گرددیه است.

گردشگران عزیز می توانند در این مکان به مشاهده گیاهان متنوع و گوناگون و استفاده از آب و هوای سالم و تمیز آن به همراه گردش و تفریح بپردازند و پس از احساس گرسنگی و نیاز به تامین انرژی از دست رفته به رستورانی که در فاصله ی نزدیک آن واقع شده است بروید. گفتنی است که بازدید از این باغ دارای هزینه و بلیط و یا حق ورودی نمی باشد.

معرفی جاذبه های گردشگری دوبلین

-پارک سنت استیفن گرین

چنانچه مسیر خیابان گرافتون را به سمت بالا ادامه دهید، ورودی این پارک به نام طاق فیوزیلیر را مشاهده خواهید کرد، سنت استیفن گرین پارکی با مساحت ۹ هکتار است که با منظار سرسبز و چشم نوازش توجه را تماما به خود جلب کرده و آرامش مورد نظر را در شما ایجاد خواهد کرد. این پارک که جواهر سبز شهر دوبلین شناخته می شود هر ساله میزبانی گردشگران و مردمان طبیعت دوست زیادی را بر عهده می گیرد که خاطراتی تیره از جنگ گذشته را در خاطر خود دارد.

آشنایی با مکان های تماشایی دوبلین

آشنایی با مکان های دیدنی دوبلین

-تئاتر آبی دوبلین

این تئاتر در سال ۱۹۰۳ به وسیله ی ویلیام بوتلر ییتز شخصیت مطرح ادبیات ایرلندی تاسیس گردید، در این تئاتر نمایش های بسیاری با دو شاخه ی کلاسیک و مدرن را ارائه می دهد. تئاتر آبی از افتخارات ممتازی برخورداری می باشد که می توان به اولین تئاتر دولتی تاسیس شده ی آن در دنیای انگلیسی زبان اشاره کرد, این تئاتر یکی از دیدنی های دوبلین ایرلند محسوب می شود.

جاذبه های دیدنی و خاص دوبلین

زندان تاریخی دوبلین

این زندان با نام کیلمینام جیل از زندان های تاریخی شهر دوبلین محسوب می شود که زمان تاسیس آن به سال ۱۷۹۶ باز می گردد، در این زندان تعداد زیادی انقلابی های ایرلندی حبس بودند که پس از اعتراض بی نتیجه ۱۹۱۶ به دلیل نافرمانی در مقابل بریتانیا به دار آویخته شدند. این زندان با آوازه ای بد و خاطراتی تلخ و سیاه در حال حاضر به یک موزه برای آشنایی و به تصویر کشیدن تاریخ تبدیل شده است.

آشنایی با دیدنی های دوبلین

در این مطلب به معرفی دیدنی های دوبلین پایتخت کشور ایرلند پرداختیم، امیدواریم مورد توجه و پسند شما وافع شده باشد؛ از اینکه تا این لحظه همراه ما بودید، از شما قدردانیم. برای آشنایی با دیدنی های ایرلند بر روی آن کلیک کنید.

منبع : آرگا

مطالب مرتبط
مطالب داغ
همچنین ببینید
مشاهده دیدگاه های این مطلب
دیدگاه های مطلب
۰ دیدگاه برای این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.